پاسخ ملاباسم کربلایی به ادعای توهین وی به رهبر انقلاب +فیلم

12 فروردين 1393 ساعت 14:52

ملاباسم کربلایی در پاسخ به شیطنت شبکه های انحرافی لندن نشین گفت: مگر می‌توان به رهبر معظم انقلاب اسلامی که برای امام‌حسین(ع) گریه می‌کند، اهانت کرد؟


به گزارش عرش نیور ، اواسط ماه محرم 1435 هجری قمری کلیپی کوتاه با عنوان اعتراض عزاداران حسینی به ملا باسم کربلایی در فضای مجازی منتشر شد . این کلیپ به سرعت با استقبال شبکه های ماهواره ایی که گرایشات صریح مذهبی و بعضا سیاسی خاص داشتند مواجه شد و تردیدهای زیادی را در میان دوست داران اهل بیت در سرتاسر جهان تشیع به وجود آورد.

کلیپی که برای چند ماه موضوع و سوژه اول شبکه های وهابی و جریان خاصی در میان شیعیان شد .  جریانی که روندتامین بودجه آن از طریق حساب های بانکی  مستقر در انگلستان همواره مورد تردید بزرگان و مراجع جهان تشیع  بوده است. این جریان که چندی پیش به دلیل اهانت به همسران پیامبر و برخی از بزرگان اهل سنت مورد انتقاد شیعیان  قرار گرفته بود این بار این کلیپ و تفسیر خاص از شعر مداح معروف در  جهان عرب ، ملاباسم کربلایی را بهترین فرصت برای پاسخ غیر منطقی و بازهم موهن به انتقادات دیده بود .

در بخشی از این کلیپ باسم کربلایی مشغول خواندن اشعاری می شود که با واکنش تند و اعتراض آمیز عزاداران مواجه می شود . طبق معمول با نگاهی خواص و ذوق زده برخی رسانه ها سعی در تعمیم شعر باسم کربلایی به شخصیت های برتر جهان تشییع داشتند . سوال درمورد چرایی این اعتراضات منجر به گمانه زنی هایی که خیلی زود به روال  همیشه مورد سوء استفاده رسانه های پر تعداد فرصت طلب قرار گرفت .

ملا  باسم کربلایی مداح معروف جهان عرب  در ایران هم طرفدارنی دارد . طرفدارانی که با مشاهده این کلیپ و مهمتر از آن فضایی که رسانه های خاص بوجود آورده بودند دچار ابهامات فراورانی شده بودند این ابهامات را هیچ کسی جز باسم کربلایی و توضیحات او نمی توانست برطرف کند . توضیحاتی که بعد از چند ماه از زبان باسم کربلایی منتشر شد .

برپایه این گزارش، ملاباسم کربلایی در توضیحات خود گفت: نوحه‌ای که من در روز 5 محرم خواندم به درخواست من از آقای ناظم‌الحاشی بود و از وی خواستم شعری بسراید متفاوت با روش همیشگی باشد و طوری باشد که قبلا به آن روش نخوانده باشم.

وی گفت: من در این نوحه هیچ نامی از مقام معظم رهبری آیت‌الله خامنه‌ای و یا هر فرد دیگری نیاوردم.خدا را گواه می‌گیرم که هرگز من قصد تعرض به شخصیت وی و یا فرد دیگری را نداشتم. فقط در بیت سوم یا چهارم بود که منظور من در این ابیات نواصب بود که با اهل بیت (علیهم‌السلام) کینه و دشمنی دارند که گفتم نماز و روزه این چنین اشخاصی قبول نمی‌شود.

باسم کربلایی در توضیحات خود تاکید کرد: آیا این گفتار را می‌توان متوجه مقام معظم رهبری دانست که همواره می‌فرمایند هر چه از خیر و برکت داریم از وجود امام حسین(ع) است . مگر مقام معظم رهبری همیشه اقامه مراسم عزاداری برای این امام همام برگزار نمی‌کنند. مگر ایشان برای امام حسین گریه نمی‌کند؟ مگر ایشان برای امام حسین سینه زنی نمی‌کند؟ خوب چطور من به ایشان این اهانت را داشته باشم و بعد باید از آن آقایان پرسید چرا این مطلب را روز 6 محرم مطرح نکردند و قضیه را روز 11 گفتند. من از آن‌ها راضی نیستم و در قیامت شخص رسول اکرم(ص) خصم آن‌ها باشد که به من تهمتی را زدند که روحم از ان خبر ندارد.

متن گفت‌وگوی ملاباسم کربلایی را ببینید:
فیلم


کد مطلب: 236835

آدرس مطلب: http://arshnews.ir/vdcexp8wnjh8xvi.b9bj.html

عرش نیوز
  http://arshnews.ir