سفیر افغانستان در ایران:

رئیس جمهور افغانستان فروردین‌ماه به ایران سفر می‌کند/مبادلات تجاری ایران و افغانستان از طریق پایانه‌های مرزی رسمی

23 اسفند 1393 ساعت 21:19

سفیر افغانستان در ایران گفت: رئیس جمهور افغانستان فروردین‌ماه به ایران سفر می‌کند.


به گزارش عرش نیوز؛نصیر احمدنور بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان جنوبی اظهار داشت: با سفر به خراسان جنوبی از ظرفیت‌های این استان آگاه شدیم و امید است بتوانیم با دید مثبت گزارش‌های این سفر را منتقل کنیم.

وی با اشاره به اینکه مشترکات جمهوری افغانستان با ایران زیاد است، خاطرنشان کرد: ما از پیشرفت‌های علمی ایران خرسند هستیم و ظرفیت‌های همکاری بین دو کشور در زمینه‌های مختلف وجود دارد.

سفیر افغانستان در ایران با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان ثروت و ارزش‌های افزوده تولید می‌کنند، افزود: خراسان جنوبی جزوی از تاریخ و تمدن منطقه ایران و افغانستان است که می‌تواند در ارتباط بین دو کشور نقش مؤثری ایفا کند.

احمدنور در راستای تعطیلی برخی از بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی با کشور افغانستان، یادآور شد: موضوع بازارچه‌ها بارها در جمهوری افغانستان مطرح شده و بازگشایی آن طرفداران خود را داشته است، اما تاکنون تصمیم‌گیری این بوده که بهتر است مبادلات تجاری بین دو کشور از طریق پایانه‌های مرزی رسمی صورت گیرد تا کنترل بر کیفیت محصولات و همچنین جلوگیری از قاچاق انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در کشور افغانستان دولت جدید فعالیت خود را آغاز کرده است، اضافه کرد: در دولت جدید توسعه اقتصادی در اولویت قرار دارد، بنابراین همکاری با کشورهای همسایه جزوی از سیاست‌های خارجی این کشور است.

سفیر افغانستان در ایران بیان داشت: در مبادلات کالا به افغانستان باید موضوع کیفیت کالا مورد توجه تجار قرار گیرد، چراکه بازار این کشور هدف تجارت بسیاری از کشورها است.

احمدنور با بیان اینکه در تعاملات همیشه امانات باید رعایت شود، تشریح کرد: همچنین برای تعامل بیشتر باید مسائل اجرایی آسان‌سازی شود.

وی به سفر رئیس جمهور افغانستان به ایران اشاره کرد و افزود: این سفر به فروردین‌ماه سال آینده موکول شده است و امید است ملاقات با بازرگانان و تجار در جدول برنامه‌های سفر ایشان قرار گیرد.

منبع:فارس


کد مطلب: 367320

آدرس مطلب: http://arshnews.ir/vdciryaput1aqp2.cbct.html

عرش نیوز
  http://arshnews.ir