توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار قزوین:
کتابخانه ملی در قزوین تأسیس شود
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۲
استاندار قزوین گفت: با توجه به نیاز استان قزوین و ضرورت ارتقاء فرهنگ کتاب خوانی، ضرورت تاسیس کتابخانه ملی در این استان به طور جدی احساس می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛مرتضی روزبه صبح امروز در دیدار با مدیرکل و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی  استان قزوین که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی از جمله مسائلی است که باید از شعار زدگی بیرون آمده و به یک شعور و روش زندگی تبدیل شود.

وی افزود: متاسفانه امروزه مردم استان قزوین علاقه زیادی به کتاب و کتاب‌خوانی نشان نمی‌دهند که این موضوع برای جامعه یک نقیصه به شمار می‌آید در همین راستا باید به منظور تشویق مردم به سمت فرهنگ مطالعه برنامه‌ریزی‌های کاربردی صورت گیرد.

استاندار قزوین با بیان این نکته که کاهش رغبت مردم به سمت مطالعه سبب تعطیل شدن تعداد زیادی از کتاب‌فروشی‌های استان قزوین شده است تصریح کرد: رغبت مردم به مطالعه تا حدی کاهش یافته که سبب تعطیلی بسیاری از کتاب‌فروشی‌های استان قزوین شده است به همین منظور اگر راهکار‌های مورد نظر برای افزایش رغبت مردم به سمت کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی در نظر گرفته نشود به معضل جدی روبه رو می‌شویم.

وی  با اشاره به ضرورت تأسیس کتابخانه ملی در استان قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز استان قزوین و ضرورت ارتقاء فرهنگ کتاب خوانی، ضرورت تاسیس کتابخانه ملی در این استان به طور جدی احساس می‌شود به همین منظور نمایشگاه‌ دائمی کتاب و مرکز تخصصی چاپ و نشر زمینی در اختیار ناشران این استان قرار گرفته است.

روزبه با تاکید بر هم‌اندیشی مسئولان و نخبگان استان قزوین در تدوین راهکاری به منظور رونق فرهنگ کتاب‌خوانی در استان قزوین عنوان کرد: برگزاری جلسات هم‌اندیشی مسئولان و نخبگان استان قزوین به منظور تبیین راهکارهای علمی و عملی به منظور افزایش رغبت مردم به مطالعه باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره  به این نکته که روند فعلی مطاله بسیار نگران کننده است،گفت: از تمامی مسئولان فرهنگی استان قزوین انتظار می‌رود که به طور جدی به دنبال راهکار افرایش رغبت مردم به مطالعه باشند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337479