توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نتانیاهو:
هر چقدر سانتریفوژهای ایران بیشتر باشد، توافقنامه هسته‌ای بدتر خواهد بود
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۸
نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت هرچقدر میزان سانتریفوژهای ایران در توافقنامه ی نهایی بیشتر باشد آن توافقنامه بدتر خواهد بود.
به گزارش عرش نیوز   روزنامه جروزالم پست بخش‌هایی از متن مصاحبه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با شبکه تلویزیونی سی بی اس را منتشر کرد.

بنیامین نتانیاهو در گفتگو با باب شیفر مجری برنامه "رو در روی ملت" در شبکه سی بی اس که در روز یک شنبه پخش شد گفت اگر قرار است کشوری فلسطینی تشکیل شود همه باید ایده های خود درباره حاکمیت مستقل را تعدیل کنند.

بنیامین نتانیاهو که در زمان اقامت خود در نیویورک با فرید زکریا مجری برنامه جی پی اس در شبکه سی ان ان مصاحبه کرده بود، مدعی شد: تنها راه اطمینان از اینکه اراضی واگذار شده اسرائیل به قلمرویی برای ایران تبدیل نمی شود(!) این است که یک حضور امنیتی بلند مدت اسرائیلی در داخل کشور آینده فلسطینی وجود داشته باشد.

نتانیاهو ادامه داد: من خواهم گفت پس حضور آمریکا در آلمان آن هم هفتاد سال پس از جنگ جهانی دوم یا حضور در ژاپن و کره جنوبی چه می شود؟ نتانیاهو در عین حال اذعان کرد که هیچ قیاسی کامل و یکسان نیست.

نخست وزیر اسرائیل گفت: اگر حماس کنترل کرانه باختری را برعهده گیرد آنگاه آنها خواهند توانست با شلیک خمپاره ها؛ و نه با راکت ها و موشک ها؛ فرودگاه بین المللی ما را از کار بیاندازند. از این رو ما باید یک راه حل امنیتی را بیابیم که واقعی و ممکن باشد.

نخست وزیر اسرائیل در پاسخ به پرسشی در مورد ارزیابی اسرائیل از توان داعش گفت: تعداد اعضای داعش اکنون باید به دهها هزار نفر رسیده باشد. این تعداد روز به روز افزایش می یابد چون آنها روزانه حدود دو میلیون دلار عواید نفتی دارند.

نتانیاهو در پاسخ به این پرسش که آیا وضعیت کنونی در خاورمیانه که در آن دشمنان اسرائیل با یکدیگر می جنگند خوب است یا بد، گفت: وقتی دشمنان شما درحال نبرد با یکدیگر هستند نباید از یکی در برابر دیگری حمایت کرد بلکه باید هر دوی آنها را ضعیف کرد. معنی این گفته این است که ما به طور کامل از هدف اعلام شده باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا حمایت می کنیم که گفته بود باید داعش را شکست داد اما ما همچنین معتقدیم که باید جلوی ایران را گرفت و نگذاشت که ایران کشوری باشد که در آستانه تبدیل شدن به یک قدرت هسته ای قرار داشته باشد. نباید گذاشت که این کشور توان غنی سازی اورانیوم به اندازه کافی را داشته باشد.

وقتی که از بنیامین نتانیاهو پرسیده شد که آیا اسرائیل باید با ایرانی زندگی کند که حدود پنج هزار سانتریفوژ دارد گفت: میزان سانتریفوژهای آنها که مخالف موضع ما است اینگونه است که هرچه قدر تعداد سانتریفوژهای آنها بیشتر شود توافقی که بدست می آید بدتر خواهد شد..

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 317570