توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود؛
همایش بلورشناسی و کانی‌شناسی ایران آغاز شد
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۹
بیست و چهارمین همایش بلورشناسی و کانی‌شناسی ایران به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود آغاز شد.
 به گزارش عرش نیوز؛ حبیب‌الله قاسمی دبیر علمی بیست و چهارمین همایش بلورشناسی و کانی‌شناسی ایران  در شاهرود اظهار داشت: مدت برگزاری این همایش دو روز بوده و امروز و فردا به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می‌شود.

 
با اشاره به تعداد مقالات ارسال‌شده به دبیرخانه همایش گفت: درمجموع 201 مقاله به دبیرخانه بیست و چهارمین همایش بلورشناسی و کانی‌شناسی ایران ارسال شد که از میان این 179 مقاله پذیرفته شد.

 
وی با اشاره به تنوع محورهای این همایش گفت: زمین‌شناسی بلورها و کانی‌ها، ابررساناها، بلورهای مایع و نانوبلورها برخی از محورهای همایش بلورشناسی و کانی‌شناسی ایران است.

 
دبیر علمی بیست و چهارمین همایش بلورشناسی و کانی‌شناسی ایران افزود: کانی‌شناسی پزشکی و زیست‌محیطی، زمین‌شناسی، ژئو شیمی و اکتشافات گوهرها، بهسازی، ساخت و تجارت گوهرها از دیگر محورهای این همایش علمی است.

 
قاسمی افزود: کانه‌آرایی گوهرها، بلورشناسی و کانی‌شناسی کانی‌های صنعتی، روش‌های تجزیه‌وتحلیل دستگاه‌های پیشرفته در بلورشناسی و کانی‌شناسی، خواص فیزیکی، شیمیایی و هندسه بلورها و کانی‌ها و سایر زمینه‌های مرتبط با علوم بلورشناسی و کانی‌شناسی از دیگر محورهای مهم این همایش علمی است.

 
بیست و چهارمین همایش بلورشناسی و کانی‌شناسی ایران هم اکنون به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود در حال برگزاری است.

 
در این همایش علمی تعدادی از اساتید مطرح کشوری در حوزه بلورشناسی و کانی‌شناسی سخنرانی می‌کنند.

 
این همایش به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود و با همکاری دانشکده علوم زمین برگزار شده است./ تسنیم
کد مطلب: 391578