توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
البرز زمستان امسال قطعی گاز ندارد
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۸
سرپرست شرکت گاز البرز در مورد احتمال قطعی گاز در زمستان امسال گفت: بر اساس برنامه ریزی و عدم بروز مشکلات خاص و اتفاقات پیش بینی نشده، قطعی گاز در البرز رخ نمی دهد.

به گزارش عرش نیوز؛محمد هدایی پور با اشاره به میزان برخورداری روستاهای استان البرز از گاز شهری اظهار کرد: دو منطقه طالقان و آسارا که بافت روستایی زیادی را شامل می شود هنوز گاز کشی انجام نشده است.

وی با بیان اینکه به جز این دو منطقه، در بیش از 90 درصد روستاهای استان پروژه گازرسانی به اتمام رسیده است, افزود: روستاهای باقیمانده مناطقی هستند که یا از خطوط گازدار فاصله دارند یا تراکم جمعیتی پائین داشته و یا صعب العبور هستند و مشکلات زیادی در گازرسانی آن ها وجود دارد.

هدایی پور بیان کرد: در روستاهای شهرستان کرج گازرسانی انجام شده و در شهرستان ساوجبلاغ نیز 68 روستا دارای گاز و از 15 روستای باقیمانده 5 روستا در دستور کار برای گازرسانی قرار دارد.

وی گفت: در نظر آباد نیز تنها دو روستا فاقد گاز هستند که به دلیل پائین بودن آمار جمعیتی این امر صورت نگرفته است که اخیرا اعلام شده تعداد خانوارها به 20 خانوار رسیده و اکنون در دست بررسی است.

سرپرست شرکت گاز البرز تصریح کرد: در شهرستان اشتهارد 5 روستا در هفته دولت گازرسانی شد و پروژه روستای ایپک نیز در حال اجرا است.

وی با تاکید بر اینکه انتقال گاز به روستاهای شهرستان آسارا در دستور کار قرار ندارد خاطرنشان کرد: در شهرستان طالقان خط انتقال انجام شده و به زودی خط تغذیه ایستگاه به سمت شهرک آغاز می شود که پس از گازکشی به داخل روستاها انجام می شود.

هدایی پور با اشاره به جزئیات گازکشی در روستاهای منطقه آسارا گفت: در صورتی که تعریض جاده چالوس تا سد  پایان یابد و اداره راه مجوز صادر کند، گازکشی از ابتدای جاده چالوس تا روستای خوزنکلاه در برنامه قرار دارد.

وی در مورد احتمال قطعی گاز در زمستان امسال بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی و عدم بروز مشکلات خاص و اتفاقات پیش بینی نشده، قطعی گاز در البرز رخ نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه با سرد شدن بیش از حد هوا قطعا مصرف گاز افزایش می یابد و گاهی غیرقابل پیش بینی است، افزود: در سال گذشته البرز سرمای شدیدی تجربه کرد اما بر اساس تمهیدات صورت گرفته از قطع گاز جلوگیری شد که در صورت ایجاد شرایط خاص امسال نیز از این تمهیدات استفاده می کنیم.

سرپرست شرکت گاز البرز تصریح کرد: تمهیداتی مانند قطع گاز کلیه واحد های صنعتی بزرگ که دارای سوخت دوگانه هستند و نیز قطع گاز صنایع، استخرها، ادارات و مدارس در روزهای تعطیل سبب شد در کرج افت فشار محسوس نباشد و قطعی گاز مانند دیگر مناطق کشور در کرج وجود نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: 95درصد گازرسانی در استان البرز انجام شده و تنها در حال توسعه خطوط گازرسانی در مناطق جدید هستیم.

هدایی پور گفت: ایستگاه های شهرک صنعتی کوثر در اشتهارد و شهر دارویی برکت در ساوجبلاغ گازدار شده اند و واحدهای صنعتی مستقر در آن محل می توانند از گاز استفاده کنند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 318678