توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
لزوم استقرار بالگرد آتش‌نشان با قابلیت پرواز در شب در عسلویه
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۰۱
عسلویه - معاون امور عمرانی استاندار بوشهر بر لزوم استقرار بالگرد آتش‌نشان با قابلیت پرواز در شب در عسلویه تاکید کرد.
به گزارش عرش نیوز، شاپور رستمی عصر دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر در عسلویه اظهار داشت: منطقه پارس جنوبی یکی از مناطق بسیار مهم و استراتژیک کشور است که بخش قابل توجهی از انرژی در این منطقه تولید می‌شود.

وی بر لزوم توسعه و افزایش تجهیزات امدادی در ابعاد گوناگون زمینی و هوایی در پارس جنوبی تاکید کرد و بیان داشت: استقرار بالگرد آتش‌نشان با قابلیت پرواز در شب باید توسط سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تامین شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اضافه کرد: با توجه به اینکه ساختمان‌های بلندی در منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس وجود دارد، لازم است که این سازمان نسبت به تامین پله بالابر با ارتفاع ۷۰ متر اقدام کند تا شاهد شرایط ایمن‌تری باشیم.

وی در ادامه تاکید کرد: برای اقدامات مناسبی برای تجهیز شهرداری‌های استان بوشهر به ویژه مناطق جنوبی استان هم‌جوار پارس جنوبی به خودروهای پیشرفته اطفای حریق مجهز شوند تا عملکرد بهتری را در زمان حوادث شاهد باشیم.

رستمی همچنین بر لزوم افزایش مانورها و برنامه‌های ایجاد امادگی تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: برگزاری مانورها باعث می‌شود تا در زمان بروز خطر شاهد عملکرد بهتر و امداد رسانی مناسب‌تری باشیم.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر تاکید کرد: در حادثه آتش‌سوزی برج شهید تندگویان در عسلویه، آتش‌سوزی در ارتفاع بالا باعث شد تا کار برای امدادگران و نیروهای آتش‌نشانی سخت شود که این موضوع باعث بروز مشکلاتی شد.

منبع: مهر
کد مطلب: 343274