توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار یزد:
عزم دولت بر مبارزه با بنگاه‌داری بانک‌ها است
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۲
استاندار یزد گفت: بنگاه‌داری بانک‌ها حاصل مدیریت غلط و یک اقتصاد بیمار است اما عزم دولت بر مبارزه با بنگاه‌داری بانک‌هاست و به مرور این امر محقق خواهد شد.

به گزارش عرش نیوز؛سید محمد میرمحمدی، صبح امروز در نشست بررسی مشکلات صنایع استان یزد با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی صاحبان صنایع با تاکید بر رفع هرچه سریع‌تر مسائل و مشکلات پیش روی آنها اظهار داشت: رویکرد دولت تدبیر و امید حمایت از تولید و توسعه اقتصادی است.

وی با بیان اینکه در نشست‌های قبلی، جمع‌بندی مسائل و مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان استان در 16 بند صورت گرفته بود، بیان کرد: این مسائل با مسئولان امور مالیاتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در میان گذاشته شده بود اما از بیان مجدد این مباحث و تکرار آن به نظر می‌رسد که مشکلات یا به طور کامل حل نشده و یا نسبت به اطلاع‌رسانی به تولیدکنندگان و صنعتگران در این زمینه کوتاهی شده است.

وی با تاکید بر اینکه نگاه دولت تدبیر و امید به امر تولید حمایتی است، خاطرنشان کرد: با وجود همه شرایط دشوار موجود، سعی شده تا مسیر برای تولیدکننده بازتر و تسهیلات بیشتری برای این قشر فراهم شود.

این مسئول با بیان اینکه تنها نمی‌توان به ارائه پیشنهاد اکتفا کرد و باید محاسن و مسائل جنبی آن را نیز بررسی و ارائه داد، بیان داشت: به تنهایی نمی‌توان پیشنهاد حذف مالیات بر ارزش افزوده را پذیرفت یا اجرا کرد چرا که باید توجیه مناسبی از این بسته پیشنهادی داشت و مزایای آن نیز باید به صورت منطقی بیان شود تا کاری نسنجیده و بدون دلیل صورت نگیرد.

استاندار یزد در پاسخ به انتقادات تولیدکنندگان از بانک‌ها و مسائل مرتبط با این حوزه عنوان کرد: دولت نیز با بنگاه‌داری بانک‌ها مخالف است اما باید توجه داشت که این مسائل یک شبه ایجاد نشده که ناگهان نیز از بین برود.

میرمحمدی اضافه کرد: این رویه حاصل مدیریت غلط و یک اقتصاد بیمار است اما عزم دولت بر مبارزه با بنگاه‌داری بانک‌هاست و به مرور این امر نیز محقق خواهد شد.

وی در مورد موسسات بانکی بدون مجوز از سوی دولت نیز تصریح کرد: دولت اخطارهای خود را به موسسات بدون مجوز داده و هشدارهایی نیز به مردم داده شده اما باید توجه داشت که برخورد با این موارد باید همراه با رعایت حقوق مردم باشد.

میرمحمدی با استقبال از تداوم برگزاری این نشست‌ها، از همه تولیدکنندگان و صنعتگران استان خواست تا با حضور فعال خود، دولت را از پیشنهادات و نقطه نظرات عالمانه خود بهره‌مند سازند و نقش موثری در رفع مشکلات حوزه تولید و صنعت استان داشته باشند.


منبع:فارس

کد مطلب: 356072