توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون رییس جمهوری:
دولت در اجرای ضوابط محیط زیست سخت گیرانه عمل می کند
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۰
رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت : دولت در اجرای ضوابط محیط زیست بسیار سخت گیرانه عمل می کند.
به گزارش عرش نیوز؛'معصومه ابتکار' سه شنبه شب درحاشیه دیدار با مسوولان شهرستان کنگان استان بوشهر افزود: اهتمام دولت به حفظ محیط زیست در راستای اهمیت دادن به سلامت مردم است.

وی گفت: وزارت نفت از وزارت خانه های پیشرو در حفظ محیط زیست است و انتظار می رود با ایده های جدید آلودگی های ناشی از صنعت را برطرف کند.

معاون رییس جمهوری گفت: اولویت ما رفع آلودگی ها و اجرای استانداردهای محیط زیست و سپس اصلاح قوانین برای حفظ سلامت مردم است.

ابتکار اضافه کرد: با اصلاح قوانین دنبال تعدیل موضوع عوارض و معافیت شرکت ها از پرداخت حق آلایندگی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مردم با اقدامات زیست محیطی هستیم.

همچنین امام جمعه کنگان نیز در دیدار با معاون رییس جمهوری با اشاره به آلایندگی های ناشی از صنعت در منطقه گفت: نشت گاز و بوی آن در منطقه و آلودگی ناشی از فازهای سایت کنگان بشدت مردم را نگران کرده است.

حجت الاسلام 'محمود محمودی ' افزود: انتظار می رود با تدبیر صحیح، اصولی و فوری سازمان حفاظت محیط زیست برای رفع این مشکل و کاهش نگرانی اقدام عاجل صورت دهد.

وی گفت: در صورت تحقق این مهم وجدان های بیدار بار دیگر از شما با لقب بانوی محیط زیست جهان و قهرمان زمین یاد خواهند کرد.

رییس شورای اسلامی کنگان نیز گفت: کاهش آلایندگی منطقه و حذف قانون معافیت شرکت ها از پرداخت حق عوارض آلایندگی دو خواسته مهم مردم از دولت تدبیر و امید در حوزه محیط زیست است.

'اکبر پاریابی' گفت: همانگونه که در یکی از مناطق همجوار بدلیل در معرض مخاطره قرار گرفتن حیات چند پرنده اجازه تاسیس صنعت داده نشد، انتظار می رود به سلامت مردم این شهرستان نیز اهمیت داده شود.

معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در قالب کاروان تدبیر و امید وارد استان بوشهر شد.

کنگان در فاصله 220 کیلومتری جنوب بوشهر واقع شده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 355271