توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور:
اکوتوریسم استان بوشهر با مشارکت سرمایه‌گذاران فعال می‌شود
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۸
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ظرفیت‌های بی‌نظیر موجود در منطقه عسلویه به ویژه در حوزه اکوتوریسم فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کرده است.
به گزارش عرش نیوز؛مسعود سلطانی‌فر شامگاه یکشنبه در نشست با مسئولان شهرستان عسلویه با بیان اینکه استان بوشهر دارای قابلیت‌های مهمی در حوزه گردشگری ساحلی دارد اظهار داشت: با هدف بررسی ظرفیت‌های گردشگری مناطق جنوبی کشورو با شناسایی قابلیت‌های گردشگری و جذب سرمایه گذاری به استانهای جنوبی کشور سفر کرده است.

وی با بیان اینکه از سواحل سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر بازدید شد افزود:هدف ما این است که ظرفیت‌های این مناطق مرزی دریایی شناسایی شده و به ظرفیتی بالفعل تبدیل شوند.

معاون رئیس جمهور ظرفیت‌های گردشگری ساحلی کشور را بی نظیر خواند و تصریح کرد: ظرفیت‌های موجود در استان بوشهر بخصوص در حوزه اکوتوریسم فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران فراهم کرده است.

سلطانی‌فر که از بنادر شهرستان عسلویه، کنگان و دیر بازدید کرد گفت: چشم اندازها و مناظر اکوتوریستی این مناطق در ایران و دنیا کم نظیر است، این مناطق با چشم انداز بی نظیر و  مشرف به دریا می‌توانند منطقه منحصر بفردی برای گردشگری باشند.

وی با اشاره به مناظر طبیعی، کوه، دشت و دریا دریا در یک محیط محدود بیان کرد:  وجود این قابلیت‌های گردشگری زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف گردشگری را از جمله ورزش‌های دریایی و ساحلی در منطقه گردشگری ساحلی را فراهم می‌کند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه منطقه عسلویه قطب انرژی محلی مناسب را برای اکوتوریسم فراهم کرده است خاطرنشان کرد: گردشگری ساحلی در مناطق ساحلی جنوب کشور راه اندازی می‌شود که فعال شدن اکوتوریسم به‌ویژه اینکه این استان ظرفیت‌های مهمی در این حوزه دارد از آن جمله است.

حسین علی‌زاده دستیار مدیرعامل منطقه ویژه پارس نیز در این نشست با تاکید بر این نکته که شهرستان عسلویه دارای قابلیت‌های مهمی در حوزه آثار تاریخی، گردشگری ساحلی و صنایع دستی دارد گفت: راه‌اندازی نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرستان عسلویه می‌تواند زمینه‌های لازم را با حمایت صنعت نفت برای توسعه گرشگری فراهم کند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 345579