Share/Save/Bookmark
ده نمکی خطاب به احمدی نژاد : منتظر روزی هستم که قربتا الی الله به رویت تیغ بکشند!
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۳۰
شاید تعبیر «ماکیاولی» در وصف جامعه‌ی سیاسی امروز ما تطبیق پیدا کند که یا باید در اردوگاه شیران باشی یا اردوگاه روباه‌ها که اگر مکر روباهان تو را تهدید کرد قدرت شیران به دادت برسد و اگر قدرت شیران تو را تهدید کرد مکر روباهان!! عدالت‌خواهی پا بر روی دم شیران و روباهان است.
به گزارش معیار متن کامل نامه مسعود ده نمکی به دکتر احمدی نژاد در روز 18 مرداد 1384 را می خوانید:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد

سلام علیکم
گرچه می‌دانم هرچه به جلوتر می‌رویم، علی‌الظاهر دوران غربت شما در راهی که در پیش گرفته‌اید کمرنگ‌تر می‌شود و نباید با زیاده‌گویی موجبات تصدیع اوقات را فراهم کرد، اما برای یک بار و آخرین بار قبل از این ‌که رسما بر جایگاه مسوولیت خود تکیه زنید از باب وظیفه! نکاتی هرچند به ظاهر ناخوشایند را با وجودی که علم و درایت آن بزرگوار بر حقیر پوشیده نیست معروض می‌دارم. البته این جسارت را در پاکوبیدن‌های زمین صبحگاه دوکوهه و ... از شیرمردانی چون شما یاد گرفته‌ام و چه بسا امروز این خلق و خو را برخی از همان شیرمردان دیروز و قدرتمندان امروز از ما نمی‌پسندند.

برادر بزرگوار!
به صراحت بگویم، گرچه توان خود را برای حصول نتیجه در انتخابات صرف کردم اما در ته دل امید داشتم که با همه‌ی ترفندهای بدخواهان، نتیجه از آن دیگران باشد و ما هم‌چنان در موضع نقد و طلبکاری بمانیم! چون از امتحان به شدت می‌ترسیدم؛ چرا که قدرت به تعبیر مولا «مزامیرالرجال»_است، ولی بر حسب روایات قشر مثل مایی نیز برای اثبات این‌که «فقط او می‌تواند» باید امتحان دهد. [بحارالانوار – جلد 52 – ص 246 حدیثی از امام صادق(ع)] به شرط این‌که این انتظار مثبت و هدایت شده به سمت «الیس الصبح بقریب» همراه باشد.

برادر گرامی!
از کسانی که با صراحت تمام در اردوگاه دیگران و به طرفداری از آنها در عرصه‌ی انتخابات اعلام موضع کردند نگرانی نداشته باشید؛ چرا که حداقل صداقت آنها در بیان شفاف مواضعشان بر نفاق برخی مدعیان جبهه‌ی خودی ارجحیت دارد و برخلاف اینها اسلام و انقلاب و اصولش از آن طیف آسیب جدی ندیده است که قابل جبران نباشد.
در آینده‌ای نزدیک مشکل شما با کسانی خواهد بود که سال‌هاست یاد گرفته‌اند دیگران را نقد کنند و خود نقد نشوند و خود را پشت سر ولایت و انقلاب و ارزش‌ها مخفی کنند و نقد خود را مخالفت با اسلام و انقلاب و ولایت قلمداد کنند. نمود این دوستان مدعی کم‌مایه در همه‌ی عرصه‌ها مشهود است.
مدیریت‌های اجرایی و فرهنگی در عرصه‌های رسانه‌ای و هنر منسوب به آنها که قشری‌نگری و مونولوگ از آن می‌بارد.
جمود و تحجر و کم‌مایگی از بزرگ‌ترین آفت‌های قشر متاسفانه خودی است که صد متاسفانه این آسیب عمومیت پیدا کرده تا آن‌جا که عقب‌ماندگی آنها از تحولات زمانه باعث هزینه‌های سنگینی به نظام و انقلاب شده است.
آنها که خود را معیار حق می‌دانند و بر طبل «هرکه با ما نیست بر ماست» می‌کوبند از دایره‌ی کلام گهربار «اشداء علی الکفار رحماء بینهم» خارج شدند و بدین ترتیب با اتهام و انگ زدن به عناصر دلسوزی که سال‌ها پیش از دیگران متوجه این آسیب‌ها می‌شدند، موجب بریدگی، طرد و انزوای این افراد را فراهم کرده‌اند.

برادرم!
گفتمان عدالت که شعار غالب شما در انتخابات بود با هزینه‌ی آبروی بسیاری از این افراد فراگیر و در افکار عمومی جایگاه پیدا کرد وگرنه حضرت‌عالی نیز تصدیق می‌نمایید که صرفا با یک دوره تبلیغات این پذیرش همگانی حاصل نمی‌شد.
جنگ عدالت‌خواهی برخلاف دفاع مقدس هزینه‌هایی به سربازان گمنام خود تحمیل کرد که جز حضرت حق را بهای این هزینه‌ها نیست با این تفاوت که بر زخم‌های دفاع مقدس با تعیین درصد و سهمیه ارزش‌گذاری کرده‌ایم ولی بر زخم‌های سربازان جهاد عدالت‌خواهی، مرهمی نمی‌گذاریم که هیچ، حتی با خوشنام نخواندن آنها از این طیف پرهیز می‌کنیم.
این خصلت شاید در فیلم سرگذشت «زاپاتا» به خوبی نشان داده شده، آن‌جا که خود او که از شورشیان بر حاکم زمان خود بود و با حاضرجوابی و شجاعت، توجه آن حاکم را جلب کرد و وقتی نامش را پرسید و او در جواب با لحن خاص مکزیکی گفت «امیلیانو زاپاتا» و وقتی خود به قدرت رسید و فریادهای مردم در برابر تظلم‌خواهی آنها از برادرش و سر و صدا و شجاعت یکی از معترضین نسل جدید و پرسیدن نامش، او را به یاد روز اول قیام خود انداخت و به خود آمد و برادرش را تأدیب کرد.
امروز به جای پرهیز از آن مجاهدان باید به دنبال دلجویی از آنها باشیم که عدالت در این است و کاری را که دیگران با ما بعد از اتمام جنگ هشت ساله و با سر کار گذاشتن و طرد و نفی نسل جبهه و خون داده به بهانه‌ی شاداب کردن مردم و پایان تاریخ مصرف خون دادن‌ها انجام دادند به اسم‌های مختلف با اینها نکنیم.

آقای احمدی‌نژاد!

تحول‌گرایی مورد اراده‌ی شما با مقاومت سخت در جبهه‌ی خودی مواجه خواهد شد؛ آنها که از درک شرایط زمانه خود به نظر بنده یک دهه عقب هستند. گرایش این قشر به فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی سازمان‌یافته از سال 78 به بعد نشان‌دهنده‌ی غفلت ده ساله آنها از سال 68 تا 78 است و جالب این است که با قدرنشناسی از خط‌ شکنان این عرصه‌ها پا در جای پای اسلاف مدیریتی خود گذاشتند.
اینها زیر بار حرف زور نمی‌روند [مگر این‌که زورش خیلی پرزور باشد] و این اقتضائات زمانه بود که آنها را وادار به پذیرش جوان‌گرایی و کار رسانه‌ای و حزبی و تشکیلاتی کرد وگرنه در لیست‌های انتخاباتی چند دوره‌ی گذشته روند چهره‌های تکراری و ثابت هم‌چنان ادامه داشت. البته حتی تاکید بر برخی مصادیق و مواضع در انتخابات اخیر نشان داد که چرخش‌های آنها تاکتیکی بوده نه اصولی و مواضع همین دوستان در انتخابات نشان داد که چقدر پایبند اصول‌اند!!! و تا کجا حاضرند تغییر قیافه دهند و پوست‌اندازی کنند و حرف‌هایی بزنند که دیگران را به پای همین اتهامات حذف و بی‌آبرو کردند.
اینها حتی در دفاع خود از ارزش‌ها و همین مقوله‌ی عدالت، مصلحت‌اندیش هستند نه اصولگرا. یادم می‌آید در سال 79 وقتی نامه‌ای برای آقای هاشمی نوشتم و از جایگاه ایشان نزد افکار عمومی برایش گفتم در آن زمان همین منتقدین امروز هاشمی او را رکن نظام می‌خوانند و برای منافع خود آرزو می‌کردند که او رییس مجلس ششم شود، این نامه را متهم به افراط‌گرایی و حتی نفوذی بودن می‌دانستند. اما امروز خود بی‌محابا حتی آن‌چه را که سزاوار نبود گفتند. راستی این چیزی جز منفعت‌طلبی و و به تعبیر امام علی (ع) عقب بودن از زمانه‌ی خود است!

آقای احمدی‌نژاد!
می‌دانم امروز شاید این حرف‌ها را جدی نگیرید اما دور نیست آینده‌ای که از این قشر، خون دلها بخورید و پشیمان از این شوید که چرا در همین اول کار تکلیف خود را با این مدعیان کم‌مایه و به تعبیر امام «مارهای خوش خط و خال ظاهرگرا» معلوم نکرده‌اید.
طلیعه‌ها و رگه‌های این خودبزرگ‌بینی دوستان را در کلام و بیانات به ظاهر هوادارانه و متکبرانه به وضوح می‌بینم «ما شما را رییس‌جمهور کردیم که فلان کنید ...» ای کاش یکی به اینها می‌گفت شما اگر قادر بودید کسی را رییس‌جمهور کنید، همان دوم خرداد هفتاد و شش این کار را کرده بودید.
چند سال پیش در مصاحبه با «ایسنا» گفتم که ما برای نجات انقلاب، نیاز به انقلاب در انقلاب داریم. اراده‌ی رهبری سال‌هاست که بر عدالت‌خواهی استوار است اما دوستان ناآگاه همان‌هایی که امر به معروف را سطحی کردند، همان‌هایی که مبارزه با تهاجم فرهنگی را سطحی کردند، عدالت‌خواهی را هم سطحی کردند و در سال امام علی (ع) فقط نهج‌البلاغه نفیس چاپ کردند و در میلاد امام زمان(عج) برایش کیک پنج تنی پختند، کسانی که برای کنفرانس برلین و مبارزه با بی‌حجابی حنجره پاره می‌کردند و تحصن برپا می‌کردند اما برای عدالت‌خواهی که رهبری سال‌هاست فریاد می‌زند احتیاط شرعی می‌کردند!
امروز اراده‌ی مردم (قاعده هرم) با اراده‌ی رهبری (راس هرم) توسط انتخاب شما پیوند برقرار کرده. مردم از شما توقع «انقلاب» دارند نه «رفرم». تسلیم فشار «ماستی‌ها» که هرچه می‌کشیم از این «غضنفری‌هایی» که به جای «مارادونا» گل در دروازه‌ی خودی می‌زنند! نشوید. آنها امتحان خود را پس داده‌اند. (البته تکلیف دیگران معلوم است به همین دلیل نامی از آنها نمی‌برم چرا که آنها حذف تاریخی شده‌اند) شما تافته‌ی جدابافته از مرزبندی‌های سیاسی برانگیخته شده‌اید. خود را با سرنوشت محتوم آنها که عدم اقبال و اعتماد مردم است پیوند نزنید، همان‌گونه که در عکس تاریخی روزنامه «شرق» نبودید و رای آوردید و اگر در آن عکس بودید شاید کسی این حرف‌ها را از شما هم باور نمی‌کرد. جامعه ایرانی امروز از هر دو جناح این حرف‌ها را باور نمی‌کرد و مشی مستقل شما بود که اعتماد عمومی را جلب کرد.

آقای احمدی‌نژاد!
من بر این باورم علی‌رغم این‌که همه عدالت را فریاد می‌زنند اما جامعه امروز ما تحمل عدالت را ندارد، همان‌گونه که جامعه بیست و پنج سال بعد از پیامبر (ص) نیز برای علی (ع) این تحمل را نداشت تا جایی که برادر او به اردوگاه معاویه رفت و بسیاری از نزدیکانش از او رنجیدند. کسانی که برای او و در کنار او شمشیر زده بودند در هنگام تقسیم قدرت توقع یک استانداری ناقابل! را داشتند اما علی (ع) از روی عدالت از آنها دریغ کرد. امروز بسیاری از همسنگران من و شما غرق در دنیاپرستی شده‌اند، دیگران که جای خود دارد. شکم‌ها برآمده و چرب و شیرین دنیا زیر زبان آنها مزه کرده است گرچه دوستدار انقلاب و مفتخر به جبهه و زندان و گذشته‌ی خود هستند. خیلی از همین عزیزان خواص انقلاب، بچه‌هایشان در اروپا و آمریکا مشغول تحصیل هستند. خیلی از همین‌ها در غقلب بنیادها و موسسات فرهنگی و ... صاحب سهام شرکت‌های گوناگون هستند گرچه سهم آنها از تکنوکرات‌های چپ‌نما کمتر است اما به تعبیر آقا «با دستمال کثیف نمی‌شود شیشه را پاک کرد». من آن اطرافیان علی (ع) را به مراتب شفاف‌تر از خیلی از این دوستان می‌دانم؛ چرا که اینها نه در جبهه‌ی عدالت‌خواهی شمشیر زده‌اند و نه آبرو داده‌اند، و فقط در نهایت پس از اطمینان از احتمال پیروزی شما سرکی کشیده‌اند و خود را به شما چسبانده‌اند اما همه طلبکارند و به کمتر از وزارتخانه و غیره هم رضایت نمی‌دهند، باز انصاف طلحه و زبیر که به استانداری قانع بودند!
می‌دانم از این سخنان می‌رنجید و می‌رنجند! اما این برادر کوچک خود را ببخشید، چنان از این دوستان ملولم که خواستم قبل از این‌که شما در این خیزش عدالت‌خواهی که امروز علمدار آن شده‌اید قربانی شوید هر آن‌چه را که در دل دارم بیان کنم تا شاید عذاب وجدان نداشته باشم.
اگر بخواهید عدالت را اجرا کنید، باید آن را از اقربا شروع کرد. اقربای من و شما با کم‌مایگی و بحران تقوا همراه هستند [البته خودم از همه بدتر] به راحتی دیگران را تکفیر و همدیگر را نفی می‌کنند، امروز در جبهه خودی چند نفر را می‌شناسیم که همدیگر را قبول داشته باشند؟ البته بعضی وقت‌ها برای پز روشنفکری «اشداء علی الکفار» ما با «رحماء بینهم» جابه‌جا می‌شود. دیگران آزادانه هرچه می‌خواهند می‌گویند و تمام امکانات نظام صرف تامین امنیت و امکانات آنها می‌شود تا ثابت کنیم که بله ما طرفدار دموکراسی و آزادی بیان هستیم ولی کوچک‌ترین نقد را از درون جبهه‌ی خودی برنمی‌تابیم.

برادرم!
دایره‌ی اصولگرایی و عدالت‌خواهی را در چند نفر اطرافیانی که شاید امروز دایره‌ی آنها مقداری وسیع‌تر شده و کسانی را که تا قبل از پیروزی چشم دیدن همین شعارهای عدالت‌خواهی را نداشتند خلاصه نکنیم.
انحصارطلبی آفت هر دو جریان عمده کشور است. همین انحصارطلبی است که چشم حضرات را بر واقعیت‌های جامعه‌ی ما بست و تا روز انتخابات نمی‌توانستند باور کنند که مردم، چشم و گوش بسته در خدمت فرمان و بیانیه و نظرسازی! ببخشید نظرسنجی‌های آنها نیستند.
روزی در دوران بحران 78 در روزنامه‌ی کیهان جلسه‌ی همدلی مطبوعات خودی برقرار شده بود، من در آن‌جا گفتم این جلسه همدلی نیست بلکه جلسه باجناق‌هاست! و صد البته باجناق‌های سیاسی همدل نمی‌شوند، صرفا این منافع و تهدید مشترک است که امروز ما و شما را کنار هم نشانده، نه تکلیف و تقوای سیاسی!
نمود این باجناق‌ها در انتخابات عیان‌تر شد و فردا در تشکیل دولت و سهم‌خواهی‌ها در بین این عزیزان واضح‌تر خواهد شد.
خود اجتهادی این جماعت کار را به جایی می‌رساند که حتی اجتهاد در مقابل نص می‌کنند، فرامین رهبری در باب عدالت‌خواهی و پرسشگری از مسوولین را خط‌کشی کرده و منحصر در انتقاد از طیف مقابل می‌کنند.
بعد از تعطیلی نشریه «شلمچه» توسط دولت، عرض من به عزیزی! این بود «همه به ما فحش می‌دهند هم چپ و هم راست حتی مثلا برخی حزب‌الهی‌ها» ایشان فرمود «این خوب است این یعنی استقلال!» اما عجب دردی دارد این استقلال که حتی منسوبین به ایشان هم از آن خوششان نمی‌آید چرا که ...
راستی همین استقلال است که باعث می‌شود تا مرغ عزا و عروسی شویم و نشریه «جبهه» را هم همراه پایگاه‌های دشمن برای ایجاد توازن ببندند. امروز حتی نمی‌شود نظر آقا را برای خودی‌ها گفت! چرا که همه برای خودشان آقا شده‌اند و صاحب اجتهاد [البته یقینا این حرف‌ها را تا به حال علی‌رغم تمام فشارها از من کسی نشنیده چرا که معتقدم ما باید سنگر ولایت باشیم نه این‌که ایشان را سپر بلای خود کنیم].

جناب آقای احمدی‌نژاد!
شاید حامل نامه بهترین شاهدی باشد که این حرف‌ها را برای شما تصدیق کند اما من با دلی شکسته از گذشته‌ای تلخ برایتان نوشتم تا شاید کمکی باشد برای اطلاع از آینده‌ای سخت که در انتظار است.
چه‌قدر از دوستان خودی را سراغ دارید که در باب عدالت جرأت ورود در حوزه مصادیق را داشته باشند و این کار را کرده باشند و به همین نسبت توقع همرزمی از آنها داشته باشید، وگرنه رای و حمایت و بیانیه خرجی ندارد؛ بگذار شیپور جنگ نواخته شود ...
می‌ترسم از این‌که همین‌ها فردا مدیران عرصه‌ِی فرهنگ و هنر و سیاست شوند و در مدار بسته مثلا خودی‌های هم‌محفل به نام شما عرصه را بر دیگران تنگ کنند.
می‌ترسم از کسانی که از دین فقط ظاهر و قشر آن را گرفته و «العدل اساس الاحکام» را نادیده گرفته‌اند.
سینما و هنر را فقط در «سجاده» و «نماز» و «ریش» و جنگ را در «حاجی» که «سیداش» را کشته‌اند خلاصه کنند. همان‌گونه که کردند و از سر تفریط و حدیث نفس عشق‌های مثلثی را به جبهه و جنگ نسبت دهند که داده و می‌دهند!

برادرم!
وقتی دیدم برای نماز جمعه به «چهارراه لشگر» دانشگاه آمدی اشک شوق ریختم گرچه می‌دانم شمشیرها در کمین‌ات نشسته‌اند. اما فکر می‌کنم اینها این بار به جای کشتن رجایی و اسطوره شدن‌اش به دنبال ترور شخصیت و بی‌اعتبار کردن او و ناکارآمد جلوه دادن دولت و کارگزارانش هستند.
وقتی دیدم شعار «پاک باش و خدمتگزار» را بر روی پوستر تبلیغاتی شما زده‌اند شباهت بین شعار شما و مرحوم ابوترابی مرا به فکر واداشت، او که قدرش مجهول ماند و اگر بود تنها گزینه‌ی پیشنهادی من برای دولت حضرت‌عالی بود، او که حتی دشمن بعثی و صلیبی‌ها در تمجید او به زبان آمدند اما دو جناح عمده کشور در انتخابات با ترفند نام او را در لیست نگنجاندند، او که سید آزادگان بود و از بسیاری مسوولین فعلی ما مردتر در پایبندی به مرام و مسلک امام و عامل به این شعارها اما وقتی وارد عرصه‌ی اجرا شد با سوء رفتار برخی کار به جایی کشید که گروهی از همین اسرا در مقابل ستاد آزادگان شعار مرگ بر ... سر دادند!!

من از این فردا می‌ترسم. فردایی که اگر بیاید توسط دشمن رقم نخواهد خورد!
دوستانی که خود از بیت‌المال خرج میلیاردی برای ساخت فیلم‌های بی‌خطر کم‌مایه تاریخی می‌کنند و هنر دینی مورد نظر امام هنر متعهد و فریادگر «جنگ فقر و غنا» و نقد قدرتمندان را نادیده گرفته‌اند.

برادرم!
با یک گل بهار نمی‌شود!
در شهرداری دیدید که چگونه بسیاری از دوستان که وارد سیستم شدند تغییر رنگ دادند .این سیستم تخریب‌گر است باید آن را تخریب کرد. اما یقین دارم مجاهدت شما حتی اگر نتیجه ندهد شما مأجور هستید. همان‌طور که آمدنت خرق عادت بود، به عنایت همو کارت نیز خرق عادت خواهد بود ان‌شاءالله.

برادرم!
مردم و جوانان و نخبگان همه تشنه‌ی محبت هستند، برخوردهای دگم دوستان، بسیاری را در معرض خروج و قهر از دامن انقلاب قرار داد. بسیاری از سر لجاجت با این طیف در موضع مخالف هستند. من در هر دانشگاهی که برای صحبت وارد شده‌ام این را به عیان دیده‌ام. این لبخند قشنگ‌تان را از ما و مردم و حتی مخالفین دریغ نکنید.
نگذارید به اسم شما با مردم و نخبگان هنری تندی و تنگ‌نظری کنند. اگر دیدید بسیاری از خودی‌ها مثل «حاتمی‌کیاها» بیانیه حمایت از دیگری دادند نه از سر شناخت «احمدی‌نژاد» بلکه از ترس کسانی است که به اسم احمدی‌نژادها و امثال بچه‌های جبهه و جنگ به آنها سخت گرفته و حتی ظلم کرده‌اند وگرنه مگر می‌شود از امثال «حاج کاظم» «آژانس شیشه‌ای» ترسید!!!
در این واپسین ساعات انتقال قدرت به برادری که از فردا دیگر باید در موضع پاسخگویی باید باشد، به برادری که اگر دیگر فهمید خلخال از پای پیرزن یهودی کنده شده، جا دارد دق کند، عرض می‌کنم که همان‌گونه که در فیلم قبلی نشان دادم نه تنها این‌که خلخال از پای مردم کنده می‌شود که نوامیس خلق‌الله برای لقمه نانی به تاراج می‌روند و آن‌چه در این فیلم آوردم به شرافتم سوگند راست است و ثواب دفاع از آن به قول برخی دوستان «فواحش»، به ثواب همه سوابق جبهه و جنگ و خون دادن‌هایم می‌ارزد و در فیلم بعدی هم که در باب عدالت است به نام «کدام استقلال؟ کدام پیروزی؟» نشان داده‌ام که چگونه دو جناح! ببخشید دو تیم فوتبال در کنار همه‌ی جنگ و دعواهای خود در یکجا به هم می‌رسند و دیگران می‌فهمند که سر کارند، می‌گویم که یکجایی آبی و قرمزهای سیاسی و اقتصادی به هم می‌رسند و آن هم منافع مشترک است!!! همان‌طور که فرامین آقا در باب مبارزه با مفاسد اقتصادی و تحمل‌گرایی تعطیل می‌گذارند شما را هم ...
شاید تعبیر «ماکیاولی» در وصف جامعه‌ی سیاسی امروز ما تطبیق پیدا کند که یا باید در اردوگاه شیران باشی یا اردوگاه روباه‌ها که اگر مکر روباهان تو را تهدید کرد قدرت شیران به دادت برسد و اگر قدرت شیران تو را تهدید کرد مکر روباهان!! عدالت‌خواهی پا بر روی دم شیران و روباهان است.
منتظر روزی هستم که قربتا الی الله به رویت تیغ بکشند، البته اگر این‌گونه بمانی!!

دیباچه!
بنده‌ی خدایی در اربعین امام خواب دید که گروهی از دوستان در کنار شیشه‌ای که جنازه‌ی امام در آن قرار داشت در حال دعوا هستند خوب که نگاه کرد دید همه دارند بر سر لنگه کفشی دعوا می‌کنند تا بپوشند. وقتی اعتراض کرد که چرا در این شرایط دعوا می‌کنید او را هم قاطی دعوا کردند. امام به او گفت خودت را وارد دعوای لنگه کفش نکن! وقتی وارد جام شد امام به او لطف فراوان کرد ولی یک چیز دیگر به او گفت «من نتوانستم که اینها را ...» هرچه به ساعت رحلت نزدیک‌تر می‌شد جسم امام کوچک‌تر و کوچک‌تر می‌شد و همه در کنار سفره‌ی ولیمه منتظر بودند، با پیراهن‌های مشکی!!
این لنگه کفش (قدرت) به تعبیر امام علی وقتی ارزش دارد که برای دفاع از حقوق مردم و عدالت باشد و امروز که در دست شماست اگر جز در این راه صرف شود فقط شما را گرفتار دعوایی کرده که هیچ خیری ندارد جز کتک‌کاری سیاسی که تا چهار یا هشت سال طول دارد.
از این به بعد اگر چیزی بنویسم و چیزی بسازم از باب تکلیف است بسان چشمی که باز است تا عیب‌یابی کند و این را بزرگ‌ترین خدمت به کسی که دوست دارم می‌دانم گرچه می‌دانم برای ما هم دوره‌ی سختی خواهد بود.

دوستدار و دعاگوی شما
مسعود ده‌نمکی
کد مطلب: 20207
 
 


۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۱۱:۴۲:۱۳
من شغل میخام (2222)
 
biaberimbaba@yahoo.com
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۱۲:۲۵:۰۷
پاچه خواري به سبك مدرن!!!! (2225)
 
مهدی
United States
۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۱۴:۱۵:۲۳
عالی بود آقای ده نمکی (2234)
 
۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۱۹:۳۶:۴۳
خيلي جالبه.همه اونائي كه با آقاي ده نمكي مخالفن يا از ايران هستند يا حداقل با فيلتر شكن وارد نشدن.
دوست عزيز يادت باشه دوراني بود كه هر كسي كه از اون ور آب حمايت ميشد حتي تو حرف خود همين آقايون جيره خور و خود فروخته...عنوانشون ميكردن.
منظوري ندارم محض ياد آوري بود... (2259)
 
۱۳۹۱-۰۹-۱۹ ۱۲:۲۲:۵۱
اتفاقا اقای ده نمکی هم همین رو میخواست بگه که شما گفتی هر چی هست از این این ور ابی هاست. (2355)
 
۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۱۶:۳۴:۲۴
هان!!! چی شده؟؟ حالا باد اینوری میاد؟؟؟؟خاک بر سر تو وامثال تو که آینده مملکتو به لجن چاپلوسی وخ....کشاندید..اوف بر شما (2249)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۲۱:۳۶:۵۸
نه بابا هنوز همون ور میاد
فقط باید برای آینده نقشه کشید (2267)
 
ا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۶ ۱۲:۰۴:۱۹
بقول این رفیقمون این صاف کردن جاده برای ادامه چپاوله، این بابا بعد از این هم ممکنه به روی خیلی های دیگه که الان داره مجیزشونو میگه تیغ بکشه البته قربتا... فراموش نشود (6369)
 
۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۱۷:۴۰:۲۷
اين نامه سال 84نوشتي حالا بنويس ببينيم بازهم مردى واز واقعيتها مينويسي ياتوهم مثل خيليها شدى نامه بنرخ روز خور (2251)
 
وحیدیارب
۱۳۹۱-۱۰-۱۰ ۱۳:۴۲:۵۰
توچطور نون رابه نرخ کدام روز میخوری که اینهمه ازخودمتشکری!! (4757)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۱۷:۴۱:۳۷
دهنمکی جزو چاپلوس ترین افراد این مرز و بوم هستش و از همین راه هم داره نون میخوره
حرامت باد مردک ............ (2252)
 
mgolvardy@yahoo.com
۱۳۹۱-۱۰-۱۰ ۱۳:۳۹:۰۱
بی سوادلجن کجای این متن چاپلوسی است. (4756)
 
ghadirimahan@yahoo.com
۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۲۱:۳۲:۰۴
تملق تملق تملق...
تو این دولت قبح تملق و دروغ شکست (2266)
 
aliakh53@gmail.com
United States
۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۲۲:۴۱:۲۶
عالی بود! (2288)
 
۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۲۲:۴۹:۴۲
سلام و صلوات و رحمت و برکات خدا بر ده نمکی و دکتر احمدی نژاد . مقاله بسیار جالبی بود و نشان از ذهن بیدار و هوشیار ده نمکی است خدا حفظش کند - دشمنانش را از وسط نصفش کند- یک معلم بازنشسته (2289)
 
۱۳۹۱-۰۹-۱۹ ۰۲:۱۱:۰۹
اگر سال 84 نوشته نشان می دهد هم دیگه را خوب میشناختن خوب پیش بینی کرده در ضمن وضعیت سیاسی امروز بیشتر مالیخولیایی تا ماکیاولی (2307)
 
hosein.n250@gmail.com
۱۳۹۱-۰۹-۱۹ ۰۶:۲۸:۱۵
]چماقدار دیروز منتقد امروز دوتاتون سروته یک کرباس هستید (2309)
 
omeed_68@yahoo.com
۱۳۹۱-۰۹-۲۴ ۰۰:۰۲:۴۶
باسلام به شما برادر خوبم
اولا که ما عقیده ی خاصی داریم نسبت به نظام اونهم نظامی که برای به دست اومدنش هزاران شهید و مفقودالاثر داده ایم یک زمانی یک سری رسانه هایی مثل روزنامه ها با حمایت شخص ریاست جمهور آقای خاتمی علیه دین و نظام مقاله مینوشتند زمانی که میخواستیم در روزنامه یا مجلاتمون دفاع کنیم مجله یا هفته نامه و یا هر چیزی رو که داشتیم وزارت ارشاد همین آقا توقیفش میکرد و تنها روزنامه ای که توانست از دین و نظاممون دفاع کنه کیهان بود که یک تنه در برابر حدود 10-15 روزنامه و مجله و یا بیشتر از این حرفا به مقابله بپردازه و زمانی در اعتراض به این مسائل تجمع مسالمت آمیز میکردیم به ما از طرف ناجا و تعدادی از اراذل اوباش های مشهور تهران که از طرف همین اصلح طلبا که الان مقیم لندن و آمریکا و... هستند به صورت سازماندهی شده حمله میکردند و تجمع کننده ها به واسطه ی ناجا زخمی و دستگیر میشدند و از طرف اراذل اوباش هم چاقویی میشدیم که مجبور شدیم که دست به چماق بشیم برای دفاع از دینمون و مذهب تشیع که به شدت مورد هجمه بود ولی حالا هم میگیم چه احمدی نژاد و چه دولت های دیگر بخواهند پاشون رو نسبت به ارزش های این نظام چپ بزارند ما شمشیر های دولبه ی این نظام در واقع همون نظامی که برای به دست اومدنش هزاران هزار شهید و مفقودالاثر و جانباز تقدیم آن شده به چماق و هر وسیله ی دیگه که بتوانیم ارزش های دین و نظاممون رو احیا کنیم رو نخواهیم آورد رو نخواهیم آورد ولی امروز اول نقد و تذکر وخواهش وتمنا و مدارا با استفاده از فضای سایبری و در وهله ی دوم راهپیمایی و تجمع و راه های قانونی و تا اونجاییکه بتوانیم دست به چماق نخواهیم شد ولی اگر شرایط زمان آقای خاتمی بخواد علیه دین و نظام 1 بار دیگه تکرار بشه و همه شرایط علیه دین و نظام یک سویه باشه با توجه به فتوای دینمون ما راه جهاد رو در پیش خواهیم گرفت و انشاء الله که این مسائل تکرار نخواهد شد.
در آخر خواستم بدونی که یک انسان باید همیشه به تحقیق بپردازه تا حق و باطل رو بشناسه نه این که بیایی راحت و بدون در نظر گرفتن شرایط و موقعیت زمانی اون زمان بنویسی چماقداران دیروز و این یعنی تکرار حرف دشمن و آب توی آسیاب دشمن ریختن
یا علی(التماس دعا) (2854)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۸:۱۵:۴۸
هزاران فرمانده ی شهید و صدها هزار شهید
الی بود (5395)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۲ ۰۱:۵۱:۵۳
اراذل و اوباش که میگن شمایی برادر ؟ (5991)
 
ا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۶ ۱۲:۱۰:۵۸
عجب شما از کی دارید تحقیق می فرمایید والبته ابزار تحقیق شما همین چماق وتیغ دولبه است که فرمودید دیگه ؟بعد بفرمایید با این ابزار موضوع ته قیق شما چیست؟ (6372)
 
nabi359@yahoo.com
۱۳۹۱-۱۰-۲۶ ۲۰:۰۹:۱۰
ممنونم از ديدگاه اميد عزيز - حرف آخر من هم در برابر گستاخي مخالفين نظام و اسلام هميشه پس از برخورد محترمانه و مستدل با ديدگاه هايشان همين است به اضافه اينكه ما حاضريم براي اعتقاد خويش هزينه دهيم اگر مخالفان هم بخواهند براي اعتقاد خود هزينه دهند براي ما محترمند و با كمال احترام با آنها مبارزه مي كنيم ! در هر صورت از خداوند براي خود و مخالفين هدايت آرزو داريم. (6458)
 
۱۳۹۱-۰۹-۱۹ ۰۹:۴۲:۵۲
دلسوزان ولایت و انقلاب و نصیحت ابن عباس ها (2324)
 
faghani.ahad@yahoo. com
۱۳۹۱-۰۹-۱۹ ۱۰:۱۷:۰۳
فکر نميکنم کسي حاظر باشد نامه هاي شما را بخواند.چون همه ميدانند اينها همه اش ريا کاري ميباشد بهتر است به فکر خود باشي نه ديگران توصيه من به تو اين است ابتدا نامه اي براي خود باشد وهدف نامه به خود هم خود سازي باشد ونه ريا کاري (2333)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۱:۳۵:۴۲
آقای ده نمکی امیدوارم یادت نرفته باشد تو کسی هستی که باعده دیگری مثل بختیاری و.... که اگرلازم شداسم آنهارا هم میگوییم در دانشکده حقوق دانشگاه آزاد برای بهترین ومطلعترین وآزادمردترین استاد (که همگی مورداحترام هستند) جوسازی وپرونده سازی کردی ویعدهم بااراجیفی که سرهم کردید ایشان را اخراج نمودید.امروزداعیه دارفرهنگ وفیلمسازی هستی - کسی راکه تابحال یک عکس درجبهه ندارد را
را همرزم ورزمنده و..... خواندی. هیچ فکرکرده ای که اگرفیلمهایی که خودت ساختی را کس دیگری میساخت چه به روزش می آوردی؟ بیشک اگرآن شخص را مثل دکتر ....... مرتدومغرض و ضدولایت و...
نمی خواندی ولی باگروه ویژه ات بساط فیلمش راپاکسازی میکردی پس لطفا" ژست روشنفکری نگیر (5678)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۱۹ ۱۰:۲۶:۲۹
افراد را با دوستانشان باید شناخت (2336)
 
۱۳۹۱-۰۹-۱۹ ۱۲:۱۰:۱۸
اصلا ادم حال میکنه این همه ازادی رو میبینه یه ادم معمولی نامه میده به رییس جمهورش هیچکس هم کاریش نداره باریکلا دهنمکی اقای گروه فشاری اقای کارگردان و حالا هم ادعا میکنی که خیلی زحمت کشیدی برای ریاست جمهوری
تو میتونی چون قدرت دست توه (2352)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۲۳:۰۳:۱۵
ده نمکی مزدوره ادم معمولی نیست (5971)
 
Eastgirl4@yahoo.com
۱۳۹۱-۰۹-۱۹ ۱۴:۰۸:۳۳
آره فقط شما دوتا به درد برادری هم میخورید! (2377)
 
۱۳۹۱-۰۹-۱۹ ۱۴:۲۱:۱۶
اول اینکه «هرکه با ما نیست بر ماست» باید گفت از ماست که بر ماست خودمون خودمونو بیچاره کردیم. دوم اینکه اینقد صدمات وارده به ملت ایران زیاده که نه شما نه گنده تر از شما نمیتونید این ضررات را با نامه جبران یا لاپوشانی کنید. هر چند که فکر نمیکنم نامه 84 باید الان تو این بحران ها گفته بشه پس .... بیش نیس. و خواهشن اینقد با احساس مردم بازی نکنید. ما خودمان مفلوک خدایی هستیم که امثال شماها افسارمونو گرفتین. اینقد آه مردمو بدرقه راهتون قرار ندین. دیگر بس است.......... اینقد خودتونو مضحکه نکنید (2384)
 
jafar
۱۳۹۱-۰۹-۱۹ ۱۴:۲۵:۴۹
گیرن تیغ کشیدن. ایا درست میشه .این بنده خدابرای خودش کاری نکرد ولی خیلیها نگذاشتن کاریم برای مردم کامل انجام بده (2385)
 
United States
۱۳۹۱-۰۹-۱۹ ۲۱:۴۰:۵۹
چرا اینقدر بهم نون قرض میدین خجالت بکشید مردم کشتید از خدا بترسید (2452)
 
Daneshjolaw@gmail.com
۱۳۹۱-۰۹-۲۰ ۰۸:۰۹:۲۰
سلام به تمامي دانش دوستان جناب ده نمكي فيلم فقروفحشا را يكبار براي خودتان بازبيني نماييد خداوكيلي نظرتان همان است كه درزمان ساخت بيان داشته ايد وحالا نيز همين است كه افاضات فرموده ايد؟ (2465)
 
۱۳۹۱-۰۹-۲۲ ۰۰:۲۰:۱۲
مسخره عوضی

تو مولا امیرالمومنین رو با احمدی نژاد مقایسه می کنی!

مردم هم با کوفه؟ (2668)
 
armanpoor.hamid@yahoo.coom
۱۳۹۱-۰۹-۲۴ ۱۷:۲۴:۴۹
اقای مسعود خان ده ...نمکی خان هر کس دم از درستی درست کار بودن دم میزند شما لطفا خا موش چون اگر شما دوست دار احمدی نژاد بودین حداقل از همان درامد میلیاردی فیلم هایتان فیلمی از کارهای خوب اقای احمدی نژاد برای حقانیت درستکار بودنش تولید میکردین و سی دی اون فیلم رو مجانی پخش می کردین که مردم امروز به این دلسوزی عوام فریبانه طور دیگری نگاه میکردن .........لطفا توجیه نکنید بگذارید مردم خود قضاوت کنند (2922)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۲۵ ۱۱:۵۹:۵۴
خیلب خوب بود شاید حرف اموزش همین باشد جراتوهین میکنیید تامل داشته باشیداحمدی نزاد تمام شد و میرود بیایید همه احمدی نزاد باشیم (3029)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۲۲:۵۶:۱۳
اگه همه احمدی نزاد بشیم گند زدیم در حد تیم ملی (5967)
 
۱۳۹۱-۰۹-۲۵ ۱۲:۳۱:۵۹
اقای ده نمکی الان زمان تیغ کشیدن و زدن گردن است درنگ جایز نیست بسم الله حرفتان را عملی کنید (3033)
 
۱۳۹۱-۰۹-۳۰ ۱۳:۵۰:۱۴
آقای ده نمکی حرف نزنه بهتره
با همه مخالفه اگه خودش بیاد گند میزنه به دنیا (3908)
 
hamednejatalahi@yahoo.com
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۳۰ ۱۷:۳۰:۱۵
مکرو ومکرالله والله خیر والماکرین
آقای دهنمکی عزیز من و شما خوب میدانیم که از ابتدای اسلام تا به حال این قشر از آدمها بوده و هستند و ماییم که باید راه خود را در پیچ وخم زمانه گم نکنیم باشد که سرباز آقایمان باشیم . (3929)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۰۶ ۰۰:۴۵:۴۶
همه مثل همند برای میز وریاست دست به هرترفندی میزنند ریا کاران انشاالله خدا دستتان راروکند (4402)
 
fgfhhjjkbn km@yahoo
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۷ ۰۱:۰۲:۲۰
شما هنوز خدارا نشناخته ایدپس ادای درمورد دیگران نکنید زیرا خداوندجان مدهد وجان می گیرد شمااز زیریکی از امتحانات الهی شانه خالی کردید چطوری می توانید در زمان حکومت مهدی (ع)که بزرگترین وسخت ترین امتحانات الهی درآن هست تحمل کنید (5383)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۸ ۰۸:۵۹:۴۷
آقای ده نمکی یه نامه جدید واسش بنویس ببینیم چی میگی واسش (5469)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۱:۵۱:۴۳
ده نمکی حالش معلومه (5682)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۹ ۲۲:۲۳:۲۵
بدانید در این زمانه اگر قطب نما نداشته باشید راه را بی راهه خواهید رفت در لشگر یزید هم شب زنده داری می کردند و قربت الی ال.. شهدای کربلا را با اسبان خود خورد کردند عزیزان شخصیت هر فرد حال فعلی اوست نه گذشته ا و فعلا" که اصلاح ظلبان در زیر پرچم معاویه دم می رنند که قطب نما انحراف بزرگ آنها را نشان می دهد و ....الی مشالله که آنها خوشحالی سران صهیونیست را فراهم نمودند بهوش باشید دیگر اینکه آقای احمدی نژاد هم که طبل تفرقه وعدم قانون گرایی وعدم تبعیت از رهبری و.... و گویا ایشان هم کم کم از مسیر اصلی خارج می شود صادقانه بگویید و بنویسید نه آنچه احساس شما در مورد یک فرداست دلیل بر درستی نیست (5638)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۰۷:۵۳
ان سخن كز دل بر ايد لا جرم بر دل نشسند (5746)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۲ ۰۱:۴۹:۰۷
بله. ایشون سخنش از اعماق دل بر آمده . نزدیکیهای انتهای روده بزرگ (5990)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۲۳:۰۱:۳۳
اقای ده نمکی تو میدانی یک از مصادیق شرک به خدا دروغ است وقتی تو یکی از برنامه های زنده مجری ات پرسید شما خونه داری شما دروغ گفتی پس جناب عالی از نظر فرمایشات امام جعفر صادق مشرک هستی (5970)
 
SAHELESHENI64@YAHOO.COM
۱۳۹۱-۱۰-۲۷ ۱۴:۴۲:۳۸
پس اینجوری من یه سر میام تهران حکم ارتدار دهها ملیون تهرانی خالی بندهی که از بس خالی می بندن از رو هم نمی رن رو یه جا می دم (6586)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۲ ۰۱:۴۷:۳۹
من که نفهمیدم اصلا منظورش چیه ! کسی اینجا لینک مترجم زبان دهنمکی به آدمیزاد نداره ؟ (5989)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۶ ۱۵:۴۶:۰۷
با سلام عزیزم ما روی خود را باتیغ نمی زنیم کراحت داره ما با ماشین کار می کنیم (6416)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۷ ۱۴:۴۳:۴۷
کراهت نداره حرام است (6587)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۸ ۱۰:۴۵:۱۰
هر کس یک روزی نتیجه اعمالش را خواهد دید قدرت همیشه ماندنی نیست (6734)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۸ ۱۰:۴۵:۱۳
هر کس یک روزی نتیجه اعمالش را خواهد دید قدرت همیشه ماندنی نیست (6735)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۲۱:۰۵:۴۴
سلام دوستان
امام حسین گفته اگر دین ندارید آزاده باشید .
یعنی امام حسین هم دوست داشت زندگی کند و زیستن را دوست داشت با آنکه میدانست خواهد مرد .
اگر امروز بود بازهم می ایستاد تا دین از بین برود .
عصر ما عصر امام حسن است نه عصر امام حسین
صلح مساوی است با زنده نگاه داشتن دین و لجاجت مساوی است با از دست دادن دین
فقر = کفر
ظلم نمیماند اما کفر پایدار است .
قران را بخوانید میفهمیم خدا ظالمان را به خاری و جهنمی میخواند نه کافران را
کافر باشد اما ظالم نباش
می بخور منبربسوزان مردم ازاری مکن (7955)
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۰ ۲۰:۱۱:۵۰
بسم رب الشهداء والصدیقین
با سلام وعرض تبریک بمناسبت میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
آقایی که مطلب نوشته و وقت بازدیدکنندگان رو بی جهت گرفتی، از حمایت ریاست جمهوری خاتمی علیه دین گفتی. اول از همه باید بگویم قدمهایتان را جلوتر از رهبری برداشته اید دوم اینکه متوجه گفته هایت نشده ای جنابعالی به رهبر اهانت کرده اید مگر در حکومت ما می توان کسی بر علیه دین و نظام و شهدا حرکتی نماید آن هم شخصی چون رییس جمهور خدا را شکر هنوز سایه رهبری بر سر اسلام و این مملکت هست. تا رهبری هست هیچ احدی بر علیه دین و نظام و شهدا نمیتواند برخیزد.
لطفا در گفته هایت مراقب باش .پایدار باد سایه رهبری (8059)
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۴ ۰۷:۴۶:۱۷
ELAMBURGYNY RO ESHG (8566)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۰۲:۴۸:۲۱
به خدا قسم کارگردانی باتجربه دلسوز درد کشیده زجرکشیده وباایمان مومن ترازاون من سراغ ندارم واقعا فیلم هایش مستنداتش جذاب اموزنده ایییییییییییییییییییییییول وحرفهاش علی واره احسنننننننننننننننننننننننننننننننننننننننت (9213)