توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ارتقای فرمانداری شهریار در انتظار تدبیر دولت
يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۶
ارتقای فرمانداری شهریار به فرمانداری ویژه مدتی است که میان مسئولان شهرستانی به زبان آورده شده و با پیگیری‌های معاون رئیس جمهور رنگ تحقق به خود می‌بیند.

به گزارش عرش نیوز، شهرستان شهریار با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر در میان دو کلانشهر پرجمعیت تهران و کرج واقع شده که همین امر سبب رشد جمعیتی حدود 50 درصدی گشته است که مشکلات عدیده‌ای را نیز دارد که برای حل آنها مسئولان بومی به اختیاراتی بیش از اختیارات سایر مسئولان محلی نیازمند هستند.

حدود سه سال پیش نخستین قدم‌ها به منظور توجه ویژه به شهرستان شهریار با احداث فرماندهی ویژه غرب استان تهران در این شهرستان برداشته شد، قدمی که موجب ارتقای امنیت عمومی شد و علاوه بر کاهش میزان جرایم در این شهرستان حتی این جرایم نیز در برخی شهرستان‌های همجوار به ویژه شهرستان ملارد به شدت کاست و نتایج حاصل از این عمل موجب شد ساکنان نگین سبز غرب استان تهران با فراغ بال از این تصمیمات استقبال کنند.

این استقرار آن چنان موفق بوده و با اقبال عمومی مواجه شد که مسئولان بالادستی شهرستان را به فکر تبدیل شهریار به استانی مجزا انداخت اما از آنجا که موانع قانونی بر سر راه وجود داشت، حسین گروسی نماینده مردم شهریار در بهارستان در روز تودیع و معارفه فرمانداران پیشین و فعلی شهرستان مذکور در حضور استاندار کنونی پایتخت کلید واژه " فرماندهی ویژه غرب استان تهران " را به کار برد، کلید واژه‌ای که ساکنان این دیار با آغوشی باز از آن پذیرایی کردند.

از همان روز تاکنون تمامی مسئولان نگین سبز غرب استان تهران به ویژه همت الله هادی‌زاده فرماندار و نماینده شهر در خانه ملت با جدیت بیشتری پیگیر پرونده مذکور بوده تا شاید این اتفاق شیرین  به سرانجام برسد.

از آن پس تا حدود چهار ماه بعد خبری از وضعیت پرونده ارتقای شهریار به فرمانداری ویژه غرب استان تهران نشد تا اینکه نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی دو پهلو از وجود برخی مشکلات خبر داد تا نشان دهد جاده پیشرفت و تعالی آنچنان که برمی‌تابید هموار نبوده و نخواهد بود.

اما از آنجا که رسانه‌ها در هر زمان و مکان به دنبال شفاف‌سازی بوده و رسالت خویش را بر هر عملی مقدم‌تر می‌دانند با پیگیری‌های فراوان مشخص کردند که این موانع هیچ ارتباطی به نگین غرب پایتخت نداشته و باید آنها را در سطح وسیع‌تری جستجو کرد که در ذیل ماحصل این پیگیری‌ها آورده شده است.

*دلایل سیاسی، مانعی برای ارتقای شهریار به فرمانداری ویژه غرب استان تهران!

حسین گروسی نماینده مردم شهریار در بهارستان در اظهارات خود و با اشاره به پرونده مبدل شدن شهریار به فرمانداری ویژه غرب استان تهران می‌گوید: پرونده مذکور از سوی مسئولان شهرستان شهریار به طور جدی پیگیری شد و تمام کارها و مراحل اداری آن انجام شد و تنها در انتظار تصویب هیئت وزیران است.

وی ادامه می‌دهد: اما پس از مدتی متوجه مشکلاتی شدیم که مانع این تصویب هستند که پس از پیگیری‌های فراوان متوجه شدیم که گویا دلایلی سیاسی وجود دارد که مانع از این تصویب هستند.

گروسی در پاسخ به این پرسش که این دلایل سیاسی چه عواملی هستند، می‌گوید: در حال حاضر بنا به دلایلی نمی‌توانم آنها را تشریح کنم.

برای اطلاع از آخرین اقدامات مسئولان پیگیر نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی شدیم تا این که گروسی خطاب به وزیر کشور و با تاکید بر کلید واژه دلایل سیاسی گفت: ما شدیدا امیدواریم دلایل سیاسی در کار نباشد هر چند که آقایان خود به خوبی به این امور واقف هستند!

فرماندار شهریار که قطعه‌ای از پازل ارتقای این شهرستان به فرمانداری ویژه محسوب می‌شود با تکرار گفته‌های گروسی این سخنان را تایید کرد.

در روز شهادت استاد مطهری، معاونت پارلمانی ریاست جمهوری به شهریار سفری کوتاه کرد و با حضور در جمع مسئولان پیرامون مشکلات این شهرستان سخن و از پیگیری دولت خبر داد.

*شهریار پتانسیل ارتقا به فرمانداری ویژه را دارد

معاونت پارلمانی ریاست جمهوری با اشاره به توانایی‌ها و استعدادهای شهرستان شهریار می‌گوید: لایحه جامع تقسیمات کشوری حدود دو ماه است که تقدیم دولت شده و در کمیسیون سیاسی امنیتی بوده و امیدواریم هرچه زودتر به تصویب رسیده تا بازنگری‌ها صورت گیرد.

حجت‌الاسلام انصاری با تاکید بر پیگیری پرونده ارتقای شهریار به فرمانداری ویژه در هیئت دولت و استقرار هرچه زودتر سه بخش در این شهرستان اضافه می‌کند: آنچه مسلم و واضح است این بوده که این شهرستان با این جمعیت پتانسیل و توانایی ارتقا به فرمانداری ویژه غرب استان تهران را دارد.

وی ادامه می‌دهد: بنده نیز به مردم شریف شهرستان شهریار وعده داده ام تا در جهت انجام این مهم در هیئت دولت تمام تلاش و نیروی خود را به کار گیرم.

اظهارات فوق سرشار از امید بوده و موجب شد بار دیگر ساکنان این دیار سبز همان رویای شیرین دور از دسترس را در همین نزدیکی بیابند.

*همه باید کمک کنند تا شهریار به فرمانداری ویژه تبدیل شود

همت الله هادیزادی فرماندار شهرستان شهریار در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهریار با اشاره به مشکلات و معضلات ایجاد شده بر سر راه تبدیل شهرستان شهریار به فرمانداری ویژه غرب استان تهران اظهار می‌کند: همه مسئولان باید کمک کنند تا شهریار به فرمانداری ویژه ارتقا یابد.

وی در ادامه با تاکید بر وعده‌های معاونت پارلمانی ریاست جمهوری تصریح می‌کند: معاونت پارلمانی ریاست جمهوری قول همکاری داده‌اند و این مسئله را در هیئت دولت مطرح کرده‌اند و ما شدیدا امیدواریم که این اتفاق بیفتد.

فرماندار شهریار ادامه می‌دهد: بنده و نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی نیز با ارسال نامه‌ای به وزارت کشور خواستار ارتقای شهریار به فرمانداری ویژه غرب استان تهران شده‌ایم.

هادیزاده می‌افزاید: البته مردم نباید انتظار داشته باشند که در آینده نزدیک این اتفاق بیفتد بلکه به مدت زمانی به نسبت طولانی نیاز است تا شهرستان شهریار به فرمانداری ویژه غرب استان تهران تبدیل شود.

این اظهارات آورده شده در فوق خود گواه زنده شدن امید در غرب تهران بوده که امیدواریم دولت یازدهم با تدبیر خود امید مردم شهریار را تحقق بخشد و مشکلات این شهرستان با سرعت بیشتری بررسی و پایان یابد./فارس

کد مطلب: 272976