توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
خادمان وقف در سیستان و بلوچستان تجلیل شدند
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۷
در همایش یاوران وقف زاهدان از ۲۰ نفر از واقفان، متولیان، هیئت امناء و خدام مساجد و اماکن متبرکه تقدیر و تجلیل شد.
ه گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان, مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان امروز در همایش یاوران وقف در زاهدان, اظهار داشت: کمک به همنوع و انجام کار خیر را باید از همان دوران کودکی به فرزندان خود آموزش دهیم، اگر صدقه ای می خواهید بپردازید و یا به کسی کمک کنید تا کار ماندگاری باشد آن را از طریق فرزندان خود انجام دهید تا ریشه های این فرهنگ ناب اسلامی و ایرانی در این مرز و بوم گسترش یابد.
وی افزود: هدف از وقف, اشاعه خیرخواهی و نوع دوستی و به جریان انداختن صحیح امانت های الهی است که در اختیار ما گذاشته شده است و اگر لیاقت داشته باشیم آن را قبل از مرگ طوری از این ثروت و مال استفاده کنیم که تا ابد برای ما نفع و سود داشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان بیان کرد: وقف، احسان و انفاق خرج نیست بلکه یک نوع سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود, کمک به انسان‌ها سبب تقرب الهی شده و خیر و برکت در مال، آبادی شهرها، دخول به بهشت و قبولی اعمال از آثار وقف و احسان ماندگار است.
در این همایش از ۲۰ نفر از واقفان، متولیان، هیئت امناء و خدام مساجد و اماکن متبرکه و مستاجرین موقوفات به دلیل خوش حسابی و پرداخت به موقع حق موقوفه تقدیر و تجلیل شد.

در این همایش, محمد حسین میر یکی از خیران و نیک اندیشان استان, چهار باب مغازه تجاری خود را به ارزش ریالی ۲ میلیارد ریال برای صرف امورات خیریه و فرهنگی وقف کرد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 344877