توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عملیات اجرایی نخستین پارک جنگلی راهدار استان سمنان در گرمسار آغاز شد
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۴۰
عملیات اجرایی نخستین پارک جنگلی راهدار استان سمنان، عصر امروز در منطقه جاده‌ای روستای حاجی‌آباد گرمسار آغاز شد که در آن راهداران راه و ترابری استان سمنان در ایام پرترافیک سال مستقر خواهند بود.
به گزارش عرش نیوز: این پارک جنگلی باهدف ارتقای فضای سبز و حفظ منابع طبیعی و محیط‌زیست شهرستان گرمسار احداث خواهد شد.

این پارک جنگلی با همکاری اداره منابع طبیعی و راه و ترابری شهرستان گرمسار احداث خواهد شد و در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

این پارک باهدف ایجاد فضای سبز و استقبال از مسافران در ایام پرترافیک احداث‌شده و مسافران می‌توانند برای استراحت از آن استفاده کنند و در آن راهداران راه و ترابری استان سمنان در ایام پرترافیک سال مستقر خواهند بود.

نخستین پارک جنگلی راهدار استان سمنان در زمینی به مساحت ۵ هکتار احداث خواهد شد و قرار است تا در آن بیش از سه هزار اصله نهال از انواع اکالیپتوس، زبان‌گنجشک، تاغ، سرو، کاج و زیتون کاشته شود.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گرمسار در این زمینه اظهار داشت: احداث این پارک جنگلی با توجه به افتتاح جاده قم-گرمسار و دو برابر شدن ترافیک در منطقه سهم قابل‌توجهی در کاهش سوانح ترافیکی خواهد داشت.

مدیرکل راه و ترابری نیز در این مراسم، تصریح کرد: ایجاد این‌گونه بوستان‌ها و جنگل‌های طبیعی برای تفریح و استراحت مردم در حین مسافرت در جاده‌های استان سمنان ضروری است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 367511
 
 


پربازدیدترین