توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای توسعه آذربایجان غربی به کارگیری می‌شود
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۴
استاندار آذربایجان غربی گفت: ظرفیت علمی و تحقیقاتی نخبگان به همراه توان اجرایی و فنی شرکت های دانش بنیان برای ایجاد شتاب در روند توسعه آذربایجان غربی به کارگیری می‌شود.
به گزارش عرش نیوز:
قربانعلی سعادت در جلسه شورای اداری و آیین تودیع و معارفه فرمانداران پیشین و جدید شهرستان سلماس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: تغییرات مدیریتی و تغییر روش های اجرایی، مصداق و نمودی از حماسه سیاسی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و این تغییرات در جهت کمک به خلق و تحقق حماسه اقتصادی که نیاز امروز کشور است، انجام می گیرد.

وی گفت: پیروی از راه و مکتب شهدای والامقام، باید سرلوحه تمام تصمیمات و اقدامات ما باشد و نباید اجازه دهیم که آرمان های شهدا به دست فراموشی سپرده شود چرا که فراموشی شهدا به معنای فراموشی اصالت و هویت خودمان است.

انسجام و همدلی را اساسی ترین عامل رشد و شکوفایی

سعادت، شهرستان سلماس را یکی از اصلی ترین و بزرگترین پایگاههای انقلاب اسلامی دانست و افزود: مردم شهرستان سلماس، در راه پیروزی انقلاب اسلامی و در جهت حفظ دستاوردهای نظام مقدس اسلامی، شهدای زیادی را تقدیم کرده اند و ایستادگی و مقاومت خود را در این راه الهی، اثبات کرده اند.

استاندار آذربایجان غربی وحدت، انسجام و همدلی را اساسی ترین عامل رشد و شکوفایی در هر جامعه ای عنوان کرد و گفت: توسعه و پیشرفت کشور و استان در پناه وحدت و همدلی حاصل می‌شود و از مسئولان استانی انتظار می رود حفظ و ارتقای همبستگی و وحدت را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

جذب سرمایه گذاری با هدف ایجاد فرصت های جدید شغلی در آذربایجان غربی

سعادت، به معضل بیکاری و رویکردهای مدیریت ارشد استان برای رفع این مشکل در استان نیز اشاره کرد و افزود: جذب سرمایه گذاری با هدف ایجاد فرصت های جدید شغلی، فعالسازی واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و نیمه فعال، تلاش برای توسعه فعالیت های بخش صنعت و معدن و همچنین بهره گیری از ظرفیت های گردشگری به همراه ترویج روش های نوین در کشاورزی با هدف ایجاد درآمدهای پایدار در این بخش، از جمله مهمترین اقدامات و برنامه هایی است که در استان برای رفع مشکل بیکاری جوانان دنبال می شود.

وی استفاده از توان و استعداد شرکت های دانش بنیان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در مسیر رفع مشکلات اقتصادی استان نباید از ظرفیت های نخبگان و شرکت های دانش بنیان در زمینه های مختلف غافل شویم و انتظار داریم مدیران و مسئولان استان، نسبت به ایجاد تعامل و گسترش ارتباط با این بخش، اقدام نمایند.

امنیت پایدار بستر ساز توسعه آذربایجان غربی است

استاندار آذربایجان غربی کشور جمهوری اسلامی ایران را یکی از امن ترین کشورهای منطقه و جهان دانست و یادآور شد: وجود این امنیت پایدار بهترین فرصت برای توسعه است و باید ضمن بهره برداری از ظرفیت ها زمینه را برای رسیدن کشور به توسعه پایدار را فراهم کرد.

سعادت، دولت تدبیر و امید را دولتی اعتدالگرا و خواستار تعامل با تمام نیروهای موثر در سازندگی کشور عنوان کرد و گفت: دولت یازدهم برای رفع چالش ها و مشکلات کشور، از تمام ظرفیت ها و نیروها استفاده می کند چرا که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، توسعه و پیشرفت کشور در تمام ابعاد و زمینه ها، نیازمند مشارکت و عزم ملی و مدیریت جهادی است.

اجرای دقیق سیاست های اقتصاد مقاومتی

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اهتمام دولت در اجرای سیاست‌های مقاومتی و تلاش برای رونق اقتصادی نیز افزود: عملیاتی کردن برنامه‌های خروج از رکود و دستیابی به رونق اقتصادی از اولویتهای دولت در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سالجاری است که این مساله در استان نیز توسط کلیه نهادها و دستگاههای اجرایی پیگیری می شود.

سعادت، بهبود فضای کسب و کار در استان را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: باید حرکت های جدی را که در زمینه ی بهبود فضای کسب و کار و اشتغالزایی در استان بوجود آمده است را باقدرت به پیش ببریم و از تمام فرصت ها برای کارآفرینی و رونق سرمایه گذاری در استان استفاده کنیم.

در انتهای این مراسم، مسعود حاجی علیلو یوشانلوئی به جای مرتضی نظری بعنوان فرماندار جدید شهرستان سلماس معرفی شد.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 307913
 
 


پربازدیدترین