توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اکیپ‌های پیشگیری از ساخت ‌و سازهای غیرمجاز در البرز مستقر شد
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۳
رئیس سازمان جهادکشاورزی البرز با تاکید بر اینکه ۸ اکیپ به منظور پیشگیری از ساخت وساز‌های غیرمجاز تشکیل شده است، گفت: به‌واسطه عقد قرارداد با بخش خصوصی اکیپ‌های پیشگیری قبل از ساخت و تخریب درسطح البرز در حال فعالیت هستند.

به گزارش عرش نیوز؛مسعود کریمی اظهارکرد: نمایشگاه تکنولوژی زیرساخت‌های کشاورزی که در محل نمایشگاه دائمی البرز در حال برگزاری است یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام گرفته در سطح استان البرز است.

وی با اشاره به اینکه توجه به مقوله آب و مکانیزاسیون در این نمایشگاه از جمله مواردی است که بسیار مهم و حائز اهمیت است، افزود: امسال با توجه به مشکلات موجود در زمینه آب، برنامه‌های فراوانی توسط وزارت جهادکشاورزی در سطح استان‌های کشور، نظیر توسعه سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار بررسی و عملیاتی شده است.

کریمی با بیان اینکه نمایشگاه تکنولوژی زیرساخت‌های البرز با ارائه ادوات مرتبط با مکانیزاسیون کشاورزی، خاک‌ورزی حفاظتی، تراکتور‌های باغی و ماشین آلات مرتبط با امر کشاورزی دائر شده است، تصریح کرد: این نمایشگاه به صورت کشوری در البرز برای عرضه محصولات تولیدکنندگان آبیاری تحت فشار و امکانات آب رسانی در حال برگزاری است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی البرز بیان کرد: حضور بیش از 100 شرکت فعال در بحث تولید تجهیزات آبیاری نوین و کشاورزی در این نمایشگاه برای استان البرز که یکی از قطب‌های مهم کشاورزی کشور محسوب می‌شود، بسیار مهم است.

وی با تاکید براینکه  8 اکیپ به منظور پیشگیری از ساخت وساز‌های غیرمجاز در استان مستقر شده است، گفت: روز پنجشنبه در شهرستان ساوجبلاغ مانور پیشگیری از ساخت‌های غیرمجاز انجام شد، همچنین به‌واسطه عقد قرارداد با بخش خصوصی اکیپ‌های متعددی برای پیشگیری قبل از ساخت و تخریب در سطح استان البرز در حال فعالیت هستند.

کریمی با تاکید بر اینکه بسیاری از اراضی استان در شرایط وخیم کم آبی قرار دارند، خاطرنشان کرد: امسال دولت برای مجهز کردن اراضی و مزارع کشاورزی به آبیاری تحت فشار اقدامات خوب و قابل قبولی را انجام داده است.

وی با بیان اینکه دولت مبلغ هزار و 300 میلیارد تومان در زمینه تجهیز اراضی کشاورزی کشور به سیستم آبیاری نوین تحت فشار تخصیص داده است، گفت: بر اساس رایزنی‌های انجام شده در استان البرز هیچ گونه محدودیتی دراین زمینه وجود ندارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی البرز با اشاره به اینکه مبارزه با برخی از بیماری‌ها از طریق رهاسازی حشرات مفید در پایلوت شهرستان طالقان انجام گرفته است، بیان کرد: ارائه محصول سالم، کاهش استفاده از سموم شیمیایی و آفت‌کش‌ها و جایگزینی با روش‌های بیولوژیک جزو برنامه‌های جهاد کشاورزی البرز است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 321115