توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مبتکر بسیجی مرندی پشتی طبی مخصوص مسافران هواپیماها طراحی کرد
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۹
حسن اکبری لایق محقق پارک علم و فناوری و عضو بسیج مهندسان شهرستان مرند پشتی طبی مخصوص صندلی هواپیماها طراحی کرد که مسافران می‌توانند در طول سفر از آن استفاده کنند.
به گزارش عرش نیوز، به نقل از روابط عمومی سپاه عاشورا، حسین اکبری لایق اظهار داشت: صندلی‌های هواپیماها که در حد اعلای خود شیک هم باشند طبی نیستند و در سفرهای بیش از یک ساعت باعث کمر دردهایی برای افراد مسن و پا درد برای افراد جوان می‌شوند از این رو این پشتی طبی طراحی شده، در طول سفر این عوارض را از بین برده و مسافران باکمترین خستگی به سفرخود ادامه می‌دهند.

این مبتکر بسیجی تصریح کرد: این پشتی قابل حمل و قابل شارژ بوده و به صورتی اساندارد متناسب با هر گودی کمر عمل می‌کند و تمام گودی کمر را پوشش داده و از کمر دردهای طول سفر جلوگیری می‌کند.
عضو بسیج مهندسان شهرستان مرند افزود: در سفرهای کوتاه مدت نیازی به شارژ این پشتی‌ها برای گرما دهی لازم نیست، در سفرهای طولانی پشتی‌ها را در قسمت انتهای هواپیما توسط مهماندارها شارژشده و قابل استفاده است که لزوما با ایجاد محیطی گرم و قرار دادن این پشتی‌ها در این محفظه نیازی به شارژ نیست و می‌توان استفاده کرد.

وی تاکید کرد: طول عمر زیاد و هزینه تولید کم و وزن کم و قابل حمل بودن و بومی بودن دانش فنی این پشتی‌ها از ویژگی‌های این طرح است که به عنوان محصول دانش بنیان که نتیجه دو سال تحقیق و نمونه‌سازی‌های متفاوت است در پارک علم و فناوری استان اذربایجان‌شرقی مورد تایید است.

حسین اکبری‌لایق، محقق و مخترع اهل شهرستان مرند که دارای مدال‌های جهانی و کشوری در عرصه اختراعات است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 341410