شهردار قزوین خبر داد
انتخاب قزوین به عنوان شهر پاک در کشور/تبریز و مشهد دوم شدند
چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۴۳
شهردار قزوین گفت: قزوین از سوی سازمان محیط زیست کشور به عنوان شهر پاک در کشور انتخاب شده که موفقیت بزرگی برای مجموعه مدیریت شهری است.
انتخاب قزوین به عنوان شهر پاک در کشور/تبریز و مشهد دوم شدند

عرش نیوز:
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، مسعود نصرتی در حاشیه مراسم افتتاحیه و کلنگ‌زنی پروژه‌های شاخص شهر قزوین با اشاره به اینکه دوم اردیبهشت به نام روز پاک نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: با تلاش و همت مجموعه مدیریت شهری، قزوین به عنوان شهر پاک از سوی سازمان محیط زیست در کشور انتخاب شده است.

این مسئول اذعان داشت: احیای باغستان سنتی قزوین، احداث لندفیل، احداث کمربندی سبز، رعایت محیط زیست، نظافت مطلوب شهر و کف‌سازی و لایروبی رودخانه‌ها از جمله معیارهای انتخاب قزوین به عنوان شهر پاک در کشور بوده است.

شهردار قزوین با اشاره به اینکه قزوین از سوی سازمان محیط زیست کشور به عنوان شهر پاک انتخاب شده است، متذکر شد: تبریز و مشهد بعد از این شهر به این عنوان انتخاب شده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه دو طرح احداث بوستان بانوان و احیای قنوات شهرداری قزوین در مسابقه بهترین نشان عملکرد جهانی توانست جایزه بین‌المللی را دریافت کند، ابراز داشت: کسب این جایزه موفقیت بزرگی برای شهرداری قزوین است.

وی با اشاره به اینکه 600 طرح از هشت منطقه به مسابقه بهترین نشان عملکرد جهانی ارسال شده بود، اضافه کرد: از بین این آمار 10 طرح به مرحله نهایی راه یافته بود که دو طرح احداث بوستان و احیای قنوات شهرداری قزوین توانست رتبه برتر را در این مسابقه کسب کند.

شهردار قزوین با بیان اینکه بوستان بانوان فضای مناسب رفاهی، ورزشی، تفریحی و مذهبی برای خانم‌های قزوینی ایجاد کرده است و همچنین شهرداری قزوین در احداث این بوستان کوچک‌ترین آسیبی به باغستان‌های این شهر وارد نکرد، ابراز داشت: تحقق این معیارها از جمله دلایلی بود که این بوستان توانست در مسابقه بهترین نشان عملکرد جهانی جایزه بین‌المللی را دریافت کند.

نصرتی با اشاره به اینکه 17 قنات در شهر قزوین وجود دارد، اظهار داشت: از این آمار پنج قنات با مطالعه، پژوهش و برنامه‌ریزی مسئولان مربوطه در شهرداری قزوین احیا شد و اکنون با تحقق این اقدام، بخشی از آب خام این شهر توسط این قنات‌ها تأمین می‌شود و همین دلیل موجب شد این طرح در مسابقه بهترین نشان عملکرد جهانی جایزه بین‌المللی را دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری به نام حماسه سیاسی و اقتصادی نام‌گذاری شده است، ابراز داشت: مجموعه مدیریت شهری در راستای تحقق این هدف و ایجاد نشاط و شادی بین شهروندان قزوینی تلاش می‌کند تا پروژه‌های بیشتری را در شهر قزوین افتتاح کند.

شهردار قزوین اذعان داشت: امروز پروژه‌های شاخص شهر قزوین با اعتبار 720 میلیارد ریال به مناسبت روز شوراها و ولادت حضرت زهرا (س) با حضور مسئولان ارشد استانی در این شهر افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

وی با بیان اینکه از شهروندان قزوینی که مزاحمت‌های شهری را برای افتتاح پروژه‌های شاخص شهر قزوین تحمل کردند، تشکر می‌کنم، اظهار داشت: امیدوارم با ادامه صبر و حوصله آنان از این مزاحمت‌ها، شهرداری قزوین پروژه‌های دیگری را در مسیر توسعه این شهر افتتاح کند.

نصرتی با بیان اینکه فاز نخست بوستان بانوان در سال 88 راه‌اندازی شده است، بیان کرد: امسال فاز دوم این بوستان به بهره‌برداری رسیده است تا بانوان قزوینی از امکانات آن بیشتر استفاده کنند.

این مسئول ادامه داد: شهرداری قزوین طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش می‌کند تا زمین فاز سوم بوستان بانوان را تملک کند تا این فاز نیز برای بانوان قزوینی به بهره‌برداری برسد.

این مسئول با اشاره به اینکه اکنون در فاز سوم بوستان بانوان کشت سبزی انجام می‌شود، ابراز داشت: مسئولان شهرداری قزوین تلاش می‌کنند تا در احداث این فاز کشت و عرضه مستقیم این محصول غذایی ادامه یابد و مدیریت آن نیز توسط بانوان اداره شود.

کد مطلب: 68151