توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امکان کشت در اراضی بیله سوار مهیا نیست
پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۲
فرماندار شهرستان بیله سوار گفت: به‌دلیل کم آبی و اعمال محدودیت کشت پاییزه در شمال استان اولویت تامین آب کشاورزی در بیله سوار برای زمین های زیر کشت رفته است و زمین ها و باغات غیرضروری در اولویت قرار ندارند.
به گزارش عرش نیوز:
آرام حلیم در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان در بیله سوار با تذکر عواقب و مشکلات و گرفتاری ها و خسارات هنگفت و ضرر و زیان ناشی از خشکسالی سال گذشته اظهار کرد: با وجود اینکه کشور با بحران کم آبی رو به رو است ولی نباید بهانه‌ای باشد تا در انجام کارها و اقدامات و برنامه ریزی های ضروری کوتاهی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کشت پاییزه هم باید با در نظر گرفتن موجودی آب و تهدیدات ناشی از کم آبی انجام شود، تصریح کرد: اداره آبیاری شهرستان و امور آب مغان باید اولویت تامین آب را به زمین های زیرکشت رفته بدهد و زمین ها و باغات غیرضروری را در اولویت بعدی قرار دهد.

وی بیله سوار را از لحاظ معرفی و جذب انواع ماشین آلات کشاورزی و کمک های بلاعوض در سطح استان در رتبه نخست معرفی کرد و افزود: در مورد خرید تضمینی محصول سویا و آغاز سرشماری کشاورزی شهرستان، توزیع به اندازه و به موقع نهاده های کشاورزی از قبیل کود شیمیائی و بذر مورد نیاز و کشت پائیزه برنامه ریزی و تمهیدات لازم اتخاذ شده است.

فرماندار شهرستان بیله سوار در زمینه استمهال وام کشاورزان اقدامات انجام یافته از سوی دولت را بیان و از بانک کشاورزی استان و شهرستان خواستند تا نسبت به رفع نگرانی کشاورزان اقدام عاجل کنند.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بیله سوار نیز با تشریح خسارات ناشی از خشکسالی گذشته، کم آبی استان و شهرستان را مهمترین دغدغه کارشناسان کشاورزی خواند و گفت: بحران کم آبی در سطح کشور جدی بوده و احتمال هرگونه خسارات وجود دارد و باید کشاورزان با در نظر گرفتن بحران کم آبی در کشور نسبت به کشت خود با کارشناسان مشورت کنند.

علی حسنیان از آماده بودن ستاد سرشماری کشاورزی در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد و گفت: این مدیریت در آمادگی کامل به سر می‌برد و از همه دستگاه‌های اجرای تقاضای مساعدت و تامین نیازهای ضروری از جمله خودرو را داریم.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 308417