توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری در یزد:
فتنه ۸۸، شیرینی حماسه عظیم حضور مردمی را تلخ کرد
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۲
رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری با بیان این مطلب که فتنه ۸۸، شیرینی حماسه عظیم حضور مردمی را تلخ کرد، گفت: بی‌احترامی به مکتب امام حسین(ع)، توسط هر کسی باشد بخشودنی نیست.
به گزارش عرش نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی صبح امروز در همایش بزرگداشت 9 دی یزد، اظهار داشت: ایامی که در پیش رو داریم، به دلیل وقایعی که در آن رخ داد، میتواند ایام الله باشد.

وی افزود: در این روزها، پنجمین سالگرد حماسه 9 دی و سالگرد سفر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای مدضله‌العالی به استان یزد را در پیش داریم.

وی افزود: همچنین رویداد ورود ارزشمند و گرانقدر شهدای هشت سال دفاع مقدس در یزد را داریم و امشب، شب شهادت امام یازدهم، پدر گرانقدر مهدی آل محمد(ص) است.

رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: این چند رویداد را کنار هم قرار بدهیم، می‌بینیم این ایام مصداق این بیان قرآن است که می‌فرماید ایام الله را یادآوری کنید.

اکرمی افزود: امام صادق علیه السلام می‌فرمایند، روزهای خدا یعنی هم روزهای شیرین و هم روزهای تلخ، در آیات قرآن هم می‌خوانیم که یادآوری روزهای خوش و روزهای تلخ، هم صبر و هم شکر را به دنبال دارد، بنابراین ایام الله آیات و نشانه‌ای برای ما هستند.

وی تصریح کرد: در انتخابات 88، 40 میلیون نفر به صحنه و پای صندوق‌های رای آمدند و یک فرصت بزرگ برای کشور ما ایجاد کردند که به دنیا بگوییم مردم ما بیدار و در صحنه هستند.

رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری افزود: این حضور پس از 10 و 11 فروردین 1358، باشکوه‌ترین حضور مردمی در صحنه‌های مختلف بود.

وی افزود: انقلاب اسلامی ما در بین انقلاب‌های دنیا، تنها انقلابی است که مثلث مکتب محمدی(ص) دارد، ما انقلابی داریم که بعد از مکتب نبوی، امامت خمینی(ره) و خامنه‌ای و مردم محمدی(ص) دارد.

رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری بیان کرد: این انقلاب که بر اساس مکتب، امت و امامت شکل گرفته، در هیچ جای دنیا وجود ندارد و اکنون که 36 سال از عمر آن می‌گذرد، خدا می‌داند که هر سال محکم‌تر و مستحکم‌تر می‌شود.

اکرمی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ما، کلمه و شجره طیبه است، در این انقلاب، خدا، قرآن، پیامبر اعظم(ص)، اهل بیت(ع) مطرح است. این انقلاب عاشورائی است و انتظار حضرت مهدی(عج) دارد.

رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری تصریح کرد: انقلاب ما براساس جمهوری اسلامی است، جمهوری یعنی مردم در همه حال، همه جا و همه شرایط باید در میدان باشند.

22 خرداد 88 انتخاباتی شیرین برای ملت بود

رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری افزود: تهران 30 هزار خیابان دارد و حادثه عاشورای 88 در چند خیابان رخ داد ولی بسی زشت و تلخ بود و بی‌احترامی به امام حسین(ع) ناگوار بود ولو به تعداد اندک صورت گرفته باشد.

وی خاطرنشان کرد: عاشورا در این کشور مورد احترام اقلیت‌هاست، آن وقت در این روز عده‌ای به شعار، پرچم و خیمه امام حسین(ع) بی‌احترامی کنند، بسیار زشت و ناپسند و نابخشودنی است.

رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری گفت: اگر عذرخواهی نکنند نمی‌توان آنها را بخشید چه برسد به اینکه بگویند عده‌ای خداجو این کار را کرده‌اند.

وی تصریح کرد: روز قدس هم برای ما از احترام بالایی برخوردار است، قدس قبله گاه اول ما و زادگاه پیامبران بزرگ الهی است. ما به دنیا می‌گوییم اسرائیل غاصب و متجاوز است.

اکرمی خاطرنشان کرد: در چنین روزی که علیه اسرائیل و بوجود آورندگان اسرائیل یعنی آمریکا، انگلیس و فرانسه قیام کردیم و خواستیم شعار دهیم، شعارهای نامناسب "نه غزه، نه لبنان" داده شد، این حادثه بسیار تلخ و ناگوار بود.

مردم ایران فتنه را در 9 دی به زباله‌دان تاریخ فرستادند

رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری گفت: اینها بعد از 22 خرداد و بخشی هم در مناظره انتخابات، تبدیل به یک دمل شد و به 9 دی 88 مصادف با چند روز پس از عاشورای حسینی(ع) ختم شد.

وی با بیان این مطلب که در این روز امت خداجو به صحنه آمدند و با همت و ارادت خود، حوادث را پالایش کرده و همه را به زباله دان تاریخ فرستادند، گفت: در این روز ملت ما بیان کردند که ما انقلاب، ایران  و نظام را دوست داریم و از ولایت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مدظله‌العالی تبعیت کرده و ایشان را با تمام وجود دوست داریم.

اکرمی اضافه کرد: مردم در 9 دی تمام آن چه که ناپسند بود را از بین بردند، این حادثه را باید با بصیرت مطالعه کنیم و راه برخورد آن را پی بگیرم. باید نسبت به تاریخ حساس باشیم، تقویم تاریخ و رویدادهای تاریخ را باید نقل کنیم.

فتنه‌گران بدانند ما تولی و تبری را مهم می‌دانیم

رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری عنوان کرد: ما دین تولی و تبری داریم، هر کسی به اسلام و مسلمین و کشور کمک کند، چه در داخل و چه در خارج کشور باشد، ما او را دوست داریم و قطعا نمی‌پسندیم کسی بخواهد رهبری، قانون و اسلام و مسلمین را نادیده بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: این فرد چه در لباس طلبه و چه در لباس غیرطلبه باشد، برای ما منفور است، آنهایی که از خارج کشور حوادث سال 88 را به وجود آوردند و آنهایی که در داخل بازی و فریب خوردند، غفلت کردند و غرور آنها را گرفت، بدانند اینها حقایقی است که ما به تولی و تبری بها می‌دهیم.

اکرمی تصریح کرد: حافظه، مکتوبات و اسناد از دست نرفته است، مگر می‌شود ما جمهوری اسلامی را با نام جمهوری بیان کنیم؟ اگر می‌خواستیم اسلامی را جدا کنیم، چرا اینهمه شهید دادیم؟

جمهوری بدون اسلامی در ایران جایی ندارد

رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ما با کسی شوخی نداریم، ما انقلاب اسلامی کردیم، اگر جمهوری هم می‌خواهیم، جمهوری اسلامی است. مطابق قانون اساسی رهبر داریم و با عقل و علم و درایت پای رهبری ایستادیم.

وی در ارتباط با بزرگداشت سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد، گفت: در ارتباط با ایشان از لحاظ فقاهت، درایت، مدیریت و موفقیت در این 25 سال بعد از ارتحال حضرت امام خمینی(ره) ما هر چه فکر و دقت  کنیم، می‌توانیم خدا را بر این نعمت شاکر و سپاسگذار باشیم.

سفر مقام معظم رهبری به یزد نعمت الهی بود

اکرمی خاطرنشان کرد: 24 ساعت از ارتحال حضرت امام بیشتر نگذشته بود که یک مرتبه دنیا دید خبرگان نشستند و رهبر انقلاب را که سابقه بسیاری در حوزه‌های علمیه مشهد، قم و نجف دارند، به عنوان جانشین امام و رهبر ایران انتخاب کردند.

رئیس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری عنوان کرد: همه مراجع و نخبگان رهبری ایشان را تایید کرده و مردم انقلاب هم خدا را شکر کردند که چنین شخصیتی به عنوان رهبر انقلاب معرفی شده‌اند. 

وی افزود: در 12 دی، ما سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان را داریم، باید این خاطرات را به فرزندانمان یادآوری کنیم و قدردان این نعمت باشیم.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 348611