توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ایران جزو برترینهای کایاک و روئینگ آسیاست
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۷
نوشهر - رئیس فدراسیون قایقرانی کشور گفت: ایران در آسیا جزو سه تیم برتر در رشته کایاک و در روئینگ جزو چهار تیم اول است.
به گزارش عرش نیوز، ناخدا یکم غلامرضا امینی عصر پنجشنبه در بازدید ازسایت قایقرانی اداره کل بنادرو دریانوردی استان مازندران و اردوی تیم ملی قایقرانی آبهای آرام در بندر نوشهر گفت: مازندران یکی از چند استانی که سابقه چند ساله در این رشته دارد.

وی درباره هدف از غیرتمرکزی کردن این دوره از اردوها گفت: در اردوهای گذشته خصوصا جوانان از ادامه تحصیل دور می ماندند و برای همین امسال تصمیم برغیر متمرکز شدن این ارودها گرفته شد تا ورزشکاران به هم به درس بپردازند و هم به تمرینات خود بپردازند.

وی بیان داشت: در نهایت بعد از عید در یک اردوی نهایی، نفرات برتر به مسابقات آسیای جاکارتا فرستاده می شوند و در مسابقات انتخابی المپیک شانس ورزشکاران مازندرانی زیادتر است.

رئیس فدارسیون قایقرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: در رشته آبهای آرام قرار شد پایگاه هابه صورت غیر متمرکز در سه استان تهران، گیلان و مازندران برای آقایان و شش پایگاه که دو پایگاه در مازندران است ویژه دختران برگزار شود.

امینی در خصوص مسابقات المپیک گفت: مادر رشته روئینگ مشکل خاصی نداریم چون در دو نفره سه قایق ودر یک نفره هفت قایق انتخاب می شود، ولی در آبهای آرام حتما باید اول آسیا باشیم چون فقط یک نفر اعزام می شود.

رئیس فداراسیون قایقرانی در خصوص رشته کانوپولو گفت: رشته ای که به راحتی می توان در آن لیگ باشگاها را برگزار کرد و هم اکنون در لیگ برتر از مازندران سه پایگاه حضور دارند ولی نباید فراموش کرد که در دختران وپسران چندین دوره قهرمان آسیا هستیم.

امینی اظهار داشت: با توجه به توانمندی هئیت استان می توان موفق تر عمل کرد و هرچقدر این ورزش را در مردم ببریم استقبال بهتر می شود و با هماهنگی هئیت استان قرار شد از گلوگاه تا رامسر، پایگاهی را خود هئیت استان پوشش دهد.

وی در خصوص تعداد ورزشکاران گفت: ما آمار دقیقی متاسفانه نداریم ولی چیزی حدود شش هزار ورزشکار داریم که بیشتر آنها در گیلان، مازندران و تهران هستند، اما در مسابقات ازبکستان از استانهای کرمانشاه و همدان هم ورزشکار موفق حضور پیدا کردند.

رئیس فدراسیون بیان کرد: در مسابقات باید مسائل اقتصادی وفرهنگی وفنی را در نظر گرفت و در این راستا، اردوی مشترکی با کشورهای صاحب نام برای ورزشکاران در پرتغال واسپانیا به مدت دو ماه در نظر گرفته شده است.
منبع: مهر
کد مطلب: 338612