توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
لیگ دسته اول فوتبال جوانان کشور
صبای قم با تساوی برابر پاس همدان در لیگ ماندنی شد
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۳۱
قم - تیم فوتبال جوانان صبای قم با تساوی برابر پاس همدان در هفته نهم لیگ دسته اول جوانان کشور در لیگ ماندنی شد.
به گزارش عرش نیوز: دیدارهای هفته نهم و ماقبل پایانی دور گروهی لیگ دسته اول جوانان باشگاه‌های کشور عصر امروز برگزار شد و تیم صبای قم برابر پاس همدان به تساوی رسید.

در این مسابقه تیم صبای قم با ترکیب سید حسن موسوی، صادق عظیمی، سید علی اکبر موسوی‌نژاد، محسن ساجدی، امیرحسین رنگرز جدی، محمد وصالی آرام، حمید مطهری، فردین قلی نیا داوودی، سید احسان بدری، عرفان بادی و میثم شیردل با هدایت سید محسن بابامیری به میدان رفت.

صبا در این مسابقه بدون حضور ۵ بازیکن خود که محروم و مصدوم بودند به میدان آمد و برای بقا در لیگ نیازمند کسب امتیاز بود که این امر در ‌‌نهایت محقق شد و صبا در روزی که حتی می‌توانست برنده بازی باشد یک امتیاز از تیم صدرنشین گروه گرفت.

پاس همدان در اواخر نیمه نخست بازی ۱۰ نفره شد تا شرایط برای موفقیت صبا فراهم‌تر از قبل شود و بهترین موقعیت صبا نیز در نیمه دوم روی شوت امیرحسین رنگرز جدی که به تیرک دروازه پاس برخورد کرد، از دست رفت.

بدین ترتیب این مسابقه با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت تا صبا در جدول ۸ امتیازی شود و با توجه به سایر نتایج از خطر سقوط به دسته پایین‌تر رهایی یابد.

این مسابقه آخرین مسابقه صبا در دور گروهی بود و این تیم در هفته پایانی این مسابقات با قرعه استراحت مواجه شده است اما با توجه به رویارویی تیم خورشید قروه با پارس خلیج خودروی تهران در هفته پایانی و با توجه به ۸ امتیازی بودن تیم تهرانی و ۶ امتیازی بودن خورشید قروه، در صورت پیروزی هر یک از دو تیم، تیم پیروز در لیگ ماندنی می‌شود و تیم بازنده سقوط می‌کند.

گرچه امتیاز تیم صبای قم با تیم پارس خلیج خودرو برابر است اما تفاضل گل صبا نسبت به این تیم بهتر است و صبا به طور قطع و یقین در صورت هر نتیجه‌ای در بازی‌های هفته پایانی در لیگ ماندنی شده است.

منبع: مهر
کد مطلب: 358610