توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دبیر ستاد عالی کانون های مساجد کشور:
۲ میلیون ایرانی در کانون‌های مساجد کشور عضو هستند
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۵
دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور با اشاره به رشد کمی و کیفی کانون‌های مساجد، از عضویت نزدیک به ۲ میلیون ایرانی در کانون‌های مساجد کشور خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛حمیدرضا سلیمانی شامگاه شنبه در نشست مدیران کانون‌های مساجد کشور با استاندار یزد، اظهار کرد: کانون‌های مساجد کشور در حدود 22 سال قبل در کشور شروع به کار کردند.

وی افزود: در این مدت، این کانون‌ها به صورت جدی فعالیت می‌کردند و ما شاهد پیشرفت روز افزون این کانون‌ها هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی بودیم.

دبیر ستاد علای کانون‌های مساجد کشور خاطرنشان کرد: در روزی که این کانون‌ها ایجاد شد، کسی فکر نمی‌کرد که کانون‌ها به این میزان پیشرفت داشته باشند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: 22 سال قبل کانون‌های مساجد همانند نهالی کوچک بودند اما امروز این کانون‌ها همچون درختی تنومند هستند که شاخ و برگ آن در تمام کشور گسترده شده است.

سلیمانی گفت: الان حتی در نقاط صفر مرزی هم ما شاهد هستیم در جوار مساجد، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به فعالیت می‌پردازند و این موضوع بسیار خوبی است.

وی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هر سه ماه جلساتی برگزار می‌کند تا علاوه بر شناسایی نقاط ضعف و قوت و برنامه‌ریزی لازم برای رفع نقاط ضعف و شناسایی نقاط قوت، برای سال آینده هم برنامه ریزی نمایند.

دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور خاطرنشان کرد: کانون‌های مساجد از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و الان با بهره گیری از حدود 2 میلیون جوان و نوجوان، یک شبکه گسترده اجتماعی برای کمک به سیاست‌های نظام به حساب می‌آید.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، کتابخانه‌های این کانون‌ها هستند.

سلیمانی بیان کرد: الان نزدیک به 10 هزار کتابخانه تحت پوشش این کانون‌ها هستند و سالانه بیش از 4 میلیارد تومان برای تجهیز این کتابخانه‌ها در نظر گرفته شده است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 333310