توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل شرکت پست:
ترافیک مرسولات کشور رشد ۱۶ درصدی داشته است
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۸
مدیرعامل شرکت پست ‌با اشاره به افزایش ۱۶ درصدی رشد ترافیکی مرسولات کشور گفت: از ابتدای امسال تا روز گذشته ۵۰۱ میلیون مرسوله در کشور ما جابه‌جا شده و این مرسولات از ۱.۵ میلیارد مسافرت جلوگیری کرده است.
به گزارش عرش نیوز؛حسین مهری پیش‌از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه خدمات جدید پست استان اصفهان در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه روند پست نامه‌ها در دنیا رو به کاهش است، اظهار داشت: امروز 9 باجه سرویس پست مالی با 53 خدمت، 12 سرویس خدمات الکترونیک( پست نت) با 40 خدمت، معرفی همراه پست و پست رسانه را به بهره‌برداری رساندیم.

وی افزود: براساس اعلام اتحادیه جهانی پست، پست‌های دنیا باید 3 وجه فیزیکی، الکترونیکی و مالی به خود گرفته که با این 3 وجه خدمات و طراحی‌های جدیدی تعریف و انجام شود.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پست ‌با اشاره به 10 میلیارد مرسوله‌ای که کشور چین از طریق خرید و فروش اینترنتی جابه‌جا می‌کند، بیان کرد: میزان رشد ترافیک مرسولات پستی کشور چین سالانه 23.6 درصد بوده و تا سال 2020، ترافیک خرید و فروش اینترنتی مرسولات پستی این کشور به 50 میلیارد مرسوله در سال می‌رسد.

متوسط مرسوله در کشور 8.5 به ازای هر نفر است

وی با بیان اینکه پست با خدمات خود سبب کاهش هزینه تردد، آلودگی محیط زیست و سالم‌سازی محیط اداری می‌شود، ادامه داد: تنها در 6 کشور مجموعه پست به بخش خصوصی واگذار شده و بقیه کشورها حتی کشور آمریکا و سوئیس، پست دولتی دارند.

مهری گفت: بالاترین سرانه مرسوله در دنیا متعلق به ایالات متحده با 1000 مرسوله به ازای هر نفر در سال بوده و بعد از آن، کشور سوئیس با 750 مرسوله در رتبه دوم قرار دارد. متوسط سرانه مرسوله در دنیا 50 مرسوله به ازای هر نفر در سال بوده که این عدد در کشور ما 7.2 است و امسال ‌به 8.5 مرسوله رسیده است.

رشد 16  درصدی ترافیکی مرسولات کشور

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا روز گذشته 501 مرسوله در کشور ما جابه‌جا شده که عدد زیادی نسبت به دنیا نیست اما با همین میزان مرسوله، از 1.5 میلیارد مسافرت جلوگیری شده و 16 درصد افزایش رشد ترافیکی داشتیم.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی با بیان اینکه با شماره‌گیری #193* می‌توان رهگیری مرسوله را انجام داد، گفت: پست همراه را توسعه داده‌ایم تا شهروندان از طریق تلفن همراه کل خدمات را داشته و راحت‌تر به خدمات دسترسی پیدا کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه متولی سامان‌دهی مکان‌ها در کشور شرکت پست بوده، 42 میلیون مکان را در کشور شناسایی کردیم و نیز شرکت پست متولی به‌هنگام‌سازی کل نقشه‌ها و مکان‌های کشور شده است.

مهری افزود: در 9 ماه امسال، 13.5 میلیون مکان در کشور به‌هنگام شده و 10 میلیون و 700 هزار مکان شهری و 2 میلیون و 800 هزار مکان روستایی است.

وی ادامه داد: باید برابر قانون هر 4 سال اماکن روستایی و هر 2 سال اماکن شهری به‌هنگام شود که این به‌هنگام‌سازی در چند سال اخیر در بسیاری از مکان‌ها انجام نشده است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی در پاسخ به سئوالی پیرامون برنامه‌های شرکت پست برای برون‌رفت از ورشکستگی اظهار داشت: سال گذشته زمانی که وارد شرکت شدیم، برابر گزارش حسابرس قانونی پست با 3 هزار و 500 میلیارد ریال زیان انباشته ماده 141 شده بود و اگر شرکتی 3 سال پیاپی ماده 141 شود، ورشکسته به شمار می‌رود که یا باید منحل شده و یا باید افزایش سرمایه داده و یا باید درآمد و هزینه‌ها را برابر کرده و مشکل خود را رفع کند.

وی با بیان اینکه شرکت ماهیانه 12 میلیارد تومان کسری داشته و برای پرداخت حقوق از وزارت‌خانه پول قرض گرفتیم، گفت: با روش‌های مختلف نظیر اصلاح ساختار نیروی انسانی، 9 درصد نیروی انسانی را کاهش داده و نیز با ادغام‌هایی که انجام دادیم نظیر یکی‌کردن 2 شبکه توزیع درون مجموعه برای برون‌رفت از ورشکستگی تلاش کردیم.

مهری  افزود: خطوط ریلی و خطوط هوایی در کشور راه‌اندازی شده و 9 سرویس جدید راه‌اندازی کردیم و اقدامات دیگری در بحث‌های غیراقتصادی انجام داده که به واسطه این تلاش‌ها سرویس ویژه با 32 درصد رشد ترافیکی و پیشتاز با 23 درصد افزایش رشد ترافیکی مواجه بوده و شرکت را از ماده 141 خارج کردیم.

وی بیان کرد: سال گذشته شرکت پست یک درصد کاهش مرسوله داشته اما امسال 16 درصد افزایش ترافیک پستی داشتیم.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی با اشاره به جلسه با مسئولان سازمان میراث فرهنگی برای کمک به توسعه گردشگری کشور تصریح کرد: سایت گردشگری این شرکت به به سرعت راه‌اندازی می‌شود و سالانه 23 تمبر یادگاری منتشر کرده و در طراحی کارت‌های الکترونیک جاذبه‌های گردشگری را طراحی می‌کنیم تا روی کارت‌ پستال‌ها بیاوریم.

رشد 18 درصدی خرید و فروش اینترنتی در کشور

وی با بیان اینکه سال گذشته 4 میلیون و 720 هزار خرید و فروش اینترنتی انجام شده، ادامه داد: 9 ماه گذشته امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 18 درصد رشد خرید و فروش اینترنتی در کشور وجود داشته که با پیش‌بینی ما که 50 درصد بوده فاصله زیادی دارد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی در پاسخ به سئوالی پیرامون وضعیت ارسال مطبوعات و مجلات بیان کرد: امسال هیچ‌گونه افزایشی در تعرفه جابه‌جایی مطبوعات نداشتیم و اگر یارانه مطبوعات پرداخت شود، مشکل رفع شده و ما به صورت کامل این جابه‌جایی را انجام می‌دهیم.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 355514