توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هیئت رزمی استان کرمانشاه، خانه ندارد/ فعالیت ۲۰۰۰ رزمی‌کار
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۴
رئیس هیات ورزش‌های رزمی استان کرمانشاه گفت: با وجود فعالیت دو هزار رزمی کار در این هیئت، این هیئت از داشتن یک خانه رزمی محروم است.

به گزارش عرش نیوز؛رضا بزرگیان اظهارداشت: یکی از اهداف مدیریت این هیئت تشکیل یک تیم قدرتمند از ورزشکاران رزمی استان است و  سعی ما بر این است تیمی داشته باشیم که اعضای آن در مسابقات ملی و حتی جهانی حرفی برای گفتن داشته باشند.

برگزاری مسابقه رزمی در رده سنی جوانان و بزرگسالان

رئیس هیئت ورزش‌های رزمی استان کرمانشاه از برگزاری یک مسابقه رزمی در رده سنی جوانان تا پایان سال خبر داد و گفت: هم‌چنین سعی داریم یک مسابقه نیز در رده سنی بزرگسالان داشته باشیم.

 بزرگیان تصریح کرد: هم‌اکنون در حال امکان‌سنجی در شهرستان‌ها هستیم که از بین شهرستان‌های متقاضی میزبانی، بهترین گزینه را برای برگزاری مسابقات انتخاب کرده و یکی از رده‌های سنی جوان یا بزرگسالان را به آنها واگذار کنیم که این کار می‌تواند علاوه بر ایجاد روحیه در آن شهرستان، تشویقی برای آن شهر باشد و یک فضای رقابتی برای سایر شهرستان‌ها ایجاد کند.

وی با بیان اینکه هیئت ورزش‌های رزمی استان مظلوم است و از لحاظ امکانات در پایین‌ترین حد قرار دارد، اظهار داشت: نداشتن خانه رزمی در استان از جمله مشکلات هیئت است و ما یک خانه رزمی در شان رزمی‌کاران استان نداریم. البته اداره‌کل ورزش و جوانان استان قول‌های مساعدی در این باره داده است.

بزرگیان، با بیان اینکه بیش از دو هزار رزمی‌کار زن و مرد در استان وجود دارد که باید آنها را ساماندهی کنیم، گفت: هم‌اکنون در بخش بانوان بالغ بر ۴۰ مربی رسمی فدراسیون در استان داریم به طوری که در برخی از شهرستان‌ها مربی داریم اما ورزشکاری وجود ندارد از جمله در کرند غرب. در بخش مردان هم حدود ۱۰۰ مربی رسمی داریم.

کار ساماندهی مربیان آغاز شده است

وی هم‌چنین با بیان اینکه کار ساماندهی را از بخش مربیان رسمی آغاز کرده‌ایم، گفت: یک سیستم کلی برای شناخت مربیان پس از ساماندهی آنها صورت می‌گیرد. از شهرستان‌ها نیز خواسته‌ایم که تعداد هنرجویان خود را به ما اعلام کنند.

بزرگیان، ملاک محاسبه ورزشکاران را بیمه ورزشی عنوان کرد و گفت: البته اکنون ورزشکارانی داریم که بیمه نیستند.

رئیس هیئت ورزش‌های رزمی استان کرمانشاه افزود : برنامه ما این است که این مسئله تا سال آینده حل شود و کسانی که سعی دارند در مسابقات شرکت کنند فقط با بیمه ورزشی هیئت‌های رزمی حضور یابند تا بتوانیم آمار دقیقی در این زمینه ارائه دهیم.

منبع:مهر

کد مطلب: 339413