توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر کل کمیته امداد هرمزگان خبر داد
اعزام یک ‌هزار و 500 نفر از افراد زیر پوشش کمیته امداد هرمزگان به اردوهای توانمندسازی
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۱
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی هرمزگان گفت: در سال گذشته یک‌ هزار و 500 نفر از افراد زیر ‌پوشش کمیته امداد استان با عنوان اردوهای توانمندسازی به استان‌های مختلف کشور اعزام شدند.

به گزارش عرش نیوز،مرتضی موصلی شنبه‌ شب در مراسم بدرقه اردوی فرهنگی، تربیتی و آموزشی مادران و دختران اهل‌ سنت زیر پوشش کمیته امداد استان، اظهار داشت: این اردوی 6 روزه برای اعزام 80 مادر و دختر بازمانده از تحصیل اهل‌ سنت از سراسر استان هرمزگان به اردوگاه امام‌ علی (ع) واقع در چند کیلومتری شهرستان یزد، تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه این اردو علاوه بر موارد ذکر شده یک اردوی تفریحی و آموزشی است، تصریح کرد: در این اردو بازماندگان از تحصیل تشویق می‌شوند تا به فضای درس و تحصیل بازگردند و دختران جوان به یادگیری فنون مختلف خانه‌داری می‌پردازند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی هرمزگان با بیان اینکه پیش از این دانشجویان یا دانش‌آموزان را تنها به اردوها اعزام می‌کردیم، گفت: به جهت تأثیرگزارتر بودن مطالب آموزشی و همچنین همگام و همسو شدن خانواده با جوانان، مادران را نیز به همراه دختران به اردو اعزام کردیم.

 وی هدف از اعزام اردوی فرهنگی، تربیتی و آموزشی خانواد‌های اهل‌سنت زیر‌ پوشش کمیته امداد را توانمندسازی دانست و افزود: این توانمندی‌ها در عرصه‌های مختلف علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی صورت می‌گیرد.

 موصلی با بیان اینکه در سال گذشته یک‌هزار و 500 نفر از افراد زیر ‌پوشش با عنوان اردوهای توانمندسازی به استان‌های مختلف کشور اعزام شدند، گفت: اغلب این اردوها به شکل خانوادگی و به صورت مادر و دختر و مادر و دانش‌آموز بوده است.

 وی در پایان ضمن تشکر صمیمانه از دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل ‌سنت استان هرمزگان برای مشارکت و همکاری در انجام این اردو، گفت: در اردوی خانوادگی اهل ‌سنت دو خانم و دو آقا به عنوان مربی و یک مشاور مذهبی خانم اهل‌ سنت برای تسهیل در امور مذهبی خانم‌های اهل‌ سنت حاضر در اردو با تعامل دفتر امور اهل‌ سنت، افراد زیر پوشش را همراهی می‌کنند./فارس

کد مطلب: 269916