توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فراکسیون زنان در مقابل اقدام خلاف قانون دختر صفدرحسینی چه واکنشی نشان می‌دهد؟
سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶
باید منتظر نظر و واکنش فراکسیون زنان مجلس دهم نشست و دید آن‌ها درباره این عمل نامتعارف یکی از همکاران خود چه واکنشی نشان می‌دهند.

 

 

عرش نیوز به نقل از مشرق - در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی پس از گزارش «محمود واعظی»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره وضعیت فناوری اطلاعات در کشور نوبت به نمایندگان رسید تا سؤالات و انتقادات خود را به این موضوع مطرح کنند.

بر همین اساس ذوالقدر نماینده تهران نوبخت سخنرانی خود را به سیده فاطمه حسینی نماینده دیگر تهران داد.

سید فاطمه حسینی که در چند روز اخیر با رو شدن فیش نجومی پدرش و سکوت در این ماجرا تحت فشار افکار عمومی بوده است، پس از قرار گرفتن در پشت میز خطابه به‌جای بیان انتقادات و دیدگاه‌های خود در خصوص وزارت ارتباطات بیانیه‌ای را قرائت کرد که ساعاتی قبل در صفحات اجتماعی در حمایت از خاندانش و در اعتراض به انتقادات موجود در خصوص عملکرد مالی و اقتصادی آن‌ها منتشر شده بود.

تعدادی از نمایندگان هم به جایگاه هیئت‌رئیسه مراجعه کرده و خواستار توقف سخنرانی وی شدند. علی مطهری نایب‌رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت، سه بار به وی تذکر داد که در موضوع سخنرانی کند و بار آخر نیز تأکید کرد اگر در موضوع صحبت نکند، تریبون وی قطع خواهد شد. بالاخره با تأکیدات و انتقادات مطهری، وی تریبون مجلس را ترک کرد.

فراکسیون زنان در مقابل اقدام خلاف قانون دختر صفدرحسینی چه واکنشی نشان می‌دهد؟

این اقدام خلاف قانون نماینده زن جزو نوادر کار نمایندگی است و تا به امروز چنین اتفاقی به این شکل نیفتاده که فردی خارج از دستور کار علنی مجلس آن‌هم در گرماگرم بحث درباره موضوع دیگری به قولی کانال را عوض کند و به مسائل شخصی خود بپردازد.

فراکسیون زنان در مقابل اقدام خلاف قانون دختر صفدرحسینی چه واکنشی نشان می‌دهد؟

از دیگر سو به نظر نمی‌رسد یک نماینده هر چند بی‌تجربه از این موضوع آگاهی نداشته باشد که استفاده از تریبون خانه ملت برای مسائل شخصی خلاف قانون است؛ از این رو عمل وی بایستی مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته و به فرد خاطی تذکرات لازم داده شود تا این بی‌نظمی محتوایی به بدعتی در کار مجلس شورای اسلامی تبدیل نشود.

فراکسیون زنان محیط مناسبی برای بررسی این موضوع است؛ زیرا از یک سو یکی از نمایندگان زن به این کار خلاف قانون مبادرت ورزیده و به نظر می‌رسد بایستی فراکسیون زنان از حیثیت خود در مقابل این بی‌مبالاتی و بی‌قانونی دفاع و واکنش نشان دهد تا افکارعمومی نسبت به نظر واقعی این فراکسیون نسبت به چنین موضوعاتی مطلع شود و از سوی دیگر به‌عنوان یک مرجع بررسی چنین تخلفاتی خود به پالایش درونی رفتار زنان مجلس بپردازد و اقدامات لازم را در جهت تذکر به فرد خاطی و قرار دادن آن در مسیر صحیح وکیل‌المه بودن انجام دهد.

 

رهبر معظم انقلاب نیز دو موضوع تقوا و طرفداری از محرومین را از صفات بارز یک نماینده انقلابی یاد و بیان می‌کنند که « نمایندگان باید ضدّ فساد باشد و با فساد مالی و اقتصادی به شدّت و به جد، از بُن دندان و نه به لفظ، مخالف باشد، تا با فساد مبارزه کند. البته توانمند، با اخلاص و عالِم هم باشد. صلاحیت بر اساس این مسائل است

با این شرایط باید منتظر نظر و واکنش فراکسیون زنان مجلس دهم نشست و دید آن‌ها درباره این عمل نامتعارف یکی از همکاران خود چه واکنشی نشان می‌دهند.

کد مطلب: 390713
 
 


پربازدیدترین