توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه کیش: پیام اسلام (ص) پیام وحدت و همدلی است
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۲
امام جمعه کیش حضرت محمد (ص) پیامبرعظیم الشان اسلام را محور وحدت مسلمانان دانست و گفت: پیام اسلام پیام وحدت و همدلی است .
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام «حسن علدادی» در آیین جشن ولادت حضرت رسول اکرم (ص) در مسجد نور اهل سنت کیش با یاد آوری اینکه در کیش شاهد وحدت عملی در میان تسنن و تشیع از بنیان جزیره هستیم گفت: حضور پررنگ در مجالس و محافل اجتماعی بهترین وحدت عملی است که در کیش وجود دارد.

وی با بیان اینکه قدرت از نگاه پیامبر اکرم (ص) متفاوت است گفت: قرآن به عنوان کتاب هدایت در جای جای آیات نورانی خود به توصیف پیامبر اسلام(ص) و ویژگی های منحصر به فرد ایشان می پردازد.

امام جمعه کیش افزود: در قرآن آمده است از میان شما کسی انتخاب شد که به تمام مشکلات، سختی ها و گرفتاری ها و آنچه که با آن دسته پنجه نرم می کنید آشنا است زیرا از میان خودتان و با شما مرتبط است و هرگونه ناراحتی و زیان و ضرری که به شما می رسد نه تنها برای او ناراحت کننده است بلکه تمام تلاشش این است که کوچکترین زیانی به شما وارد نشود و خود را وقف کرده است تا شما در امنیت کامل بسر ببرید.

حجت الاسلام علیدادی گفت: او از صمیم قلب مردم را دوست دارد و با تمام وجودش تلاش می کند تا مردم هدایت شوند که در هیچ جای جهان و عالم بشریت شخصیتی که در خدمت رسانی به مردم در این سطح باشد معنا و مفهوم ندارد.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) در راس همه اولیا و ائمه اطهار (ع) است گفت: این شخصیت ارزشمند به شدت به شما و هدایت شما علاقمند است، تفاوت انبیاء این بود که مردم را به سوی خودشان نمی خواندند بلکه به سوی پرستش خداوند دعوت می کردند.

خطیب جمعه کیش به شخصیت ممتاز و ویژگی رئوف و رحیم بودن پیامبر اسلام(ص) اشاره کرد و افزود: ایشان اشرف انبیا الهی است، رئوف مقابل انسانهای فرمانبردار و رحیم در مقابل انسانهای یاغی و گنهکار است.

وی پیامبر عظیم الشان (ص) محور وحدت مسلمانان دانست و گفت: هر کسی خلاف وحدت سخن بگوید با خط ، روش و منش پیامبراکرم (ص) فاصله دارد زیرا تمام تلاش ایشان این بود که امت اسلامی واحد وجود داشته باشد و یکی از دغدغه های جدی ایشان همین موضوع بود.

حجت الاسلام علیدادی افزود: پیام اسلام پیام وحدت و همدلی است و شعار اصلی دین اسلام نیز همین است اما با کمال تاثر شاهد وقوع درگیری ها و قتل و آدم کشی در جوامع اسلامی هستیم.

امام جمعه کیش گفت: قران بالاترین کتاب آسمانی است و از طریق جبرئیل فرشته والا مقام برای پیامبری که در صدر انبیا الهی و برای مسلمانانی که از همه بالاترند و در شبی که از هزار شب برتر است بر قلب نورانی پیامبر نازل می شود.

علیدادی با تاکید بر اینکه بهترین پیامبر، قانون و دستورات دینی را داریم افزود: چرا باید شاهد درگیری در کشورهای مسلمان باشیم ، وحدت و همدلی ومز موفقیت هر جامعه ای است که می تواند بر تمامی مشکلات غلبه کند.

وی تصریح کرد که مسلم بودن یعنی تسلیم محض خدا بودن، یکی از این دستورات این است که جدای مسلمانان تمامی انسان ها را دوست داشته باشیم و برای آنها دل بسوزانیم.

علیدادی در مورد وحدت و همدلی در جزیره کیش گفت: این همدلی از اجداد برادران تسنن و تشییع وجود داشته که در کنار یکدیگر گام برمی دارند، وظیفه ما این است که در این راستا گام برداریم و یکدیگر را دوست و به دردهای یکدیگر توجه داشته باشیم.

آیین جشن هفته وحدت شب گذشته در مسجد نور اهل تسنن با حضور مردم و مسوولان منطقه ای برگزار شد.

اجرای مداحی ومولودی خوانی از دیگر برنامه های جشن گرامیداشت هفته وحدت درجزیره کیش بود.

14 دی ماه آغاز هفته وحدت و 19 دی ماه نیز روز اخلاق و مهرورزی و ولادت حضرت رسول اکرم (ص) است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 350915