توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه:
۳۴۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری شده است
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۶
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه سراسر کشور گفت: در هشت ماهه نخست امسال بیش از ۳۴۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری شده است.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی ظهر امروز در همایش تخصصی زکات خراسان جنوبی در بیرجند اظهار داشت: خداوند در قرآن و احادیث در مورد زکات سخنان زیادی بیان کرده و زکات امری واجب است و برای ترویج آن در سطح جامعه باید زکات‌دهندگان به طور علنی تشویق شوند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه سراسر کشور گفت: زکات به عنوان امری واجب باید پرداخت شده و برای پرداخت آن باید تبلیغ شود.

حجت‌الاسلام تقوی افزود: در پرداخت زکات قصد قربت بسیار مهم است و باید مردم را به سمت و سوی پرداخت زکات با نیت خالص سوق دهیم.

وی با اشاره به اینکه زکات امری تربیتی است، افزود: بسیاری از امور عبادی ما تقرب به سوی خداوند است و در این بین بار تربیتی زکات بالاتر از بار ترتیبی عبادات دیگر است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه سراسر کشور گفت: بسیاری از فرهنگ‌های دینی ما باید از طریق زکات ترویج شود و زکات یک امر واجب الهی است که باید پرداخت آن در جامعه به طور علنی باشد تا دیگران نیز به این امر تشویق شوند.

حجت‌الاسلام تقوی افزود: اسلام تاکید می‌کند یکی از راه‌های اسلامی کردن جامعه پرداخت زکات است و باید عاملان پرداخت زکات تشویق شوند و زکات در سبد خانوارها ایجاد شود.

وی تصریح کرد: باید علائم و شرایط اسلامی در جامعه تقویت شده و بخشی از مسائل تربیتی باید از فضاسازی نتیجه گیری شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه سراسر کشور گفت: در سال گذشته تعهد جمع‌آوری زکات در کشور 280 میلیارد بوده است در حالی که در هشت ماه نخست امسال بیش از 340 میلیارد تومان زکات جمع آوری شده است.

وی افزود: زکات نوعی صدقه واجب است که در قانون نیز مصوب شده است و دو نوع زکات واجب و مستحبی داریم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340619