توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مجلس: دانشگاهها نباید به پایگاه احزاب تبدیل شوند
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۲
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: جریانهای سیاسی رشد علمی دانشگاهها را متوقف می کنند و دانشگاهها نباید به پایگاه احزاب تبدیل شوند.
عرش نیوز به نقل از ایرنا ،نادر قاضی پور  افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند نباید محیط دانشگاهها بستری برای تبلیغ مسائل حزبی و جناحی باشد.

 
وی اظهار کرد: گره زدن فکر دانشجویان با افکار حزبی و جناحی و مشغول ساختن آنها به دعواهای سیاسی، آسیبی بزرگ به دانشگاه و دانشجو می زند.

 
این نماینده مجلس اضافه کرد: ترویج جریانهای سیاسی افراطی و پر کردن بخش اعظمی از وقت دانشجویان به مسائل بی نتیجه، خطری بزرگ برای دانشگاههاست.

 
وی ادامه داد: محیط دانشگاه به فرموده رهبر معظم انقلاب نباید جولانگاه جریان های سیاسی شود چرا که در این صورت دانشجو به ابزاری در دست گروهی فرصت طلب برای رسیدن به اهداف خاص تبدیل می شود.

 
نماینده مردم ارومیه در خانه ملت گفت: تحقیق و پژوهش، همگامی با علم روز و تلاش برای کسب موفقیت های علمی بیشتر نیاز امروز جامعه ماست جامعه ما امروز به شهریاری ها و شهدای دانشمندی نیاز دارد که توانائیشان دشمن را به هراس انداخته بود.

 
وی یادآور شد: باید بر محیط دانشگاه فضای سالم و متعهدی حاکم شود تا در سایه این فضا متفکران و دانشمندان زبده ای پرورش یابند.

 
نماینده مردم ارومیه اضافه کرد: مشغول ساختن دانشجو به درگیریهای سیاسی و باندبازی مسیر حرکت دانشگاه و دانشجو را عوض می کند.

 
قاضی پور افزود: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی از ضروری ترین نیاز دانشگاه هاست و این کرسی ها کمک بزرگی به تعالی و بالندگی دانشگاه ها می کند.

 
وی ادامه داد: وقتی دانشجو و استاد هر دو مشغول جریانهای سیاسی می شوند دیگر فرصتی نخواهند یافت تا موفقیتی برای کشور رقم زنند و این دغدغه بزرگ رهبر معظم انقلاب است.
کد مطلب: 284414