توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار گیلان:
برنامه‌های توسعه گیلان در سفر معاون اول رئیس جمهور تدوین می‌شود
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۹
استاندار گیلان با بیان اینکه برنامه‌های توسعه گیلان در سفر معاون اول رئیس جمهور تدوین می‌شود، گفت: طرح‌ها و برنامه‌های متعدد صنعتی، منابع آب و زیست محیطی در این سفر یک روزه ارزیابی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛محمدعلی نجفی صبح امروز در حاشیه ورود معاون اول رئیس جمهور به گیلان در جمع خبرنگاران، با اشاره به برنامه‌های سفر امروز، اظهار داشت: در این سفر یک روزه معاون اول رئیس جمهور را وزرای نیرو و صنعت، معدن و تجارت،رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از مدیران همراهی می‌کنند.

وی بهره‌برداری از سد آیت الله بهجت در شهر بیجار رودبار، خط تولید ام دی اف کارخانه‌ فومن و فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر را از برنامه‌های سفر دانست و افزود: برای ساخت این پروژه‌ها بیش از هزار و 500 میلیارد تومان هزینه شده است.             

استاندار گیلان با اشاره به بازدید هوایی از تالاب انزلی و منطقه آزاد انزلی،گفت:شرکت در شورای اداری به منظور بررسی مهم‌ترین مسائل استان از دیگر برنامه‌های مهم سفر دکتر جهانگیری به استان است.

نجفی با بیان اینکه  سد آیت الله بهجت نخستین سدی است که پس از پیروزی انقلاب در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد:برای احداث این سد  200 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی افزود:این سد با قدرت تنظیم سالانه‌ 165 میلیون مترمکعب به منظور تأمین آب شرب شهرهای مرکزی و شرق گیلان شامل رشت، خشکبیجار، کوچصفهان، خمام، لشت نشاء، سنگر، آستانه اشرفیه، کیاشهر، لاهیجان، سیاهکل، لنگرود، کومله، شلمان و بندرانزلی ساخته شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه این سد ظرفیت تأمین آب دو میلیون و 500 هزار نفر معادل 70 درصد جمعیت گیلان در افق 1404 را دارد، گفت: در این سفر در زمینه‌ تسریع در ساخت سدهای پلرود رودسر و شفارود رضوانشهر و آغاز ساخت سدهای دیورش رودبار و لاسک شفت ارزیابی می‌شود.

نجفی درباره بهره‌برداری از خط تولید «ام. دی. اف» کارخانه فومن، افزود: برای راه اندازی این خط تولید با میزان سرمایه‌گذاری 850 میلیارد ریال برای 110 نفر اشتغالزایی می‌شود، این خط تولید در زمینی به مساحت 65 هزار مترمربع و زیربنای 13 هزار مترمربع ظرفیت تولید 120 هزار مترمکعب ام ادی اف را دارد.

استاندار گیلان تاکید کرد: با بهره‌برداری از فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر دو واحد توربین بخار این نیروگاه 320 مگاوات به ظرفیت تولید برق استان افزوده می‌شود، برای ساخت این دو واحد توربین بخار  300 میلیون یورو هزینه شده است.

نجفی با بیان اینکه با بهره‌برداری از فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر رضوانشهر ظرفیت این نیروگاه به 968 مگاوات افزایش می‌یابد، گفت: این نیروگاه توسط بخش خصوصی توانمند کشور ساخته شد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 357288