توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برگزاری اولین جشنواره فرهنگی هنری "بینش مطهر" در استان سمنان
يکشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۸
به مناسبت سالروز شهادت استاد شهید علامه مطهری و هفته گرامیداشت مقام معلم اولین جشنواره فرهنگی هنری بینش مطهر برگزار می شود.
  به گزارش عرش نیوز به مناسبت سالروز شهادت استاد شهید علامه مطهری و هفته گرامیداشت مقام معلم اولین جشنواره فرهنگی هنری بینش مطهر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان ، مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان گفت: این جشنواره با هدف آشنایی قشر موثر دانش اموز با آثار و اندیشه های علامه شهید مرتضی مطهری، ایجاد انگیزه اندیشه ورزی و همراهی فکری با آراء، اندیشه ها و منش علمی این استاد شهید، ایجاد جریان فکری و علمی تربیتی از طریق آثار وی و نهادینه کردن قواعد و اصول اندیشیدن منطقی در پرتو آزاد اندیشی و تئوری پردازی برگزار می شود.
امیر علی عموزاده افزود: این جشنواره قرار است در سه بخش پیش دبستانی و ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار شود.
وی اظهار داشت: در بخش اول دانش آموزان مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی تصاویر مصور شده از داستان رسول اکرم و دو حلقه جمعیت برگرفته از کتاب داستان راستان را رنگ آمیزی و برداشت خود را از این داستان نوشته و به دبیرخانه جشنواره ارسال می کنند.
به گفته مدیر مرکز بینش مطهر استان سمنان در بخش دوم نیز دانش آموزان متقاضی می بایست یک متن ادبی جذاب و شیوا (حداقل ۵۰ و حداکثر ۱۰۰ کلمه )در مقام و منزلت استاد شهید مرتضی مطهری تهیه و ارسال نمایند که این بخش مربوط به دانش آموزان پایه های هفتم تا نهم است.
در بخش سوم این جشنواره هم دانش آموزان پایه های دهم تا دوازدهم محتوای دیجیتال تولید می کنند که موضوعات آن خلاصه کتاب های جاذبه و دافعه حضرت علی(ع)، مسئله حجاب و نبرد حق و باطل از آثار شهید مطهری است.
همچنین بررسی دیدگاه شهید مطهری در خصوص رهبری و هدایت نسل جوان،آفات انقلاب اسلامی ، انسان کامل و بررسی ابعاد شخصیتی، علمی و عملی شهید مطهری از دیگر موضوعات انتخاب شده برای بخش سوم است که باید به صورت سی دی و دی وی دی تهیه و پست شود و یا به پست الکترونیکی مرکز بینش مطهر به آدرس semnan.bm@gmail.com ارسال شود.
به گفته عموزاده مهلت دریافت آثار در همه بخش ها از یکم تا نوزدهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ است وآثار باید به نشانی دبیرخانه جشنواره در میدان سعدی، روبروی اداره کل زندان ها ، پلاک ۷/۳۴ مرکز بینش مطهر استان سمنان ارسال شده یا از طریق مدارس جمع اوری و به این مرکز ارسال شوند.
وی خاطر نشان کرد مراسم اختتامیه این جشنواره با دعوت از برگزیدگان و شرکت کنندگان همزمان با مبعث نبی مکرم اسلام برگزار خواهد شد.
این جشنواره کار مشترکی از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان و مرکز بینش مطهر استان سمنان است که با مشارکت آموزش و پرورش شهرستان سمنان و موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج برگزار می شود.
کد مطلب: 367980
 
 
 


پربازدیدترین