توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشارکت جدی احزاب و گروه‌های سیاسی قزوین در جلسات هم‌اندیشی
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۲
استاندار قزوین گفت: مشارکت جدی احزاب و گروه‌های سیاسی این استان موجب استمرار بخشیدن به جلسات هم‌اندیشی شده و نتیجه بهتری نیز از آن حاصل می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛مرتضی روزبه صبح امروز در هفتمین جلسه هم‌اندیشی احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی استان قزوین که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مشارکت جدی احزاب و گروه‌های سیاسی این استان موجب استمرار بخشیدن به این جلسات هم‌اندیشی شده و نتیجه بهتری نیز از آن حاصل می‌شود.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال جاری چهار جلسه هم‌اندیشی احزاب و گروه‌های سیاسی استان قزوین برگزار می‌شود و مطالب طرح شده در این جلسات پس از گردآوری و ویرایش به صورت کتاب چاپ می‌شود تا ماندگارتر شود.

استاندار قزوین اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع انتظار می‌رود از شخصیت‌های سیاسی کشوری و افراد صاحب‌نظر در مسائل سیاسی برای حضور در این جلسات دعوت شود تا بتوانیم از نقطه نظرات آنان نیز بهره‌مند شویم.

روزبه با تأکید بر اینکه یکی از اهداف مهم برگزاری جلسات هم‌اندیشی احزاب و گروه‌های سیاسی استان قزوین جلب نظر آنان به مسائل اساسی این استان است، ادامه داد: با وجود اینکه مطالب بسیار خوبی در این جلسات هم‌اندیشی مطرح می‌شود اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که بررسی وضعیت استان قزوین مهمترین نقطه اشتراک همه ماست.

وی عنوان کرد: بنابراین باید عزم جدی برای احصاء مسائل و مشکلات این استان پیش گرفته و سعی کنیم با هم‌اندیشی با یکدیگر راهکارهای علمی و عملی مطلوبی برای هر یک از مسائل استان قزوین پیدا کنیم تا با به کار بستن آن راهکارها گام مؤثری در توسعه این استان برداریم.

استاندار قزوین تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تاکنون 50 مسئله مهم و اساسی استان قزوین احصاء شده و در دستور کار مسئولان قرار گرفته است تا نسبت به رفع این مسائل اقدام شود.

روزبه گفت: با تمام خدماتی که در این استان ارائه شده اما باز هم برخی از مسائل و مشکلات ابتر باقی مانده است که باید با ارائه راهکارهای مناسب برای رفع آن‌ها اقدام کنیم.

وی بیان کرد: یکی از مسائل اساسی استان قزوین کمبود آب است که تاکنون اقدامات زیادی برای رفع این مشکل صورت گرفته اما هنوز به نتیجه مطلوب دست نیافته‌ایم.

استاندار قزوین افزود: اتاق فکر آب این استان تشکیل شده و تمام متخصصان این حوزه برای حضور در جلسات اتاق فکر آب استان قزوین دعوت می‌شوند تا بتوانیم از پیشنهادات و راهکارهای مطرح شده از سوی آنان برای رفع مشکل آب این استان استفاده کنیم.

روزبه اضافه کرد: به دلیل اضافه برداشت از منابع آب زیرزمینی با فرونشست زمین روبرو شده‌ایم به‌ گونه‌ای که تخریب دشت قزوین از تا سال 73 شیب بسیار ملایمی داشت اما پس از آن با سقوط آزاد در حال نابودی است.

وی ادامه داد: این در حالی است که رهبر معظم انقلاب در سفری که به استان قزوین داشتند تأکیدات و توصیه‌های زیادی در مورد آب و دشت قزوین کردند که اگر به توصیه‌های ایشان توجه می‌کردیم قطع‌ یقین با مشکلات فعلی در حوزه آب و خاک روبرو نبودیم.

استاندار قزوین با تأکید بر اظهار نظر احزاب و گروه‌های سیاسی این استان در مورد سند آمایش خاطرنشان کرد: سند آمایش استان قزوین که آینده این استان را ترسیم می‌کند در اختیار احزاب و گروه‌های سیاسی استان قزوین قرار گرفته تا نظرات خود را نسبت به این سند اعلام کنند اما تاکنون هیچ واکنشی نسبت به این سند صورت نگرفته است.

روزبه عنوان کرد: 25 آذرماه سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به استان قزوین است که انتظار می‌رود توجه جدی به این موضوع شود زیرا به اعتقاد بنده با وجود اینکه 11 سال از سفر ایشان می‌گذرد، از یک نقطه طلایی و جهش توسعه استان به سادگی عبور کرده‌ایم.

وی یادآور شد: ایشان در سفر به استان قزوین به مدت 6 روز در این استان اقامت داشته و مباحث بسیار اساسی را در این دوره 6 روزه در دیدارها و بازدیدهای مختلف مطرح کردند که باید الگوی فعالیت همه مدیران دستگاه‌های اجرایی باشد.

منبع:فارس

کد مطلب: 328785