توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار: سفر دولت روحانی آغازی برای توسعه و عمران خراسان جنوبی است
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۱
استاندار خراسان جنوبی گفت: سفر دولت روحانی آغازی برای توسعه و عمران و ابادانی استان است .
به گزارش عرش نیوز؛وجه الله خدمتگزار سه شنبه شب در گفتگوی ویژه خبری در آستانه ورود کاروان تدبیر و امید به استان خراسان جنوبی اظهار کرد: دولت یازدهم در یازدهمین ایستگاه استانی خود تلاش می کند تا از مشکلات مردم بکاهد و راهکارهای مناسب را برای تحقق مطالبات مردمی ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه در تلاش برای فعال تر شدن بازارچه های مرزی هستیم، افزود: چهار بازارچه مرزی مکانی مناسب برای توسعه تجارت و افزایش صادرات با افغانستان است.

خدمتگزار از دایر شدن نمایندگی وزارت امورخارجه در استان خبر داد و تصریح کرد: برای خارج شدن استان از این بن بست باید تجار، صنعتگران و بازرگانان با دنیای خارج ارتباط برقرار کنند.

وی با تاکید بر لزوم افزایش سرمایه گذاری در استان بیان کرد: دست اندرکاران استان آمادگی کامل برای حمایت و پشتیبانی از این افراد را دارند و دولت تدبیر و امید نیز مساعدت های لازم به منظور تحقق این موضوع مهم را به عمل می آورد.

وی با بیان اینکه حضور باشکوه مردم در مراسم استقبال از رییس جمهوری و هیات همراه نشان از تدین، اخلاص و پاکی مردم استان دارد، اظهار امیدواری کرد:حضور دولت تدبیر و امید دستاوردهای بزرگ و ارزشمندی برای این خطه داشته باشد.

کاهش نرخ تورم، ایجاد اشتغال پایدار، نهایی شدن و اجرای طرح انتقال آب به استان با توجه به 16 سال خشکسالی و بحران آب در این خطه از خواسته ها و نیازهای ضروری مردم استان است که انتظار می رود دولت گام هایی اساسی در جهت تحقق آنها بردارد.

تسریع در اجرای پروژه راه آهن خراسان جنوبی، راه اندازی بیمارستان 200 تختخوابی بیرجند، بیمارستان تامین اجتماعی بیرجند، راه اندازی طرح تصفیه خانه آب آشامیدنی مرکز استان، رونق سرمایه گذاری، فراهم کردن زیر ساخت های گردشگری، رفع بیکاری جوانان، گاز رسانی به شهرهای نهبندان، درمیان و سربیشه و افزایش پروازهای فرودگاهی از دیگر خواسته ها ی مردم از رییس جمهوری دولت یازدهم است .

کاروان تدبیر و امید، امروز چهارشنبه در یازدهمین سفر استانی دولت به خراسان جنوبی سفر می کند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 346082