امام جمعه پلدختر:
هفته‌ی وحدت بهترین فرصت همگرایی مسلمانان جهان است
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۳
امام جمعه پلدختر گفت: هفته‌ی وحدت بهترین فرصت جهت همگرایی و همدلی بیش از پیش مسلمانان جهان است.
به گزارش عرش نیوز، حجت‎الاسلام «علی محمد لروند» در جمع اقشار مختلف مردم و مسئولان پس از اقامه نماز وحدت در مسجد جامع با تأکید بر ضرورت توجه حفظ وحدت و انسجام مسلمانان اظهار کرد: ایام هفته‌ی وحدت بهترین فرصت جهت همگرایی و همدلی بیش از پیش مسلمانان جهان است.

 
وی ایجاد تفرقه میان اهل تشیع و تسنن را از اهداف دشمنان دانست و افزود: همه‌ی مسلمانان در هر جای دنیا برای اختلافاتی که در برخی کشورهای اسلامی دیده می‌شود دست به دست هم داده و آن را ریشه‌کن کنند.

 
لروند تصریح کرد: اتحاد و همدلی میان تشیع و تسنن سبب ناراحتی دشمنان می‌شود بنابراین مسلمانان نباید با یک اختلاف جزئی بهانه به دست دشمنان داده و موجب خوشحالی آنان شوند.

 
امام جمعه پلدختر تصریح کرد: دشمن امروز، اقداماتی را توسط تکفیری‎ها انجام می‎دهد، که اصل هدف آنها ایجاد تفرقه در میان مسلمانان برای نابودی اسلام است.

 
وی با بیان اینکه تکفیری‎ها در تلاش هستند تا اسلام را بد و آنطورکه خود می‎خواهند معرفی کنند، اظهار کرد: از همین‌رو وحدت و یکپارچگی جهان اسلام مهم و حساس است.

 
لروند با اشاره به خطر وهابیت افزود: وهابیت گروه تروریستی هستند که جان انسان‎های بی‎گناه و خیلی از مسائل دینی برای آنها اهمیت ندارد.

 
امام جمعه پلدختر تصریح کرد: این گروه تروریستی به اسم مسلمانان فعالیت‎هایی را در منطقه انجام می‎دهند که بدنبال اختلاف و تفرقه در میان مسلمانان هستند./ایسنا
کد مطلب: 195882