توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اعتبار بخش عمرانی ورزش کردستان 23 میلیارد تومان افزایش یافت
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۵
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با اشاره به کمبود بودجه در بخش عمرانی در سال گذشته گفت: این اعتبار از 500 میلیون تومان در سال قبل به 23 میلیارد تومان در سال‌جاری افزایش پیدا کرده است.

به گزارش عرش نیوز؛حامد جولایی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای عالی ورزش استان گفت: هدف از تشکیل این شورا، بررسی موانع بر سر راه توسعه ورزش استان و جلوگیری از فعالیت دستگاه‌های موازی است.

وی ایجاد وحدت رویه و بهره‌گیری از منابع موجود، تسریع در انتقال سیاست‌های کلان ورزش و تصمیم‌گیری پیرامون سیاست‌های مبنی بر این حوزه را از جمله رسالت شورای عالی ورزش عنوان کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با اشاره به وجود 360 هیئت ورزشی استانی و شهرستانی تصریح کرد: در سال 93 با وجود همه کمبودهای اعتباراتی، اعزام تیم‌ها و ورزشکاران و میزبانی‌ها به خوبی انجام شد.

وی حضور در 96 رویداد قهرمانی کشور، 15 میزبانی ملی و منطقه‌ای، کسب 150 نشان طلای کشوری و حضور 17 تیم در مسابقات لیگ‌های کشوری مختلف را نمونه‌ای از فعالیت‌های این اداره کل در سال 93 ذکر کرد.

جولایی با اشاره به کمبود بودجه در بخش عمرانی در سال گذشته اظهار کرد: خوشبختانه این اعتبار از 500 میلیون تومان در سال قبل به بیش از 23 میلیارد تومان در سال‌جاری افزایش پیدا کرده است و با اعتبارات ماده 180 تاکنون 15 میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به وجود 50 پروژه ورزشی استانی در 26 طرح ملی، اعتبار لازم برای تکمیل کل طرح‌های ورزشی را 70 میلیارد تومان عنوان کرد.

وی با اشاره به سهم 25 میلیارد تومانی اعتبارات ماده 88 در سال‌جاری از افزایش آن به 50 میلیارد تومان در سال آینده خبر داد و گفت: خوابگاه 400 نفره سنندج نیز 12 میلیارد تومان برای تکمیل نیاز دارد.

جولایی با اشاره به وجود تنها هشت سالن سرپوشیده در روستاهای استان، ورزش کردستان را از این نظر دارای مشکل دانست و تصریح کرد: لازم است از ظرفیت نهادهای مختلف چون شهرداری برای توسعه ورزش استفاده کرد.

وی خواستار اختصاص درصدی از سهم مناطق مرزی شهرهای بانه و مریوان به ورزش شد و عنوان کرد: با این اقدام می‌توان نسبت به خودکفایی ورزش کردستان خوش‌بین بود.

جولایی ایجاد صندوق حمایت از ورزشکاران استان، استفاده از ظرفیت اماکن در اختیار دستگاه‌های دیگر و تعیین سهم ورزش از معادن استان را برخی از راهکارهای تقویت ورزش کردستان ذکر کرد.

منبع:فارس

کد مطلب: 339585