توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کشف بزرگترین محموله قاچاق مرجان دریایی در سیستان‌وبلوچستان
يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۳
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان‌وبلوچستان گفت: ماموران حفاظت اداره کل بزرگترین محموله مرجان را از سه قاچاقچی کشف و ضبط کرد.

 به گزارش عرش نیوز؛منطقه سیستان‌وبلوچستان، محمودی اظهار کرد: یگان حفاظت با گشت‌ها و کنترل‌های مداوم و ایجاد شبکه‌ای گسترده و یکپارچه از همیاران محیط زیست که بلافاصله اخبار و مسائل زیست محیطی را اطلاع‌رسانی می‌کنند، موفق شدند مقدار 195 کیلوگرم مرجان را کشف و ضبط کنند.

 

وی تصریح کرد: ماموران محیط زیست پس از اطلاع از ورود و فروش مقدار زیادی مرجان از نوع توده‌ای و شاخه‌ای پس از کسب مجوزهای لازم در یک اقدام فوری در سطح شهرستان زاهدان این مقدار مرجان را کشف و ضبط کردند که پس از تکمیل پرونده و تهیه مستندات، موارد به مراجع قضایی ارجاع شد.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان‌وبلوچستان افزود: فعالیت‌ها و گشت‌های یگان بصورت شبانه روزی در حال انجام و پیگیری است و با سایر هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های که بر اساس مستندات علمی و توان اجرایی یگان استان شده است، ان‌شاءالله در آینده شاهد ادامه‌ی این روند بصورت قوی‌تر و بهتر باشیم.

 

وی تصریح کرد: چندی پیش ماموران این سازمان موفق به دستگیری شش شکارچی متخلف در پناهگاه حیات وحش هامون شد.

 

محمودی بیان کرد: یگان حفاظت با برنامه‌ریزی‌های منطقی و علمی بر پایه وسعت و پراکندگی مناطق در یک برنامه جامع و اجرایی دور جدیدی از گشت‌زنی‌ها و اقدامات کنترلی را در برنامه دارد که بر اساس آن حضور گسترده همیاران محیط زیست در مناطق بصورت دوره‌ای و شبکه‌ای و اطلاع‌رسانی دقیق و از سویی گشت‌زنی‌های برنامه‌ریزی شده و همچنین گشت‌های بدون اطلاع و سرزده امنیت شکارچیان را به حداقل‌های ممکن خواهد رساند.منبع:ایسنا

کد مطلب: 309489