توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سلطانی‌فر: برای حضور مقتدرانه در جام جهانی برنامه‌ریزی فوق‌العاده خواهیم داشت/ باید در کاراته، جودو، تیراندازی، سنگ نوردی مدال المپیک بگی
يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸
وزیر ورزش و جوانان گفت: برنامه‌ریزی فوق‌العاده برای حضور مقتدرانه تیم ملی فوتبال در جام جهانی و همچنین کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا و المپیک ۲۰۲۰ خواهیم داشت.
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در مجلس شورای اسلامی گفت: از ریاست محترم جمهوری تشکر می‌کنم که یک بار دیگر با اعتماد به من برای مسئولیت خطیر وزارت ورزش، اینجانب را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد تا بار دیگر همراهی شما منتخبان را برای به بار نشستن ایده‌های 9 ماه گذشته کسب کنم.

وی افزود: از همه نمایندگان که در 10 روز گذشته در فراکسیون‌های مختلف نظرات کارشناسی خود را برای اعتلای ورزش و مشکل جوانان ارائه کردند تقدیر نموده و از نمایندگان موافق صمیمانه تشکر می‌کنم. من به عنوان فردی که در سال‌های مختلف انقلاب اسلامی مسئولیت‌های مختلف داشتم و 4 سال در دولت یازدهم خدمتگذار بودم، تلاش کردم به آسیب شناسی در این حوزه بپردازم و جوانان را در صدر مأموریت خود قرار دهم. جسارت شگفت‌انگیز آنان را شناسایی کرده و ورزش را زبان گویای ملت و ورزشکاران را سفیر توانایی معرفی کنم. بنابراین نقشه راه ورزش و جوانان را برای آینده‌ای پایدار ارائه می‌کنم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به اهمیت نقش جوانان در جامعه در ابتدا به برنامه‌هایش در این حوزه پرداخت و گفت: ساماندهی جوانان در صدر برنامه‌های دولت قرار دارد بنابراین با همکاری فرابخشی و فراقوه‌ای همه برای شناختن ظرفیت‌های پیدا و پنهان جوان ایرانی بسیج خواهند شد. ارزیابی دقیق از دستگاه‌های مرتبط صورت گرفته و با بهبود نظام آماری در ارائه خدمت به نسل جوان، ناهمگونی در فهم مسئله جوانان برطرف شده است. اشتغال و ازدواج جوانان سامان پیدا خواهد کرد و موارد گفته شده در صورتی محقق می‌شود که ساختار وزارت ورزش و جوانان همین است.

سلطانی‌فر یادآور شد: در صورت تفکیک سیاست‌گذارها در اختیار سازمان ملی جوانان قرار می‌گیرد، از امروز تا زمان تعیین تکلیف با بهره‌گیری از حمایت دست‌اندرکاران بدون کوچکترین وقفه به ساماندهی جوانان می‌پردازند و دین خود را ادا می‌کنم.

وی برنامه‌هایش را به این صورت تشریح کرد: توانمندسازی شورای عالی جوانان، تهیه لوایح برای رفع خلاءهای موجود، توانمندسازی نیروی جوانان، استفاده از تجربیات جهانی برای حداکثر استفاده از نقش جوانان و پایش دائمی شاخص‌های جوانان و بانک اطلاعاتی برای پردازش آمارها، تحکیم روحیه اعتماد به نفس و خودباوری و ایمان در میان نسل جوان و بستر سازی در میان دستگاه‌های مسئول، مدیریت اوقات فراغت جوانان با ارتقای هماهنگی بی بخشی با همکاری وزارتخانه‌های مربوط، استفاده حداکثری از تکنولوژی و فناوری‌های نوین، تداوم و شتاب بخشیدن به اقدامات موثر انجام شده در دولت یازدهم از جمله افزایش 4 برابری تخصیص وام ازدواج و افزایش اعتبارات ازدواج جوانان، جوان‌گرایی و کاهش سن جوانان در وزارت ورزش و جوانان که مصمم هستیم با همت و تلاش مضاعف در حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد تعداد خانه‌های جوان را تا مرز 200 تا پایان دولت دوازدهم برسانیم.

سلطانی‌فر در ادامه به حوزه ورزش پرداخت و برنامه‌هاش در حوزه ورزش را نیز به شرح زیر تشریح کرد: به مدد برنامه‌ریزی جامع و فرمایشات مقام معظم رهبری برنامه ششم توسعه و مبانی اقتصاد مقاومتی، ورزش در آستانه تحول بزرگی قرار گرفته است. جلب سرمایه بخش خصوصی برای تأسیس باشگاه‌های ورزشی و نتایج درخشان باشگاه‌های فوتبال، کشتی، والیبال، وزنه‌برداری، تکواندو، دوومیدانی و ... از جمله اقدامات مثبت در دولت یازدهم بود. همچنین تخصیص 27 صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده به ورزش و جوانان که با همکاری نمایندگان محترم مجلس صورت گرفت از جمله موفقیت‌های دولت یازدهم بود.

وی مهمترین برنامه‌های پیش رو برای حوزه ورزش در چهارسال آینده را این چنین عنوان کرد: تقویت ورزش قهرمانی از طریق نظام استعدادیابی به خصوص در رشته‌های پایه و مدال آور، تقویت ورزش همگانی و عمومی، برنامه ریزی اساسی برای جبران کمبود حرکتی بانوان و تلاش برای ارتقاء ورزش قهرمانی و ملی که از سرفصل‌های مهم ماست و با رعایت ملاحظات شرعی باید بتوانیم زمینه حضور بانوان در سایر عرصه‌های ورزش را نیز فراهم کنیم. احیا و علمی کردن ورزش‌های سنتی و بومی، توجه ویژه به مناطق محروم و محرومیت‌زدایی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری با همکاری آموزش و پرورش در شناخت استعدادها و فراهم کردن زمینه استفاده از این استعدادها، توسعه ورزش جانبازان و معلولین و پایدار کردن پیروزی‌های آنان، تقویت زیرساخت‌های ورزشی و احداث اماکن ورزشی مناسب با استانداردهای بین‌المللی برای کسب میزبانی مسابقات بین‌المللی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره که حدود 4 هزار پروژه نیمه‌کاره داریم. برنامه‌ریزی فوق‌العاده برای حضور مقتدرانه تیم ملی فوتبال در جام جهانی و همچنین کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا و المپیک 2020 تا علاوه بر 4 رشته کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو و دوومیدانی که تمام مدال‌های ما در ادوار المپیک از این رشته‌ها بوده، بتوانیم در رشته‌های جدیدی مانند کاراته، جودو، تیراندازی، سنگ‌نوردی و ... مدال بگیریم.

در پایان امیدوارم با اجرای مؤثر برنامه‌ها و تقویت و انسجام آنها با استفاده از حمایت تمام رسانه‌ها و مجلس محترم به این مهم دست یابیم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392289