توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار آذربایجان‌شرقی:
تولیدکنندگان آذربایجان‌شرقی خدمات بانکی خود را در تهران انجام می‌دهند
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۲
استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تولیدکنندگان و صنعتگران ما برای دریافت خدمات بانکی به تهران مراجعه می‌کنند و این ناشی از محدود بودن اختیارات بانک‌های استانی است. خبرگزاری فارس: تولیدکنندگان آذربایجان‌شرقی خدمات بانکی خود را در تهران انجام می‌دهند
به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، اسماعیل جبارزاده در جلسه کارگروه بهبود فضای کسب و کار استان،با بیان اینکه خدمات بانکی و پولی یکی از مولفه‌های فضای کسب و کار است، اظهار کرد: هدف از ارائه خدمات بانکی بهبود فضای کسب و کار است و نباید در این زمینه تفاوتی بین مرکز کشور و سایر استان‌ها باشد.

 
وی تصریح کرد: بعضا گزارش‌هایی ارایه می‌شود که تولیدکنندگان و صنعتگران ما برای دریافت خدمات بانکی به تهران مراجعه می‌کنند و این ناشی از محدود بودن اختیارات بانک‌های استانی است.

 
وی از مدیران بانک‌های استانی خواست تفاوت‌های موجود در ارائه خدمات بانکی در استان و مرکز کشور را اعلام کنند تا مورد پیگیری قرار گیرد و دست بانک‌های استانی برای ارایه خدمات بهتر باز شود.

 
استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به ضرورت استقرار دستگاه کارگو در فرودگاه تبریز، از دستگاه‌های اجرایی استان خواست برای راه‌اندازی این دستگاه تا پایان ماه مبارک رمضان با گمرک تبریز همکاری کنند.

 
وی با بیان اینکه صادرات و واردات هوایی یکی از راه‌های جذب سرمایه‌گذار است، ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی دستگاه کارگو بخش عمده‌ای از مطالبات فضای کسب و کار استان فراهم شود.

 
جبارزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش سازمان حفاظت محیط زیست در توسعه فضای کسب و کار، گفت: حفظ محیط زیست از جمله حقوق اساسی مردم است و ما به هیچ عنوان عدول از ضوابط زیست‌محیطی را توصیه نخواهیم کرد؛ اما از سازمان حفاظت محیط زیست انتظار داریم ضمن همکاری با صنایع و واحدهای تولیدی، آنها را در راستای حفظ محیط زیست راهنمایی کند.

 
وی با اشاره به خروج تعدادی از شرکت‌های استان از بورس، تاکید کرد: سازمان بورس باید وضعیت شرکت‌ها را به دستگاه‌های مسئول گزارش کند تا در موقع مناسب مشکلات آنها حل شده و شرایط اخراج آنها از بورس ایجاد نشود.

 
جبارزاده همچنین از اداره کل پست آذربایجان‌شرقی به خاطر در اختیار قرار دادن مکان مناسب برای استقرار اداره ثبت شرکت‌ها قدردانی و بر تجهیز این مکان تا یک ماه آینده تاکید کرد.

 
در این جلسه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان گزارش اقدامات سازمان متبوع خود را در راستای بهبود فضای کسب و کار استان ارائه کردند./فارس
کد مطلب: 282182