توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل استاندارد کرمانشاه
استاندارد کرمانشاه ۱۹۰ هزار تن کالا را ارزیابی کرد
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۸
مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه گفت: بیش از۹۰ هزار تن کالای وارداتی و صادراتی در بخش ارائه خدمات آزمایشگاهی اداره کل استاندارد شهرستان قصرشیرین مورد آزمایش و ارزبای قرار گرفتند.

به گزارش عرش نیوز؛محمودرضا نیازی اظهار داشت: در بخش ارائه خدمات آزمایشگاهی شهرستان قصرشیرین190 فقره اظهارنامه صادراتی برای تعیین نوع جنس و تعرفه گمرکی برای بیش از 90هزار تن کالا به ارزش بیش از 83 میلیون و 545 هزار دلار مورد آزمون قرار گرفته است.

مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه گفت: در بخش واردات 21 مورد فرآورده نفتی شامل نفت کوره، نفتا و کاندونسیت به ارزش بیش از 53 میلیون و 73 هزار دلار و 152 نمونه آلیاژ آلومینیم به‌صورت کار نشده به ارزش بیش از31 میلیون و 419 هزار دلار در آزمایشگاه‌های تخصصی این اداره کل مورد آزمون قرار گرفته است.

نیازی بیان کرد: در بخش صادرات و در طول 9 ماه امسال 278 فقره مجوز صدور کالا در بخش‌های مختلف صنایع غذایی و کشاورزی، شیمیایی، ساختمانی، نساجی و چرم، فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، برق الکترونیک و در بخش واردات نیز 158 فقره مجوز وارداتی توسط معاونت استاندارد قصرشیرین صادر شده است.

وی با اعلام اینکه تعداد 436 فقره مجوز صادراتی و وارداتی در طول 9 ماه امسال توسط معاونت استاندارد قصرشیرین صادر شده است افزود: در راستای خدمت رسانی مطلوب و بهینه به تجار و فعالان اقتصادی منطقه و تعامل سازنده با گمرکات استان بازرسی‌های مداوم و روزانه توسط کارشناسان این اداره کل انجام شده است.

 مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه بیان کرد: علاوه بر این موارد، با دریافت نمونه‌های ارسالی از گمرکات پرویزخان و خسروی و دریافت انواع استعلامات در حوزه استاندارد، سعی شده در کمترین زمان ممکن نسبت به پاسخگویی اقدام شود.

وی افزود: از ابتدای امسال281 فقره استعلام پیرامون اصالت پروانه‌های کاربرد علامت استاندارد محموله‌های صادراتی مشمول استاندارد در ساعات اداری و غیراداری انجام  و مجوزهای مربوطه نیز صادر شده است.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 350780