توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اختصاص۲۷ میلیارد تومان اعتبار به طرح تحول نظام بهداشت در همدان
شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۳
همدان- معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تاکنون ۲۷ میلیارد تومان اعتبار به اجرای طرح تحول بهداشت در استان همدان تخصیص یافته است.
به گزارش عرش نیوز: حسین عرفانی بعد ازظهر شنبه در کارگروه تخصصی امنیت غذایی استان همدان با بیان اینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت از ۱۵ اردیبهشت آغاز شده است، اظهار داشت: طرح تحول نظام بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در واقع بهداشت یک نیاز خفته در جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه بهداشت باید به یک نیاز آشکار در جامعه تبدیل شود، بیان داشت: طرح تحول نظام بهداشت در چندین مرحله انجام می شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مرحله اول مربوط به جمعیت روستایی و عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر است، ابراز داشت: تاکنون ۲۷ میلیارد تومان اعتبار به اجرای طرح تحول بهداشت در استان همدان تخصیص یافته است.

عرفانی با بیان اینکه در روزهای اخیر نیز مبلغ سه و نیم میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته است، ابراز داشت: به هیچ عنوان با کمبود پزشک عمومی در روستا ها مواجه نشدیم و خدمات بهداشتی و دندانپزشکی در روستاها ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح برای حاشیه شهر انجام می شود، ابراز داشت: شهرستان های همدان، نهاوند و ملایر و تویسرکان دارای حاشیه هستند و ۱۵۰ هزار نفر در این مناطق تحت پوشش قرار می گیرند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در ادامه با بیان اینکه حوزه اجرای طرح تحول نظام بهداشت برای شهر های زیر ۲۰ هزار نفر نیز است، افزود: این طرح در استان شامل بهار و کبودرآهنگ و تویسرکان می شود.

عرفانی با بیان اینکه مرحله آخر طرح مربوط به کلان شهرها و شهرهای بزرگ است، ابراز داشت: این طرح تاکنون در مازندران و فارس اجرا شده که تا پایان سال ۹۴ در همه کشور اجرا می شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در خصوص آزمایش های انجام شده از افراد مبتلا به ایدز برای شناسایی این افراد نیز گفت: تا زمانی که خود فرد تمایل به اتجام آزمایش نداشته باشد این کار ممنوع است و بنابراین کیت های آزمایش در داروخانه ها موجود نیست.

عرفانی با اشاره به اینکه کمپ ها می توانند فرصت مناسبی برای شناسایی بیماران باشند، افزود: از تعداد کمپ های موجود در استان درصد کمی از آنها استاندارد هستند.

فرماندار ملایر نیز در این جلسه با اشاره به بیماری ایدز ملایر گفت: ۸۷ نفر در این شهرستان شناسایی شده اند که از این تعداد ۳۰ نفر فوت کرده اند.

مصطفی آزادبخت با اشاره به مشکلات دندانپزشکی برای این افراد عنوان کرد: این افراد در زمینه مراجعه به دندانپزشکی مشکلاتی دارند.

وی اظهار داشت: همچنین اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) افراد مجردی را که مبتلا به بیماری ایدز هستند تحت پوشش خود قرار نمی دهند که باید به این موضوع نیز توجه شود.

منبع: مهر
کد مطلب: 347135