توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رشد 90 درصدی صادرات در بخش تعاون چهارمحال و بختیاری
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۴
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در سال جاری 6 میلیون دلار صادرات در بخش تعاونی انجام گرفته، بیان داشت: این میزان صادرات نسبت به دوره مشابه سال گذشته 90 درصد رشد داشته است.
به گزارش عرش نیوز:
داود شیوندی، با اشاره به اینکه در هفته تعاون در استان چهارمحال و بختیاری ۵۱ شرکت تعاونی به بهره‌برداری می‌رسد ، اظهار کرد: با بهره‌برداری از این تعداد طرح زمینه اشتغال برای بیش از ۲۵۰ نفر در استان چهارمحال و بختیاری به‌طور مستقیم فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه از این تعداد شرکت ۱۵ تعاونی در شهرکرد، هشت تعاونی در بروجن، ۱۳ تعاونی در اردل، هشت تعاونی در فارسان به بهره‌برداری می‌رسد، بیان داشت: از این تعداد تعاونی ۶ طرح‌ در بخش کشاورزی، ۲۰ طرح در بخش صنعت و ۲۵ طرح در بخش خدماتی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه درحال حاضر ۳ هزار و ۶۰۰ تعاونی در این استان به ثبت رسیده‌اند، اذعان داشت: در سال جاری ۱۰۶ تعاونی در این استان تشکیل شده است.

شیوندی با اشاره به اینکه در سال جاری ۶ میلیون دلار صادرات انجام گرفته، بیان داشت: این میزان صادرات نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۹۰ درصد رشد داشته است.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه محوری‌ترین و اساسی‌ترین راهکار برای توسعه و پیشرفت و ایجاد اشتغال صادرات کالا است، افزود: صادرات موجب ارز‌آوری و ایجاد درآمد بالا در سطح کشور و استان چهارمحال و بختیاری است.

وی از به بهره‌برداری رسیدن تعاونی نیترات تا پایان سال خبر داد و بیان داشت: با بهره‌برداری از این تعاونی ظرفیت صادرات کالا در بخش تعاون افزایش خواهد یافت.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: یک هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبارات تکلیفی برای این استان اختصاص داده شده است که درحال حاضر ۸۴۰ میلیارد ریال آن در اختیار استان قرار داده‌ شده است.

شیوندی با اشاره به اینکه از ۸۴۰ میلیارد ریال، ۳۱۰ میلیارد ریال آن عقد قرارداد شده و به واحدهای تولید اعطاء شده است که در راستای سرمایه‌گذاری و سرمایه در گردش استفاده کنند، تصریح کرد: ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به مشاغل خانگی‌ تخصیص داده شده است که بین کمیته ا‌مداد امام خمینی این استان ، اداره‌کل فنی و حرفه چهارمحال و بختیاری، سازمان صنعت ،معدن و تجارت این استان و اداره‌کل جهاد کشاورزی تقسیم شده است.

وی با تاکید بر اینکه ۲۱ شرکت تعاونی حسابرسی‌ شده اظهار داشت: چهار تعاونی در این استان نشان ایزو را دریافت کرده‌ا‌ند.

شیوندی افزود: ۱۹۰ شرکت تعاونی در بخش‌های ضریب بهره‌وری، اثربخشی و کارایی مورد نظارت واقع شده‌اند.

وی از برگزاری ۵۷ دوره آموزشی و تخصصی برای تعاونی‌های تشکیل شده خبر داد و اذعان داشت: از این تعداد ۲۰ دوره تخصصی برای مدیر عامل، هیئت ‌مدیره و بازرسان تشکیل شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اساسی‌ترین راهکار برای توسعه و پیشرفت و ایجاد اشتغال، تعاون و اشتغال‌های جمعی است، بیان داشت: تعاون یکی از ارکان‌های کشور در توسعه و اشتغال است.
منبع:فارس
کد مطلب: 307030