توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شرط آتش‌نشان نجات یافته برای حضور در افتتاحیه‌ی فجر
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۱
مراسم افتتاحیه‌ی فیلم فجر با حضور علی مهدیان آخرین آتش‌نشان نجات یافته پیش از فرو ریختن ساختمان پلاسکو آغاز شد.
به گزارش عرش نیوز، آیین افتتاح جشنواره‌ی فیلم فجر در حالی دقایقی کوتاه بعد از ساعت 19 در برج میلاد آغاز شد که جمعیت زیادی در طبقه همکف سالن‌های همایش‌های برج حضور داشتند و عده‌ای در گوشه‌های سالن به دنبال جا می‌گشتند.

 
صالحی امیری وزیر ارشاد، محمد مهدی حیدریان قائم مقام وزارت ارشاد، حبیب ایل بیگی معاون اداره نظارت و ارزشیابی و ایوبی رییس سازمان سینمایی از مسئولان حاضر هستند.

 
احسان کرمی مجری این آیین است که با پخش سرود جمهوری اسلامی و تلاوت دسته جمعی گروهی از قاریان آغاز شده است.

 
آتش نشان حاضر در برنامه با لباس آتش‌نشانی حاضر شده است و طبق گفته‌ی مجری برنامه؛او با خواهش فراوان به مراسم افتتاحیه آمده است در حالیکه محل حادثه را ترک کرده است و به شرطی این که کسی در افتتاحیه برای او دست نزند، حضور پیدا کرده است.

 
در ابتدای برنامه، احسان کرمی به درگذشت کاظم افرندنیا بازیگر سینما و تلویزیون اشاره کرد و درخواست کرد تا حاضران صلواتی قرائت کنند.

 
تبریک محمد حیدری برای سال نو سینمای ایران 

 
محمد حیدری دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر به عنوان اولین سخنران،با یادی از آتش‌نشان‌ها و جان فشانان میهن برای سینمای ایران،سالی پررونق آرزو کرد و سال نو سینمای ایران را تبریک گفت.

 
تقدیر از خانواده شهید کنعانی 

 
در بخش بعدی مراسم افتتاحیه‌ی فیلم فجر،کلیپی از فاجعه رخ داده شده در ساختمان پلاسکو پخش شد که موسیقی فیلم «روز واقعه» ساخته‌ی مجید انتظامی هم همزمان در این کلیپ پخش می‌شد، در این کلیپ از شهدای نیروی انتظامی هم یاد شد و بطور مشخص از عباس کنعانی شهید نیروی انتظامی هم نامبرده شد.

 
سپس با حضور وزیر ارشاد،رییس سازمان سینمایی و حجت‌الاسلامی مازنی رییس کمیسیون فرهنگ و رسانه از خانواده شهید عباس کنعانی تجلیل شد و لوح تقدیری به مادر این شهید اهدا شد.

 
تقدیر از آتش‌نشان نجات یافته از حادثه پلاسکو

 
در ادامه از «علی مهدیان» به عنوان نماینده  آتش‌نشانان دعوت شد تا به روی سن بیاید. سپس با حضور مهدیان روی صحنه، لوحی به یادگار از سوی جشنواره فیلم فجر تقدیم او شد.

 
مهدیان پس از حضو روی سن طبق خواسته‌اش با سکوت حاضرانی که به احترام او ایستاده بودند روبرو شد و بعد با درخواست مجری و کسب اجازه از این آتش‌نشان، حاضرای او را تشویق کردند.

 
این آتش‌نشان پس از دریافت لوح تقدیر خود گفت: من صحنه‌هایی را در آنجا دیدم و گل‌هایی را دیدم که پرپر شدند، ولی حضور همه شما و مردم غیرتمند و تمام ارگانها در حین آواربرداری که مثل تفحص شهدا بود، باعث تسلای خاطر ما بود. 

 
وی افزود: این تشویق‌ها برای آنهایی بود که رفتند. آن‌هایی که سه ساعت و نیم آن ساختمان را نگه داشتند تا چند صد نفر وقت خارج شدن از ساختمان داشته باشند و این برای ما افتخار است. الان فقط از همه شهروندان خواهش می‌کنم که ایمنی‌ها را رعایت کنند تا چنین حوادثی تکرار نشود.

 
تقدیر از محمد کاسبی با حضور مظفری و همایون ارشادی 

 
اولین بزرگداشت مراسم افتتاحیه فیلم فجر به «محمد کاسبی» (بازیگر سینما) اختصاص داشت که این بخش با پخش یک کلیپ آغاز شد.

 
کاسبی پس از تقدیر توسط مجید مظفری و همایون ارشادی و دریافت یک سیمرغ و لوح تقدیر گفت: جشن بزرگ خانواده عزیز سینما بر همه مبارک باشد و برای همه آرامش درون و سعادت از خدا خواستارم.

 
سپس همسر این هنرمند نیز  روی صحنه آمد و با اهدای لوحی از او نیز تقدیر شد.

 
در حاشیه:

 
عده ای از حاضران روی پله‌ها نشستند و به نظر می‌رسد،عده‌ای غیر سینماگر و از مردم عادی توانسته‌اند به سالن راه پیدا کنند.

 
آتش نشان حاضر در مراسم افتتاحیه که آخرین آتش نشان نجات یافته از آن حادثه است با لباس آتش نشانی در این برنامه حاضر است. / ایسنا
کد مطلب: 391631