توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سردار فضلی: تدابیر لازم برای تسهیل در بازگشت زایران اربعین اندیشیده شده است
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۸
جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: تدابیری اتخاذ شده که برگشت زایران اربعین حسینی به میهن اسلامی به سهولت انجام شود.
به گزارش عرش نیوز،
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار سرتیپ علی فضلی در حاشیه بازدید از مرز بین المللی مهران اظهار کرد: با توجه به حجم بالای تردد خودرو به سمت مرز مهران، جاده اصلی ایلام به مهران به یک پارکینگ نیمه متحرک تبدیل شده است.

وی با اشاره به عشق و ارادت وصف نشدنی مردم به اباعبدالله الحسین (ع) افزود: در این روزها شاهد بزرگترین عملیات فرهنگی در دنیا هستیم.

سردار فضلی گفت: با کار جهادی تمهیدهای امنیتی و ترافیکی لازم برای بازگشت هموطنان به کشور اندیشیده شده اما باید عزاداران با صبر و حوصله، برگشت خود را به استان های کشور مدیریت کنند.

فرمانده انتظامی استان ایلام نیز در این بازدید تاکید کرد: پلیس با تمام ظرفیت های موجود سعی می کند بسترهای مناسب را برای بازگشت زایران حسینی از مرز مهران به شهرهای خود فراهم کند.

سردار علی دولتی به تلاش شبانه روز ماموران پلیس به خصوص پلیس گذرنامه در مرز مهران اشاره کرد و یادآور شد: نیروی انتظامی تیم های ثابت و سیار را در جاده های ارتباطی مستقر کرده تا از تصادف های حادثه ساز جلوگیری کند.

مرز بین المللی مهران به دلیل نبود امکانات جابجایی، انتقال و اسکان در آن سوی مرز از سوی طرف عراقی برای از حضور زایران در راهپیمایی اربعین تعطیل شده و اکنون امکان خروج از این مرز وجود ندارد.

در دو هفته اخیر بیش از 600 هزار زایر از مرز بین المللی مهران برای شرکت در آیین اربعین حسینی به عراق سفر کردند.

منبع: ایرنا
کد مطلب: 341636