توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار البرز:
موانع مسیر تولید در البرز برطرف شود
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۳
استاندار البرز با بیان اینکه باید عارضه‌یابی در بخش تولید البرز بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد، گفت: موانع مسیر تولید و صنعت از پیش روی فعالان این بخش برداشته شود.
به گزارش عرش نیوز؛سید حمید طهایی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پژوهشگاه مواد و انرژی و سازمان صنعت ومعدن البرز که صبح امروز در محل استانداری البرز با حضور مدیرکل سازمان صنعت البرز، رئیس پژوهشگاه مواد انرژی و رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با اشاره به اینکه این اقدام ارزشمند سبب تعامل بیشتر بخش صنعت با مراکز علمی و تحقیقاتی می‌شود، اظهار داشت: باید در بخش تولید و صنعت با ایجاد ارتباط با دانشگاه به بهبود عملکرد این حوزه کمک کرد.

وی  با بیان اینکه بهره‌گیری از علوم وتجربیات اساتید موسسات علمی، مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ها سبب بهبود و استفاده حداکثری از ظرفیت بخش صنعت و تولید می‌شود، افزود: در گذشته نیز تعامل دانشگاه و صنعت وجود داشت اما این ارتباط به صورت واحد و متحد صورت نمی‌گرفت.

استاندار البرز با اشاره به اینکه بخش صنایع، معادن و تجارت  هرکدام سرچشمه وسیعی از جریان اقتصادی هستند، خاطرنشان کرد: باید متعهدانه، با عشق، علم و همت واقعی در این بخش به اهدف عالی دست یافت.

طهایی با تاکید بر اینکه عارضه‌یابی در بخش تولید بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: باید علاوه بر توجه به پیوست فنی و اجرایی در بخش تولید و صنعت به پیوست‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نیز توجه داشت.

وی با بیان اینکه کلیه دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف باید خود را همکار و همیار بخش تولید بدانند، اظهار داشت: در صورتی که دستگاه‌های اجرایی به وظیفه خود عمل نکنند در وهله نخست مدیران دستگاه و سپس استانداری وارد عمل می‌شود و تذکرات لازم را اعمال می‌کند.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه همواره مدافع صنعت و تولیدکنندگان هستیم، بیان کرد: باید موانع مسیر تولید و صنعت از پیش روی فعالان این بخش با هعمکاری همه جانبه دستگاه‌های اداری برداشته شود.

طهایی با تاکید بر اینکه باید از قانون تبعیت کرد و در صورت عدم رعایت قوانین برخورد لازم با متخلفان صورت می‌گیرد، افزود: نظارت کافی در این باره نسبت به عملکرد دستگاه‌های اداری و اجرایی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صاحبان صنایع نیاز به کمک و مساعدت دارند، اظهار داشت: باید با استفاده از سیستم‌های نوین بخش‌های مختلف، بهره‌بری از نیروی انسانی و رفع موانع، زمینه ایجاد و حضور در بازار جهانی و منطقه را برای تولیدکنندگان تسهیل کنیم.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 358935