توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
طرح انتقال آب «بن تا بروجن » ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۸
نائب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با اشاره به بالا بودن نیترات آب بروجن گفت: طرح انتقال آب از «بن تا بروجن » ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش عرش نیوز؛امیرعباس سلطانی اظهار داشت: بحران آب آشامیدنی در شهرستان بروجن از 10 سال گذشته تاکنون ادامه داشته و گذشت زمان وضعیت را نامساعدتر می‌شود.

وی از جلسه‌ای اضطراری برای رفع بحران آب این شهرستان با حضور معاون وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب و مدیران حوزه آب استان خبر داد که در این جلسه برای رفع این مشکل پیشنهاداتی مطرح شد.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیترات آب بروجن اکنون از مرز 70 درصد هم گذشته و حتی می‌توان آن را به آب فاضلاب تشبیه کرد، ادامه داد: مشکل کمی و کیفی آب بروجن با حرف برطرف نمی‌شود و نیاز به کار عملیاتی دارد

سلطانی خاطرنشان کرد: طرح انتقال آب از بن تا بروجن نیز 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی افزود: برای رفع بخشی از مشکلات آب آشامیدنی بروجن 3 حلقه چاه آهکی در فاصله 12 کیلومتری شهر بروجن در اسرع وقت حفاری و به شبکه آبرسانی متصل می‌شود و اصلاح و حفاری چاه‌های موجود نیز در دستور کار قرار گرفته است.

نائب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس خاطرنشان کرد: تصویب احداث یک منبع آب 5 هزار مترمکعبی در جنوب شهرستان برای کاهش کم آبی، خریداری یک دستگاه واترجت برای جلوگیری از گرفتگی شبکه فاضلاب و اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی به طول 5 کیلوکتر از دیگر اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته است.

سلطانی بیان کرد: مبلغ 30 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای شبکه فاضلاب گندمان، فرادنبه، بلداجی و بخش روستایی نیز اختصاص یافت.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 336434