توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
900 حلقه چاه آب کشاورزی در لرستان برقدار می شوند
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۶
معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان از شناسایی 900 حلقه چاه آب کشاورزی برای برقدار کردن خبر داد.

به گزارش عرش نیوز؛نامدار صیادی اظهار داشت: تا کنون ۹۰۰ حلقه چاه آب کشاورزی طی امسال برای انجام عملیات برقدار کردن آنها در استان لرستان شناسایی شده است.

وی با اشاره به معرفی چاههای آب کشاورزی استان از سوی جهاد کشاورزی به شرکت پخش فرآورده های نفتی و همچنین شرکت توزیع برق برای برقدار کردن عنوان کرد: تا کنون از مجموع ۹۰۰ حلقه چاه حدود ۲۹۶ حلقه به دو دستگاه یاد شده برای برقدار کردن ارجاع داده شده است.

معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با بیان اینکه برقدار کردن چاههای آب کشاورزی استان در راستای اجرای بند "ل" قانون بودجه صورت می گیرد گفت: در این راستا شرکت پخش فرآورده های نفتی مسئول تامین اعتبارات مورد نیاز و همچنین شرکت توزیع برق نیز مسئول برقدار کردن چاههای آب کشاورزی استان هستند.

صیادی با تاکید بر اینکه تا کنون شرکتهای یاد شده اقدام به برقدار کردن چاههای آب کشاورزی استان نکرده اند گفت: با این وجود سازمان جهاد کشاورزی با استفاده از بند "د" تبصره پنج ممیزی در رابطه با پرداخت تسهیلات برای برقدار کردن چاههای آب کشاورزی اقدام کرده است.

وی با اشاره به معرفی ۲۵ طرح یا حلقه چاه آب کشاورزی استان به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات گفت: در مجموع تسهیلات پیش بینی شده برای پرداخت به این چاههای آب کشاورزی سه میلیارد و ۷۹۳ میلیون تومان است.

معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان یادآور شد: تا کنون زمینه پرداخت تسهیلات به برخی از این طرحها و چاههای آب کشاورزی استان برای برقدار شدن از سوی بانکهای عامل استان فراهم شده است.

منبع:مهر

کد مطلب: 335732