توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس سازمان حج وزیارت: حماسه اربعین امسال در تاریخ تشیع ثبت شد
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۳
رییس سازمان حج و زیارت گفت: آیین اربعین حسینی امسال به عنوان افتخاری عظیم و حماسه ای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی و تشیع ثبت شد تا فراروی نسل های آینده قرار گیرد.
به گزارش عرش نیوز؛'سعید اوحدی' روز چهارشنبه در آیین تجلیل از خدمتگزاران به زائران در آیین اربعین حسینی در سرسرای اجتماعات شهید هاشمی استانداری خوزستان افزود: در شکل گیری این حماسه که در طول تاریخ تشیع سابقه نداشت، همه دستگاه ها و هیات های مذهبی بدون هیچ چشم داشتی نقش داشتند.

وی گفت: دولت مردمی عراق و عشایر و مردم مسلمان این کشور نقش عمده و تاثیرگذار در خلق این حماسه ایفا کردند.

وی به تعبیر ظریف و دقیق رهبر معظم انقلاب که از آیین اربعین امسال به عنوان 'اعجاز اربعین' یاد کردند اشاره کرد و افزود: این اعجاز عجیب، همه جهانیان بویژه کسانی که مسایل انقلاب اسلامی و تشیع را رصد و تحلیل می کنند شگفت زده کرد.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: این حماسه و اعجاز درحالی شکل عینی به خود گرفت که کشور عراق با مشکل تروریسم و گروه داعش رو به رو بود و می توانست اربعین امسال با حضور جمعیت کمتری برگزار شود ولی اینگونه نشد و 20میلیون نفر از سراسر جهان خود را به کربلا رساندند.

اوحدی اظهارکرد: اربعین پارسال حدود 470هزار نفر از ایران به کربلا مشرف شدند این رقم امسال از یک میلیون و500هزار نفر نیز فراتر رفت که البته حذف ویزا از سوی دولت عراق در افزایش شمار زائران مشتاق کشورمان بسیار تاثیر داشت.

وی با اشاره به اینکه گسیل حجم زیادی از زائران به سوی مرزهای مهران ، چذابه و شلمچه بدون برنامه ریزی قبلی می توانست مشکلات زیاد امنیتی و مرزی به دنبال داشته باشد افزود: به لطف الهی و عزم جهادی همه مسوولان اجرایی، پشتیبانی و امنیتی ، این تعداد زائر بدون کمترین مشکل به کربلا رسیدند و این معجزه و حماسه را رقم زدند.

وی با اشاره به اینکه با خلق این حماسه باید قرائت دیگری از اربعین حسینی داشته باشیم اظهارکرد: با حماسه ای که در اربعین امسال رقم خورد، نمی توانیم از کنار آن بی تفاوت عبور کنیم؛ این حماسه ماندگار درس های زیادی به ما داد.

اوحدی با تجلیل از مردم خوزستان و ایلام و استان های معین که با برپایی مواکب (محل های پذیرایی و استراحت) در مسیر منتهی به مرزها، نقش ارزنده در پذیرایی از زائران داشتند افزود: هیچکس بجز خداوند بزرگ نمی تواند از زحمات و خدمات شبانه روزی این عزیزان تقدیر کند.

وی گفت: از هم اکنون باید برای اربعین حسینی سال آینده برنامه ریزی و آسیب شناسی کنیم تا مشکلات کمتری پیش رو داشته باشیم.

اوحدی پیش بینی کرد، اربعین سال آینده زائران بسیار بیشتری از کشورمان به کربلا مشرف شوند.

در این آیین که استاندار خوزستان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز، جمعی ازمسوولان اجرایی و شماری از خادمان زائران اربعین حسینی حضور داشتند از 97 نفر از خدمتگزاران زائران با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 355532