توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وقتی حرمت خبرنگار کهگیلویه و بویراحمدی زیر سؤال رفت
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۳
تعدادی از خبرنگاران یاسوجی معتقدند حرمت خبرنگار در روز خبرنگار زیر سؤال رفت.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، پس از برگزاری آیین تجلیل از خبرنگاران در روز 18 مرداد تعداد زیادی از خبرنگاران مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با فارس خواستار بیان دیدگاه‌های خود توسط این رسانه در خصوص آیین تجلیل از روز خبرنگار شدند.

 
در همین خصوص سحر بیضایی دبیر اجرایی هفته نامه آوای عشایر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: دوستان ما همه بر این اعتقادند که این روز بیشتر به مراسم فاتحه‌خوانی شباهت داشت تا جشن روز خبرنگار و خبرنگاران همه چیز در این مراسم دیدند الا جشن روز خبرنگار.

 
این خبرنگار در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که به نوبه خود در مطبوعات استان زحمت می‌کشیم و باری از رسانه‌های مکتوب را بر دوش داریم، تصریح کرد: در این روز فهمیدیم که کسی به فکر توسعه استان نیست، چرا که می‌توانستند حداقل دو تیتر از این همه خبر در سال گذشته و امسال را که کمکی به توسعه استان کرده در معرض دید قرار دهند و در این روز معلوم شد که جشن آن‌ها باری به هر جهت بوده است.

 
بیضایی تصریح کرد: معلوم شد که مسئولان استانی از ظرفیت رسانه‌ها و خبرنگاران برای توسعه استان هیچ استفاده‌ای نمی‌کنند، چرا که اصولا اعتقادی به رسانه و مطبوعات ندارند و حرف‌ها همه ظاهری است.

 
مینو آریانفر خبرنگار روزنامه قدس در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در گفت‌وگو با فارس با انتقاد از وضعیت مطبوعات و خبرنگاران در این استان گفت: در بین همه اهالی فرهنگ و هنر بدترین وضعیت و جایگاه از آن خبرنگاران است، چرا که مسئولان دید مثبتی نسبت به رسانه ندارند.

 
وی همین دیدگاه و رویکرد را یکی از عوامل عدم توسعه استان دانست و با انتقاد شدید از برگزاری بی‌کیفیت روز خبرنگار، گفت: وقتی به رسانه اهمیت نمی‌دهند یعنی هر کاری که دلشان خواست انجام می‌دهند و گاه کارهای فراتر از قانون و گاهی هم عدم حرکت با قانون را مشاهده می‌کنیم که از گذشته‌ها تاکنون وجود دارد و اعتقاد داریم این چنین تفکری تا سال‌های دیگر بر استان حاکم است.

 
آریانفر به روز خبرنگار اشاره کرد و گفت: از خبرنگاران واقعی تجلیل درست و حسابی نمی‌شود تا دلگرم‌تر از همیشه به کار خود ادامه دهند و اصولا تجلیل آن‌ها هیچ رنگ و بویی با واقعیت ندارد.

 
زینب محمودی یکی دیگر از خبرنگاران مرکز استان که با هفته‌نامه‌ها و روزنامه‌های کشوری کار خبری می‌کند، با انتقاد از این وضعیت گفت: با این جشن‌ها و تجلیل‌ها حرمت خبرنگاران زیر سؤال می‌رود و انتظار این است تا بعد از این همه سال تجربه‌اندوزی در خصوص مطبوعات و برگزاری برنامه‌ها، هر سال وضعیت بهتر شود.

 
محمودی ادامه داد: نه تنها وضعیت بهتر نمی‌شود، بلکه هر ساله کیفیت‌ها کمتر می‌شود و به جایی می‌رسیم که امسال تقریبا هیچ یک از اهالی رسانه از این وضعیت دل خوشی ندارند و همه جا سخن از بی‌تدبیری در برگزاری روز خبرنگار است.

 
وی گفت: کسانی که در گرما و سرما به دنبال ایجاد رونق در میان مطبوعات هستند در این روز و همه روزهای سال مورد بی‌مهری مسئولان قرار می‌گیرند، گویی که مطبوعات و رسانه‌های جزئی از بدنه هنر و فرهنگ این استان نیست.
کد مطلب: 295331