توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آمار شاغلان آذربایجان‌شرقی کاهش یافته است
يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۱
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفم که عدد مطلق شاغلان آذربایجان شرقی، نسبت به سال‌های گذشته کاهش داشته است.
به گزارش عرش نیوز؛محمدرضا باهنر  امروز در آئین افتتاح هفته نکوداشت تبریز اظهار کرد: هر جا که حرکتی در تاریخ تحولات کشور بوده، نام و تاثیر تبریز در آن، بارز بوده است.

وی افزود: از دوران نهضت مشروطه تا 29 بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی و سال ها دفاع مقدس، این نقش آفرینی بارز بوده است.

باهنر گفت: اگر حرکت تاریخی و موج آفرینی ماندگار و نتیجه بخش تبریز در حماسه 29 بهمن 56 نبود، حرکت مردم قم ناقص می‌ماند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که درک و فهم انقلابی مردم تبریز، راهگشای پیروزی و نصرت اسلام در تاریخ ایران بوده است، گفت: امروز کشورمان در بسیاری از زمینه ها، الگوی مترقی بسیاری از حوزه ها بوده و نظام سیاسی آن نسیم بیداری را در جهان اسلام جاری کرده است.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد: برخی‌ها می‌خواهند تحریم های ظالمانه را مانع اجرای کارهای بزرگ بدانند؛ این در صورتی است که هر جا بیشترین تحریم ها بر کشور ما وارد شده، کشورمان در آن حوزه، بهترین موفقیت ها را داشته است که فناوری بایوتکنولوژی، نانوتگنولوژی و هسته ای از آن جمله است.

باهنر با اشاره به تاکیدات رهبر معظم در نامگذاری عناوین سال های اخیر با محوریت اقتصاد، تاکید کرد: تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال 93 با موضوع پیوند فرهنگ و اقتصاد، سکویی است که جهش های اقتصادی کشور را منجر خواهد شد.

وی گفت: با وجود موفقیت های عظیم در بخش های مختلف، واقعیت این است که در اقتصاد کلان، نقطه قابل تکیه ای نداریم و این از حلقه های گمشده نظام اسلامی است.

باهنر افزود: باید در مقابل گره های اقتصادی به وجود آمده که برخی تحمیلی و برخی برون زا است، به سرپنجه تدبیر دولت امیدوار باشیم.

وی گفت: در حوزه اقتصاد، برخی علایم و روزنه های امید باز شده اما هنوز آثار آن در جامعه، بنگاه‌های اقتصادی و کارآفرینان، آشکار نشده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفم که عدد مطلق شاغلان آذربایجان شرقی، نسبت به سال‌های گذشته کاهش داشته است.

وی با بیان این که توقع دولت و مجلس، از شهرها و استان های مختلف، متفاوت است، اظهار کرد: در سال های آینده و تا رسیدن به سند چشم انداز، سهم تبریز باید از متوسط رشد اقتصادی کشور و فرصت های شغلی بیشتر از سهم کشوری باشد.

باهنر با بیان این که این توقع، عجیب و دور از انتظار نیست، گفت: با تعهد، تخصص، باور و کوشش تبریز، سطح توقعات دولت و مجلس از این شهر در خصوص کاهش نرخ بیکاری و تورم قابل تحقق خواهد بود.

وی افزود: نیروی انسانی متعهد و متخصص تبریز و آذربایجان، می تواند متضمن طی پلکان های اقتصادی باشد.
منبع:تسنیم

کد مطلب: 309236